PDA

Zobacz pełną wersję : SIGplus problem z ilością zdjęć w galerii



damian302
04-05-2012, 11:01
Witam.

Używam dodatku SIGplus do galerii zdjęć, bardzo dobry dodatek, ale mam pewien problem z nim. Chodzi o to, że mam katalog "giecie" a w nim zdjęcia, w tym momencie 13 ale będzie z czasem więcej. Użyłem w artykule formuły


{gallery cols="3" rows="5" deftitle="Gięcie" maxcount="0" orientation=vertical}giecie{/gallery}
zależy mi na tym, aby zdjęcia się wyświetlały w 3 kolumnach, a wiersze były automatycznie dodawane, w zależności ile będzie zdjęć.

Dobra teraz właściwy problem. Jak wpiszę rows="99" (tak na zapas) to tworzy mi puste miejsce pod galerią, jeżeli nie wpiszę rows="5" to tworzy mi 1 wiersz i mam przyciski do przewijania, nie chcę ich. Tak jak pisałem wyżej chcę aby automatycznie wydłużał stronę, w zależności od ilości zdjęć.

Adresu witryny niestety nie podam bo na localu tworzę.

Tak wygląda teraz przy tym kodzie co podałem
5422
Ale jak dodam kilka zdjęć do katalogu wygląda tak
5423
pojawia się pasek przewijania a chcę żeby strona się wydłużyła

Oczywiście w ostateczności mogę skorzystać z innego dodatku (jaki polecacie) ale chciałbym uniknąć instalowania (powiększania) J!

Gall Anonim
04-05-2012, 19:05
Nie próbowałem ale może:
należy wpisać ilość wierszy = 0 (czasami daje to w rozszerzeniu efekt dowolnej ilości)
chociaż o ile pamiętam SIGplus ma w konfiguracji opcję wygląd galerii zmienny - więc pewnie tutaj bym poeksperymentował.
Pzdr

damian302
05-05-2012, 16:38
Dzięki pomogło zmiana wyglądu na zmienny (nie wiem jak tego nie zauważyłem), ale przy tym ustawieniu nie mogę ustawić ilości kolumn, ustawia na całą szerokość artykułu. Zrobiła mi się jedna kolumna więcej, ale to w sumie może być.

P.S. Można zamknąć

marian_mk
06-05-2012, 13:50
Wystarczy ,że zmienisz (zwiększysz odpowiednio) wielkość miniatur to wtedy zmiejszy się ilośc kolumn, lub drugie wyjście to ograniczyć szerokość dostepnego miejsca dla galerii wpisująć w arkuszu stylów
.sigplus-gallery{width:XXXpx;}

damian302
06-05-2012, 14:10
@marian_mk dzięki za pomoc, Twój sposób też daje taki efekt jak chciałem no ale wiesz @Gall Anonim był szybszy :)