PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja VM 1.1.9 do 2.0.6



hidden
07-05-2012, 15:43
Witam!

Poszedłem za radą wielu specjalistów i postanowiłem przenieść sklep VirtueMart z wersji 1.1.9 na 2.0.6 cały czas pod Joomla! 1.5.24.
Wykonałem wszystkie zalecenia (tak mi się wydaje) i większość rzeczy się przeniosła. Ale nie piszę tu, żeby się chwalić. Zaczęło się:
1. Kategorie przeniosły się, ale już fotek nie zaciągnęły (pomimo przerzucenia wszystkich katalogów).
2. Produkty podobnie.
3. Po kliknięciu na kategorię wyświetla się wprawdzie lista produktów, ale bez nazw, opisów, zdjęć i co najlepsze po kliknięciu w guziczek "szczegóły" wszystko wraca do strony startowej.
4. Produkty pojawiają się (w jakimś sensie) tylko wyświetlane przez moduły "Ostatnio dodane", czy "Najczęściej kupowane". W jakimś sensie dlatego, że działa przycisk "szczegóły", bo zdjęć nie ma, opisów również. Jest tylko cena.
5. Po wciśnięciu "szczegóły" wszystko (no, oprócz zdjęć) wreszcie się pojawia i jest nawet guzik do koszyka, ale...
6. no właśnie, jak już jest to coś w koszyku i chcę złożyć zamówienie pojawiają się oczywiście pola do wypełnienia, ale na samym dole pojawia się jeszcze coś takiego:


PHPSHOP_ACCOUNT_BANK_TITLE




PHPSHOP_ACCOUNT_LBL_BANK_ACCOUNT_HOLDER




PHPSHOP_ACCOUNT_LBL_BANK_ACCOUNT_NR




PHPSHOP_ACCOUNT_LBL_BANK_SORT_CODE




PHPSHOP_ACCOUNT_LBL_BANK_NAME




PHPSHOP_ACCOUNT_LBL_ACCOUNT_TYPE




PHPSHOP_ACCOUNT_LBL_BANK_IBAN


Kiedy to ignoruję, otrzymuję komunikat, że dla mojej lokalizacji nie ma metody wysyłki, a taka metoda jest skonfigurowana!

Czy mogę liczyć na jakieś wskazówki?

Pozdrawiam

---------- Post dodany 07-05-2012 o 10:55 ---------- Poprzedni post był 06-05-2012 o 22:23 ----------

Informuję, że z pkt 6 już sobie poradziłem. Natomiast do pozostałych punktów doszła jeszcze jedna rzecz. Gdy dodaje zupełnie nowy produkt, wszystkie dolegliwości dotykają też jego. Czyli nie ma zdjęć, opisów i nie działa guzik "szczegóły". Zwiększa się tylko liczba produktów.

---------- Post dodany o 15:43 ---------- Poprzedni post był o 10:55 ----------

Hmmm... zmowa milczenia?

palyga007
07-05-2012, 21:00
Nie podałeś w jakim środowisku dokonywałeś migracji.
Dlaczego przed przystąpieniem do aktualizacji VM nie dokonałeś aktualizacji Joomla!?
Jeśli coś poszło nie tak to być może warto spróbować jeszcze raz od początku wykorzystując uprzednio utworzoną kopię zapasową witryny.

hidden
07-05-2012, 22:36
Migracji dokonywałem na kopii zapasowej na localu (XAMPP).
Nie dokonałem migracji Joomla!, bo strona ze sklepem jest w siedmiu językach, tłumaczona komponentem JoomFish, a ten jak wiadomo nie działa pod wyższą wersją. Wprowadzanie wszystkich tłumaczeń metodą zaimplementowaną w Joomla 1.7 czy 2.5 (a tekstu trochę jest) oraz przebudowa nowej templatki (bo obecnie używam takiej, która nie była już rozwijana powyżej 1.5) równałoby się w zasadzie z postawieniem wszystkiego od nowa. Zamiast więc zgłębiać zawiłości migracji, myślę, że chyba szybciej byłoby tą drugą drogą. Chciałem uniknąć tej syzyfowej pracy, bo myślałem, że można jakoś szybciej, ale... chyba nie można.
Może rzeczywiście spróbuję jeszcze raz na jakimś zewnętrznym serwerze.
Jedno pytanie: czy JoomFish będzie działał dla VM2 (oczywiście pod J1.5.24)? Teraz z uwagi na okoliczności nic nie można sprawdzić.

pzdr i dzięki za odpowiedź

palyga007
07-05-2012, 22:42
Pisałem o aktualizacji czyli wersji 1.5.26 a nie migracji.
Może spróbuj z JAMP.
Nie wiem jak zachowuje się JoomFish dla tej wersji VM.

hidden
07-05-2012, 22:47
Ok. Dzięki!
Spróbuję na tym samym serwerze, na którym teraz stoi oryginał :). Zaktualizuję i sprawdzę.