PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Panelem Kontrolnym SuperAdmin - Joomla 2.5



Madżik
02-05-2012, 20:36
Witam wszystkich,

Na wstępie - przerzuciłem już sporo tematów - ale nigdzie nie znalazłem ani na forum jooml.org ani na pl takiego samego przypadku.

Problem dotyczy braku możliwości edycji po zalogowaniu się do PAnelu administratora. Mam kilka kont, kilka dostępów - wszystko huało ładnie ...
SuperUser jest ustawiony a mimo to wchodząc przez dwóch użytkowników, którzy mają dostęp do Backend-u mam dostępne tylko dwie zakładki: EWitryna i Pomoc, a manedżerze na stronie głównej jest tylko edycja profilu. Wcięło całą resztę przez co nie mogę zarządzać stroną.

Strona chodzi: www.posterus-pt.pl (http://www.posterus-pt.pl)

Zrzut z problemu:

5420

Przeglądałem w bazie:
viewlevels w poszukiwaniu problemu w special - ale ma ustawione reguły [6,3,8]

Moje wątpliwości wzbudza - dla głównego użytkownika deprecated
Oraz w głównym katalogu Administratora pojawiły się dodatkowe pliki php: index2.php oraz index3.php,
choć mają różne struktury to i tak działają tak samo.

Na pewno nie są to problemy przeglądarki i kompa bo problem zauważyłem w pracy - wróciłem do domu i jest to samo.


Pomóżcie, bo będę miał chyba załamke ...
Cokolwiek co mnie uchroni od tworzenia strony od początku ...

moje
02-05-2012, 21:55
Namieszałeś w ustawieniach. Zerknij do ustawień dostępu (nie mylić z ustawieniami uprawnień).

Madżik
02-05-2012, 22:21
Faktycznie - gdzieś jest błąd w ustawieniach - zrobiłem test polegający na tym, że przeinstalowałem z nową bazą danych - a później podmieniłem w panelu przedrostek bazy na stare tabele - i to samo się wywaliło. Ostatnie prawa dostępu zmieniałem w JCE. Tam coś było z dostępem DEFAULT oraz FRONT-END. Tylko nie wiem jak to przywrócić do pierwotnych ustawień - bo nie wiem gdzie jce się zakotwicza w mysql (w jakiej tabeli) ...

moje
02-05-2012, 22:35
To musisz przejrzeć każdą tabelę.

Madżik
03-05-2012, 01:18
Sprawa rozwiązana - po kilku godzinach zmian i przeglądu tabel okazało się, że odpowiedzialna jest tutaj tabela user_usergroup_map. Na to wygląda, że odpowiada ona za to - jakie funkcje zostaną przypisane określonym użtkownikiem.

Niestety odebrało mi to funkcjonalność pewnego specyficznego rozwiązani.

Chciałem aby określeni użytkownicy po wejściu mieli dostęp do wyznaczonej treści - zrobiłem to przez przypisanie dostępu do określonym artkułom (problem jest taki, że artykułowi można nadać 1 dostęp). Takie rozwiązanie powoduje, że nawet SuperAdmin po zalogowaniu się z Fronta nie wydzi artykułów przypisanych innym użytkownikom. Pomysł był taki, że jeżeli SuperAdmin będzie miał funkcje największego góru + funkcje każdego z mniejszych - to wtedy Admin będzie naprawdę Super. Mam jeszcze jeden pomysł, ale zobaczymy. Joomla jest wszakże genialnym narzędziem, którego pełnej funkcjonalności nie znają nawet sami jej twórcy ... no może Chuck Norris ... i ksiądz Mateusz

---------- Post dodany o 00:18 ---------- Poprzedni post był o 00:01 ----------

Wygląda na to, że jednemu użytkownikowi można przypisać maksymalnie 2 role (np. SuperAdministrator + Registered). Czy ktoś mógłby to potwierdzić czy to jest regułą Joomli czy można jakoś taki limit zwiększyć. Przy większej liczbie albo wysypuje się jak na zdjęciu albo wogóle nie wpuszcza.

moje
03-05-2012, 11:05
Daną grupę uzytkowników możesz przypisać do kilku dostępów - osobna zakładka ; )

Madżik
03-05-2012, 11:18
Dzięki za zainteresowanie - jak się okazało - błąd leżał po definicjach dostępu - lub błędzie utworzenia jednego z użytkowników. Dodanie go do listy uprawnień administratora powodowało wywalanie się BackEndu Admina. Po ponownym stworzeniu użytkownika z takimi samymi opcjami wszystko działa.

Mam jeszcze jedną prośbę - może będziesz się orientował. Modelowanie opcją edycji na stronie frontowej - ale postaram się lepiej to opisać niż wzburzony poprzednik, który w zasadzie z powodu buractwa nie dostał odpowiedzi.

http://forum.joomla.pl/showthread.php?41678-Jak-wylaczy%C4%87-edycj%C4%99-na-stronie-frontowej

Mam list_layout z jednej z kategorii. Pod spodem tytułu artykułu pojawia się ikona edycji. Chciałbym aby pojawiała się w jednej linii a nie pod spodem bo mi burzy strukturę strony.

W podglądzie źródła domyślnie Joomla 2.5.4 ma zrobione tak że icon.edit i inne są wstawione w <ul><li>..... icon.edit</li> <li> .... icon.print </li></ul>

Niestety zmiana w components/com_content/views w katalogach article/tmpl - default.php / catagory/tmpl - default-item.php / featured/tmpl itd. gdzie występuje akcja icon.edit nic nie daje - nawet dla ekperymentu wywaliłem całkowicie z kodu te linijki - ale żadnego efektu.

moje
03-05-2012, 11:28
Odpowiedź jest w temacie i mozesz być pewny że nie ma tam buractwa.

"Wystarczy nie dawać takich uprawnień!" - odpowiedź z w/w linku.

Nie pammiętam czyje to słowa ale brzmią tak:
"Nie ma głupich pytań, jest tylko banda ciekawskich debili."
; )

Madżik
03-05-2012, 11:48
Ja mówiłem o koledze, który się trochę oburzył otrzymaną odpowiedzią. W takim razie - skoro Twoja rada brzmi niezmiennie.

Krótkie uzupełniające pytanie - czy standardowo Joomla ma uprawnieniaktóre pozwalają na rozdzielenia praw dostępu z poziomu front (mniejsze) oraz backendu (większe). A uwierz - nie należą do bandy - która pytania zadaje dla czystej ciekawości.

Z forum korzystam kilka lat a dopiero teraz sytuacja mnie przymusiła do odświeżenia rejestracji i zadania pierwszych pytań.
Zawsze jakoś sobie radziłem sam. Zdarzyło się nawet uzyskiwanie pomocy na stronach w języku chińskim (bez jaj - poprostu google tłumacz).

---------- Post dodany o 11:48 ---------- Poprzedni post był o 11:32 ----------

No - problemów ciąg dalszy - załamka czeka mnie albo czekanie na 2.5.5 albo powrót do 2.5.3 - jest jakiś bug z com_config, który pokazuje się w nowej wersji w admin/components

http://groups.google.com/group/joomla-dev-general/browse_thread/thread/f8f88ffed341d7dd?pli=1

Może tu masz jakieś propozycje ...

moje
03-05-2012, 11:57
Pierwsze słysze obagu - jak nie mam z tym problemu na 2.5.4.

Wszystko da się zrobić ustawwieniami u prawnień i dostepu - odpowiednie uprawnienia do tworzenia i edycji + dostęp do witryny i/lub zaplecza.