PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z menu



karolinqa
06-05-2012, 06:21
Witam,

jestem na początku mojej drogi z Joomlą, dlatego wybaczcie, jeśli ten problem jest dla Was błahy. Siedzę nad tym już drugi dzień i zero postępu. Mianowicie, adres strony to http://www.lianke-team.pl/carolcia/web
Stworzyłam własną skórkę i chciałabym, by było widoczne menu i cała reszta (zawartość kategorii, artykuły), a widzę jedynie nagłówek projektu... Muszę mieć coś nie tak w ustawieniach, ale nie mam bladego pojęcia, co takiego. Czytałam różne tutoriale o tworzeniu menu, lecz nie pomogło. ;( W Was jedyna moja nadzieja. Pzdr

tomeekm
06-05-2012, 11:12
Witam!
Może w nowym szablonie masz inne nazwy pozycji menu, dlatego nic Ci się nie wyświetla.

marian_mk
06-05-2012, 12:28
Moja rada dla poczatkujących: upewnić się ,że w szablonie istnieje jakaś pozycja do lokowania modułow np. pozycja: "left" . Uruchomienie i próby wyswietlania nowego modułu zacząć od umieszczenia tego modułu w tej pozycji i jeżeli wszystko gra poszukiwać nowej pożadanej pozycji , która w każdym szablonie , może mieć inną nazwę np dla menu poziomego : "navigation", "navbar" itd. (nazwa ta zalezy tylko i wyłącznie od innewncji twórczej autora szablonu) . Pozycje dla modułow wystepujace w szablonie można sprawdzić na karcie konfiguracji szablonu

karolinqa
07-05-2012, 16:48
Sęk w tym, że szablon robiłam sama w Aristeer i nie mam bladego pojęcia, jaka to jest pozycja i jak to sprawdzić...

marian_mk
07-05-2012, 17:13
Inaczej sprawdza się pozycje dla modułow (podglad szablonu ) w Joomla 1.5 a inaczej w Joomla 2.5, a nie podajesz wersji na jakiej pracujesz

Gall Anonim
07-05-2012, 18:59
@karolinqa

Stworzyłam własną skórkę ???
A tą skórkę to gdzie stworzyłaś? Za paznokciami?
Do stron internetowych dotychczas używało się szablonów - cóż widocznie jestem niedouczony.
Ale to dla Ciebie = Artisteer pozycje (http://www.artisteer.com/?p=help_joomla)


Inaczej sprawdza się pozycje dla modułów (podgląd szablonu ) w Joomla 1.5 a inaczej w Joomla 2.5,
A to ciekawe - a na czym polega różnica poza faktem iż domyślnie w 2.5 podgląd jest wyłączony i że można go wywołać z listy szablonów po uaktywnieniu w konfiguracji.
W 1.5.x wywoływaliśmy komendą index.php?tp=1 w 2.5. x jeżeli jest aktywny również wywołuje podgląd pozycji.
Pzdr

marian_mk
08-05-2012, 13:26
A to ciekawe - a na czym polega różnica poza faktem iż domyślnie w 2.5 podgląd jest wyłączony i że można go wywołać z listy szablonów po uaktywnieniu w konfiguracji.
W 1.5.x wywoływaliśmy komendą index.php?tp=1 w 2.5. x jeżeli jest aktywny również wywołuje podgląd pozycji.
Pzdr
I własnie na tym polega róznica , nieistotna dla Ciebie ale istotna dla duzej części uzytkowników tego Forum

Gall Anonim
08-05-2012, 18:19
@marian_mk
ja rozumiem że koniecznie chcesz udowodnić swoją rację ale jakoś faktycznej różnicy nie widzę po za tym że w 2.5 jest więcej możliwości a nie inaczej.
All