PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka obrazów w headerze



czupkolandja
07-05-2012, 14:23
Witam
Tworzę nowy szablon, i mój problem polega na tym że;

Dodałem kilka obrazów do headera/nagłówka tj. logo, napis, obrazek. W następujący sposób

<div id="header" style="background: url(templates/<?php echo $this->template ?>/images/header.png) repeat-x; height: 220px;">
<div id="header_foto" style="background: url(templates/<?php echo $this->template ?>/images/header_foto.png) no-repeat 0% 100% transparent; height: 220px;">
<div id="header_logo" style="background: url(templates/<?php echo $this->template ?>/images/header_logo.png) no-repeat 100% 0%; transparent; height: 100px;">
<div id="header_zm" style="background: url(templates/<?php echo $this->template ?>/images/header_zm.png) no-repeat 100% 0%; height: 100px;">
<jdoc:include type="modules" name="top" style="xhtml" />
</div>
</div>
</div>
</div> <!--end header-->

I teraz zaczyna się problem, Chciałem przesunąć pozycję "header_zm" w dół, ale po dodaniu w css margin-top przesuwa się cały header. Co zrobić aby przesunął się tylko interesujący mnie obraz?

tomaszek83
07-05-2012, 14:39
link do strony. bez tego będzie ciężko. Tak na szybko to każdy obrazek dałbym w osobnym divie bez ich zagnieżdżania i wtedy poustawiał.

czupkolandja
07-05-2012, 16:00
Link do strony: http://zm4x4.pl/ZM4X4.PL/

---------- Post dodany o 14:00 ---------- Poprzedni post był o 13:33 ----------

Dodałem w index php w div'ie określenie położenia obrazka 0px 50px. Obraz wyświetlił się niżej, tak jak chciałem, ale nie cały. A gdy dodałem w CSS padding-top: 50px; to obrazek pojawił się poprawnie w całości. Wszystko jest dobrze, tylko chciałbym wiedzieć dlaczego tak się stało, że dopiero po dodaniu paddingu obraz wyświetlił się w całości :spoko: