PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przepisaniem szablonu Joomla 1.5 --> 2.5



luknik
05-05-2012, 13:03
Witam

Postanowiłem przejść z Joomla 1.5 na 2.5. Przygotowałem sobie już wszystkie komponenty, które działają pod 1.5 jak i 2.5. Migracje przeprowadziłem za pomocą jUpgrade. Co prawda nie wszystkie komponenty się przeniosły, ale to nie jest problem (doinstaluje i po sprawie). Problemem jest dla mnie szablon. Nie chcę się z nim rozstawać, a jest on kompatybilny wyłącznie z Joomla 1.5.

Postanowiłem więc go przepisać z pomocą tutoriali z internetu. I tu zaczyna się problem. Przepisałem plik templateDetails.xml, dodałem miniaturkę template_preview.png i na tym koniec. Widziałem że trzeba pozmieniać jeszcze niektóre linijki w index.php, ale nie znalazłem w moim szablonie takowych komend, tak więc zostawiłem tak jak jest.

Przeprowadziłem migrację i okazało się, że z całego szablonu wczytuje się tylko tło i górna belka na menu z logo.

Czy mógłby mi ktoś pomóc w przepisaniu szablonu z Joomla 1.5 na Joomla 2.5?

Pozdrawiam

zwiastun
05-05-2012, 14:41
Przepisanie pliku templateDetails.xml może nie wystarczyć.
Zajrzyj tu:
http://wiki.joomla.pl/index.php/Aktualizacja_szablon%C3%B3w_Joomla_z_wersji_1.5_do _1.6
oraz tu:
http://docs.joomla.org/Upgrading_a_Joomla_1.5_template_to_Joomla_1.6
Pamiętaj także o tym, że w Joomla! 2.5 zmieniło się wiele domyślnyc h stylów

luknik
05-05-2012, 15:55
No właśnie korzystałem z tych instrukcji. Wydaje mi się, że plik templateDetails.xml mam skończony. Oprócz tego zmieniłem wszystkie user1, user2... na position-1, position-2 itd. w templateDetails.xml jak i w index.


Pamiętaj także o tym, że w Joomla! 2.5 zmieniło się wiele domyślnych stylów
Co masz na myśli?

loocek
05-05-2012, 16:10
Co masz na myśli?
Chodzi o to że w 2.5 większość specyficznych dla kodu Joomla! klas elementów ma zupełnie inne nazwy

luknik
05-05-2012, 16:46
czyli marne szanse na przeportowanie szablonu? no chyba że spędze nad nim kilka tygodni?

Raveren
05-05-2012, 17:51
Jeśli nie jest to szablon płatny udostępnij go na forum (wersję oryginalną). Będzie łatwiej.

luknik
05-05-2012, 18:31
Jeśli chodzi o orginalny szablon (taki jaki pobrałem) to nie mam go, mam tylko zmodyfikowany już z moimi grafikami, przyciskami i modyfikacją css (sporo tych modyfikacji). Tak więc nie mogę udostępnić całości na forum. Co najwyżej mógłbym jakiejść zaufanej osobie podesłać. Jeśli ktoś czuje się na siłach niech napiszę, będę wdzięczny :)

loocek
05-05-2012, 18:39
A możesz podać link/linki do do strony przed i po??

luknik
05-05-2012, 18:54
mogę podać do aktualnej, bo wariant po dla bezpieczeństwa najpierw testowałem na localhost. Moja strona: www.zuksoft.pl (http://www.zuksoft.pl)

loocek
05-05-2012, 19:24
No to w prosty sposób raczej tego nie zrobisz. Jeśli masz pojecie jako takie to do dzieła, ściągnij sobie wersję aktualną na local i metodą porównywania może uda Ci się dojść do tego gdzie tkwi problem.
A jeżeli nie czujesz się na siłach to albo zmiana szablonu labo dział zleceń :)

luknik
05-05-2012, 22:27
No to w takim razie muszę zostać przy Joomla 1.5. Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

---------- Post dodany o 19:27 ---------- Poprzedni post był o 16:49 ----------

Jest gdzieś dostępna dokumentacja API nowego Joomla (2.5.X)? Powoli, ale idę w dobrą stronę. Mój szablon poprawnie czyta pozycje modułów i pokazuje artykuły i moduły w poprawnych miejscach. Teraz chcę jakoś uruchomić menu, ale podejrzewam, że $menu->show(); taka instrukcja w J2.5 wygląda już inaczej, dlatego potrzebuje doki API Joomla.

maximodo
09-06-2012, 17:04
Mam podobny problem z przerobieniem szablonu i zanim zamieszczę zlecenie chciałbym wiedzieć ile taka operacja może kosztować.

zwiastun
10-06-2012, 04:06
dużo, albo trochę mniej, albo więcej. Pomyśl trochę nad swoim pytaniem.