PDA

Zobacz pełną wersję : brak możliwości edycji artykułów oraz mod_custom



mraczyns
05-05-2012, 20:25
Po zainstalowaniu captcha pod forum Kunena całkowicie rozjechał mi sie serwis informacyjny. Nie mogłem wejść ani na stronę ani na admina (biały ekran). Zainstalowałem od nowa taką samą wersję joomli, wgrałem komponenty oraz moduły (myślę, że jednak jakieś ominąłem). Podczepiłem ostatni backup bazy danych i wszystko wyglądało okej - z dokładnościa do możliwości edycji artykułów oraz modułu mod_custom. Screeny w załączeniu.
Podniosłem wersję z 1.5.22 do 1.5.25 - nic nie dało. Czy to może być baza danych? Jak zmieniam w configuration.php na jakąkolwiek inną bazę danych, to problem znika.

niron
21-05-2012, 14:59
Kolego mam ten sam problem ale wiązałem go z czym innym. Tez mam wgrany mod_custom na którym od zawsze był błąd ( wcześniej zajmował sie ktoś inny stroną i nie wiem co tam ma narobione) a dziś przestały działać artykuły z poziomu administratora. niestety backupu nie posiadam a strony przeinstalować nie moge bo pewnie nie ruszy już na tym czary mary co tutaj jest zrobione. też mam hosting w nazwa.pl hm

http://forum.joomla.pl/showthread.php?63642-Błąd-podczas-dodawania-artykułu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?63642-B%C5%82%C4%85d-podczas-dodawania-artyku%C5%82u) tu opis mojego problemu

Gall Anonim
21-05-2012, 16:18
Zrób kopię ręcznie
zainstaluj na subdomenie
nadpisz zawartość kopii zawartością czystej paczki instalacyjnej bez katalogu instaluj i plików z katalogu głównego
Pzdr

niron
21-05-2012, 16:22
a to nie nadpisze ręcznie modyfikowanych plików w joomli?
e.w odpowiedzi skierowane do mnie prosił bym wrzucać do tematu który założyłem i podałem do niego link wyżej aby nie robić offtopu i nei dyskutować w 2 tematach :)

Pozdrawiam

Gall Anonim
21-05-2012, 16:26
Nadpisze - ale właśnie dlatego proponuję pracę na kopii i potem ewentualnie nadpisanie poprzez pobranie z oryginału modyfikowanych plików
raczej dużo w plikach podstawowych się z reguły nie miesza - czasami robi się nadpisywanie szablonem i jakieś kosmetyczne zmiany, a reszta to zapewne rzeczy które zostały doinstalowane - tych nie ruszy
Pzdr