PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczanie się przed atakami hakerów.



Maxior
06-05-2012, 09:31
Witam,
chciałbym się dowiedzieć jak można się zabezpieczyć przed potencjalnymi atakami hakerów na joomle 2.5? Słyszałem, że są jakieś moduły/pluginy które pomagają przed potencjalnymi włamaniami, czy możecie mi coś poradzić jakie ewentualnie dodatki można doinstalować? Jak można zabezpieczyć katalog /administrator , można jakoś zmienić nazwę czy istnieje jakiś dodatek ? Proszę o pomoc.

Gall Anonim
06-05-2012, 10:33
Wszystko już było wielokrotnie - poszukaj na forum - przez wielu doświadczonych użytkowników są napisane w postach listy czynności właściwych zabezpieczeniom i co ciekawe niewiele się od siebie różnią.
Więc napiszę jeszcze raz - poszukaj.
Jeszcze jedno - Joomla jest nieodmnienną nazwą własną.
Pzdr

Maxior
06-05-2012, 10:42
Rozumiem dzięki za odpowiedź ;)

PeFik
06-05-2012, 16:13
Tak, jeśli masz wolne zasoby walutowe polecam RSFirewall

dumes
07-05-2012, 01:04
Oraz odpowiednie skonfigurowanie owego komponentow, pod warunkiem ze twoj hosting (hostingodawca) zezwala na wprowadzenie zmian w php.ini bo i takie sa przypadki ze nie zezwala na wprowadzenie zmian m.in nazwa.pl ;)

ber32
08-05-2012, 01:49
Spróbuj admin login security i rules security. więcej na stronie autora joomla-cms.com.pl


sam ich używam od pewnego czasu i świetnie się sprawują. Super

PeFik
08-05-2012, 10:14
ber32 - ale zapomniałeś wspomnieć, że linki do obu tych cudaków są nieaktywne, a sama strona wygląda conajmniej niepoważnie ! więc lipny wpis wybacz

ber32
08-05-2012, 12:08
PeFik-Dzisiaj sprawdzałem linki są aktualne oto całe linki do dzialu download owej strony joomla-cms.com.pl/download/viewdownload/7-joomla-2-5/34-rs-rules-security-j2-5-x.html
rs rules security i drugi joomla-cms.com.pl/download/viewdownload/4-joomla-1-7-x/3-pak-admin-login-security-raport-1-7-x.html admin login security strona jak najbardziej poważna. Dodatki dla joomli mam zainstalowane i działają jak autor opisał. Zastanawiam się z kąt taka niechęć do tej stronki czyżby baliście się konkurencji. A i jeszcze jedno
jak piszesz że stronka jest niepoważna to podaj przykład, bo jak na razie to są twoje puste słowa nie poparte żadną wiedzą na ten temat. Użytkownicy forum chętnie poczytają co tam na tej stronie takiego niepoważnego jest żeby tam nie zaglądać. Może wirusy co:D.
Pozdrowienia
__________________________________________________ __________________________________________________ ___________________________
Mam prośbę o nie wstawianie aktywnych linków do strony i zabawy w pozycjonowanie - być może twój cel był inny - jednak jest to niemile widziane - Gall Anonim

zwiastun
08-05-2012, 20:50
Swoją drogą - jakim prawem używasz w nazwie swojej domeny słowa Joomla? Masz na to zgodę OSM?

loocek
08-05-2012, 21:13
@ber32 czyżbyś zapomniał, że to Ty jesteś autorem tej strony??
Czyżby powtórka z rozrywki??


Zastanawiam się z kąt taka niechęć do tej stronki czyżby baliście się konkurencji.
Hehe.
Czyżbyś zapomniał jak próbowałeś wciskać przez swoją stronkę lipne tłumaczenie do Joomla! 1.6, które specjalnie na Twoje zamówienie wykonał wujek G.??
Przykłady niepoważności można by mnożyć, ale po co?? Sam je sobie wyszukaj.

Gall Anonim
08-05-2012, 21:58
@ber32
Z czystej ciekawości po tej odrobinie polemik która tutaj zaistniała wszedłem na stronę i ........................
niestety ale totalna porażka.
1.Autor grafiki jest raczej debiutantem w używaniu tak prostego narzędzia jak Artisteer (swoją drogą zastanawiam się czy te białe kropki na nagłówku to artyzm czy niechlujstwo).
2.Joomla jest nieodmienną nazwą własną o czym za czarta nie pamięta autor tekstów.
3.Autor tłumaczeń używa translatora automatycznego google więc wykorzystanie mechanizmu wielojęzyczności Joomla nie ma sensu, lepiej w tej sytuacji wstawić moduł translatora w stronę.
4.Mechanizm tłumaczenia jest źle skonfigurowany w wyniku czego przełączenie języka na podstronie powoduje powrót na stronę startową.
5.Z ciekawostek joomla-cms.com.pl/images/stories/zegarki.png :up:
6.Marginesy, style, grafika - istny artyzm - ktoś naprawdę musiał mieć niezłego kaca żeby powstał taki twór
7.Błędy w skryptach java
8.Błędy w składni
9.Swoją drogą co to ma być ten cud 0.011201 w dolnym lewym rogu?
10.Chciałbym jeszcze zgłębić tajemnicę elementu znanego jako favicon - nie wiem za czarta co to ma być.
11.Co na tej stronie robi licencja-drupal.html?
No dobra, w tym miejscu zakończę wędrówkę po tym cudownym tworze - ponieważ za audyt się płaci.
Pzdr
P.S. W zasadzie to za ten audyt i "nabicie" paru wejść na "stronę" mógłbyś z tych swoich dotacji przerzucić parę groszy na konto PCJ.:lol:

ber32
08-05-2012, 22:33
Zwiastun podziel się wiadomościami gdzie można dowiedzieć się o właścicielach domen, skoro jesteś tak dobrze poinformowany że ta domena jest moja.
Ja uwżam że nie jest moja.
Bo chciałbym to wyjaśnić.
Więcej na tym forum nie będe pisał bo widzę, że nie jestem tu mile widziany.

Pozdrowienia i powodzenia.

Gall Anonim
08-05-2012, 23:26
Hi, hi, chyba właściciel strony o której pisaliśmy przeczytał nasze słowa otuchy bo jest wyłączona :lol:

twardaglowa
18-08-2012, 14:37
Dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że wszystko będzie działać.