PDA

Zobacz pełną wersję : phpbb i utrata uprawnień :(



javelin
28-12-2006, 15:32
Witam

dość poważny i pilny problem. cały serwis został przemigrowany z mambo łącznie z komponentem phpbb, problem pojawiał się już na mambo ale nie pamiętam jak sobie z nim poradziłem.

Otóż po zmianie zezwoleń dla jakiegoś użytkownika w phpbb nagle admin stracił uprawnienia do widoku backednu, zarówno forum jak i cms. O ile udało mi się przywrócić przez phpMyAdmina uprawnienia admina do backendu forum o tyle próba logowania do backendu cms zawsze kończy się komunikatem o braku uprawnień. w tabeli mos_users admin ma ustawione w polu usertype Super Administrator. Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł jak przywrócić uprawnienia adminowi?? Sprawa dość ważna i pilna dla mnie.

stone
28-12-2006, 19:54
Sprawdź czy ten użytkownik ma ustwiony w tabeli jos_users w kolumnie gid wartość 25, taka powinna być dla admina

javelin
15-01-2007, 23:39
Już wyczaiłem co się dzieje i dlaczego ale nadal nie wiem gdzie leży problem. Otóż gdy z panelu admina zmienię zezwolenia dla jakiejś grupy użytkowników do danego forum to automatycznie użytkownik na którego konto jestem zalogowany staje się zwykłym użytkownikiem zamiast pozostać adminem :(, mogę robić w backendzie wszystko za wyjątkiem zmian w zezwoleniach grup bo inaczej dzieje się to. GID pozostaje 25 ale userlevel z 1 zamienia się automagicznie na 0 :/

stone
16-01-2007, 07:44
Ok, dzięki za informację, sprawdzę to