PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 2.5 na xammp, nie dzialaja linki podstron ze strony glownej



waterloo_1815
04-05-2012, 16:18
Witam, jestem nowa na forum i w temacie joomli rowniez. Zainstalowalam joomle 2.5 i tworze w niej swoja pierwsza strone. Uzywam na razie serwera lokalnego xammp. Mam problem. Nie dzialaja mi linki do podstron z menu na stronie glownej. Wyswietla sie "nie znaleziono obiektu", a niżej "error 404" Prosze o podpowiedz, jak to naprawic.

tomaszek83
04-05-2012, 16:40
zamiast XAMMP użyj JAMP (http://jamp.joomla.pl/)-a.

loocek
04-05-2012, 17:07
włączyłaś proste adresy??

waterloo_1815
04-05-2012, 17:12
jak mowie jestem nowa - wiec sorry za ignorancje, ale gdzie to sie wlacza i czy trzeba ?

loocek
04-05-2012, 17:21
to napisz w takim razie czy coś zmieniałaś w konfiguracji?? czy od samego początku nie działają.
Jeśli jesteś zielona totalnie to niestety wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl) i dopiero wtedy pytaj.
Jak już poznasz podstawy, to wróć. bo bez tego niestety nie zrozumiesz podpowiedzi.
A w takiej sytuacji jeśli nie masz pojęcia o konfigurowaniu lokalnego serwera, to podążaj za podpowiedzią @Tomaszek83

Raveren
04-05-2012, 19:35
@tomaszek83
Zmiana XAMPP na JAMP to nie jest żadne panaceum na problemy. Nader często nadużywana porada. A u mnie na XAMPP działają obie wersje Joomla, Drupal i SMF. I to działają w Windows XP SP3 i Linuxie. I jak to wytłumaczysz?
@waterlo_1815
Jaka wersja XAMPP? Jaka wersja sytemu? Jaki szablon? Co zostało zmienione? Jakie dodatkowe oprogramowanie zostało uruchomione? itd itp
Może zainstaluj wersję 1.7.1 z Apache 2.2.11 i MySQL 5.1.33 i PHP 5.2.9. Obsługuje Windowsy od wersji 98. Najlepiej w wersji Lite i Portable.

tomaszek83
04-05-2012, 20:15
@Raveren Ty się słyszysz????


jestem nowa na forum i w temacie joomli rowniez.


jak mowie jestem nowa - wiec sorry za ignorancje, ale gdzie to sie wlacza i czy trzeba ?

Skoro ktoś jest nowy i nie ma bladego pojęcia o Joomla to lepiej żeby rozpoczynał swoją przygodę na sprawdzonych rozwiązaniach dedykowanych dla takich jak on. Już widzę ja zaraz padną pytania co to jest Apache i MySQL...

no sory... udzielajmy odpowiedzi adekwatnie do umiejętności pytającego. To że u Ciebie XAMPP działa bez problemu to nie znaczy że wszędzie tak jest. Pracowałem wiele lat na krasnalu, xampp-ie i innych tego typu środowiskach lokalnych ale dla osób stawiających pierwsze kroki w szeroko pojętej webmasterce będę zawsze polecał JAMP bo jest po prostu prosty.

Raveren
04-05-2012, 20:42
Chodzi mi tylko o to, że problemem nie jest XAMPP. I zmiana XAMPP na JAMPP nie spowoduje automatycznej naprawy błędów w konfiguracji strony. Jak zauważyłeś autorka dopiero zaczyna przygodę z webmasterką i raczej tu jest problem. Po prostu nie wytrzymałem nieustannej nagonki na XAMPP. To nie jest złe oprogramowanie. Skoro autorka zainstalowała XAMPP i Joomla - i udało się jej zacząć pracę, to świadczy, że nie było ta aż tak trudne.

tomaszek83
04-05-2012, 21:06
@Raveren akurat w tej sytuacji nikt nie wie co jest problemem. Doradziłem Jej JAMP-a ponieważ na starcie ma środowisko skonfigurowane pod Joomla. W wersji płatnej nawet z już zainstalowanym Joomla. Natomiast sam dobrze wiesz że w wielu przypadkach XAMPP trzeba sobie dokonfigurować. Ja nie uważam że XAMPP jest zły. Zresztą nie o to idzie w tym wątku.

zwiastun
05-05-2012, 12:02
Sugeruję przerwać tę dyskusję.
Reakcja @Raverena jest dla mnie w pełni zrozumiała. Zrozumiałej sugestii, by korzystać z JAMP-a, nie powinna towarzyszyć, nawet w podtekście, nieprawdziwa sugestia, że źródłem niepowodzeń jest XAMPP. XAMPP jest równie dobrym rozwiązaniem, jak JAMP czy inny WAMP, o ile tylko zawiera odpowiednie wersje składników (zwłaszcza PHP i MySQL). Problem może sprawiać co najwyżej domyślna konfiguracja. Zatem rzeczowa porada w takich przypadkach może sugerować skorzystanie z JAMP-a, ale powinna też zawierać informację, jak dostowować konfigurację XAMPP-a, skoro już został zainstalowany (o tym jak, pisał na forum @Wojsmol, pisałem również ja, wystarczy więc odesłać do odpowiedniego wątku).
A może ktoś by spróbował napisać instrukcję do FAQ lub na wiki?