Logowanie

Zobacz pełną wersję : Zły link zainstalowala sie w szablonie strony - jak to usunac?



DelPoko
01-05-2012, 10:30
Na naszej klubowej stronie mkzmikolajki.home.pl na samym dole po lewej stronie zainstalowal sie link do strony z wiagra. Jak to usunac?

Gall Anonim
01-05-2012, 11:57
Problemem zapewne nie jest to że "się zainstalował" tylko dlaczego?
The requested URL cannot be provided

URL:

atlantic-drugs.net/products/
vi****gra.htm

Blocked by Web Anti-Virus

Reason: malicious link
Message generated: 11:57:01

DelPoko
01-05-2012, 20:35
Gall, fajnie, ze sie w tym temacie odezwales. Szkoda tylko, ze nie pomogles...

Gall Anonim
01-05-2012, 20:50
Szkoda tylko, ze nie pomogles.
To może sobie sam pomożesz zastanawiając się najpierw czemu się tak stało że pojawił się link
Jego usunięcie nic ci nie da bo za moment będzie znowu, ale skoro nie pojmujesz o co chodzi - twoja sprawa.
A link po prostu się "wpasował" prawdopodobnie w plik index.php szablonu
Więc może darujesz sobie zbędne komentarze.
Pytanie zasadnicze - która wersja Joomla - dokładnie

DelPoko
02-05-2012, 08:00
Gall, dziękuję za informację. Gdybym się znał, to bym nikomu gitrary nie zawracał. Nie potrafię odpowiedzieć czemu tak się stało i moje pojmowanie nie ma tu nic do rzeczy. Dostałem do prowadzenia stronę z silnikiem joomla i próbuje czegoś się na ten temat dowiedzieć. Jeśli chcesz mi pomóc to o tę pomoc proszę, jeśli nie to daruj sobie uszczypliwe komentarze.

Pomzalogowaniu do panela admina widzę informację o wersji 1.5.23.

Gall Anonim
02-05-2012, 10:24
@DelPoko
a. dostałeś prawdopodobne wskazanie miejsca gdzie "siedzi" efekt w postaci niechcianego linku
b. link się sam nie zainstalował i nie stanowi standardu Joomla
c. leczysz skutek zamiast znaleźć przyczynę - jak napisałem - istnieje duże prawdopodobieństwo że po usunięciu link pojawi się ponownie
d. ze względu na fakt iż nie trzymasz się podstawowych zasad bezpieczeństwa i nie aktualizujesz Joomla - zamykam temat i zapraszam ponownie po aktualizacji do przynajmniej 1.5.26
e. jak wykonasz aktualizację możesz napisać na PW info to odblokuję wątek o ile problem będzie istniał
Pzdr