PDA

Zobacz pełną wersję : RsGallery - problem z dodaniem do menu



shopiK
28-12-2006, 15:27
Problem jest taki... Instaluję komponent galerii (rsgallery lub zoom gallery). Instalacja (testuję na localu) przebiega pomyślnie. Mogę tworzyć galerie i dodawać zdjęcia - Teoretycznie, bo nie moge dodać takiego komponentu do menu. Domyslam się że dodając nowy menu item muszę wybrać łącze-komponent. oki. tylko że w polu wyboru nie mam żadnych komponentów (oprócz -'główna'). Może jednak nie zainstalowało się prawidłowo? Instalacje kilka razy już powtarzałem.

i teraz już klasycznie: Pomóżcie! :-)

Randal
28-12-2006, 16:24
Banał .. Kto Ci powiedział że masz wybrać "łącze-komponent?" Nic bardziej mylnego wybierz PO PROSTU "Komponent"

shopiK
28-12-2006, 20:16
Oj widzisz jak ciężko żyje się idiotom! Nie zauważyłem tej opcji! To takie przykre, że jestem idiotą ;-)

Dzięki tobie mogłem pokonać tą trudność i... dojść do następnej. Nie mam podobno biblioteki gd <- tak pisze zoom gallery. Trochę szperałem w necie - i dowiedziałem się, że w php.ini muszę mieć włączone (odkomentowane ;-) ) extension= gd2.dll czy jakoś tak. No i #$@! mam to tak jak trzeba, mam również ten plik... Poszukam jeszcze....

btw. wszystko testuję na localhoscie Krasnal - teoretycznie ta biblioteka jest uruchomiona.

btw2. dzięki za szybką odpowiedź!

Sam sobie ( i innym zielonym) odpowiadam: trzeba wyedytować plik php.ini, ale nie tylko ten w katalogu usr\php - bo to u mnie nic nie dało, ale przede wszystkim ten w katalogu windows! i teraz galeria śmiga (chociaż są błędy - ale o tym w innym wątku).