PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z szablonem Quasar na framewoku gantry pod IE - rozjazd niektórych treści.



Tomek77
04-05-2012, 22:08
Witam serdecznie.
To moja pierwsza wypowiedź na tym forum. Sprawa dotyczy kilku elementów żle wyświetlanych pod IE i jednego w innych przeglądarkach (Firefox, Safari).

Górne menu rozwijalne chowa się za pokaz slajdów w Firefoxie i Safari, natomiast dobrze działa w IE.
Formularz kontaktowy joomli - rozjeżdżają się pola pod IE a reszta przeglądarek jest ok.
Artykuły na stronie głównej poniżej pierwszego artykułu w kolulnach nachodzą na siebie albo tytuł jest obcięty pod IE a reszta przeglądarek wyświetla się ok.
I na dole strony jak sie zaczyna niebieskie tło to urwany jest tz. "top tab button" z tekstem "Polecane przez nas" jest powyżej albo poniżej w zależności od powiekszania czcionki.

Adres tej strony to http://lantern.pl

Dodam, że zależy mi na tym szablonie i teraz moje pytanie bo to moja pierwsza strona w joomla. Czy to wina szablonu? Czy trzeba by coś edytować? Bo w kodzie jestem trochę zielony, stąd też joomla i ten szablon. Czy porostu zmienić szablon będzie latwiej. Jeśli łatwiej zmienić to czy jest szansa na podpowiedź w postaci doradzenia jakiegoś ciemnego albo nawet czarnego szablonu który wyświetlałby się choć prawie prawidłowo pod IE też i który w miarę byłby łatwy w konfiguracji?

Bardzo proszę o odpowiedź (najchętniej łopatologiczną)

zwiastun
05-05-2012, 12:15
Jest to, niestety, problem szablonu, nie Joomla! Problemy warto zgłosić wydawcy szablonu.
Możesz im też spróbować zaradzić sam. Wymaga to pewwnej orientacji w kodzie oraz znajomości przynajmniej podstaw CSS, ale nie jest takie trudne. I wcześniej czy późnej będziesz do tego zmuszony. Więc może lepiej nie odkładać tego momentu.
Zaprzyjaźnij się z narzędziem Firebug dla Firefoxa albo narzędziami webmastera dla IE (bodaj klawisz F12), które pozwalają sprawdzić, jaki kod CSS odpowiada za wygląd każdego elementu i przetestować w locie zmodyfikowane ustawienie (oraz podejrzeć, gdzie ten kod jest zdefiniowany).

Zamiana szablonu?: Masz do wyboru kilka innych szkieletów projektowych (frameworków) szablonów, które oferują podobne funkcjonalności. Tak że może to odpowiednia dla Ciebie droga.