PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent przekierowania



boroti
08-05-2012, 12:20
Witam, mam problem z przekierowaniami: odsyłacze, otóż jak podaje stary link który był z przed modernizacji strony, to mi wyskakuje "Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Stary, źródłowy adres strony musi być niepowtarzalny." sprawdziłem czy ten link jest w witrynie ale, nic takiego nie ma.

Witryna postawiona na joomla 2.5.4

wezykowski
08-05-2012, 13:20
Przekierowania można robić albo w pliku htaccess albo w panelu administracyjnym hostingu. Nie ma komponentów Joomla do przekierowania.

boroti
08-05-2012, 14:22
Hmmmmmm jak to "nie ma komponentu" przecież komponent redirect jest częścią joomla 2.5.x

wezykowski
08-05-2012, 19:56
Aaaa o takie przekierowanie Ci chodzi! Żeśmy się nie zrozumieli. Żeby Ci to zaskoczyło musisz włączyć dodatek oraz korzystanie z mod_rewrite. Ważne przy tym jest, żeby adres, z którego chcesz przekierować, nie działał na Twojej witrynie po załadowaniu strony (jeżeli chcesz zrobić link np. z galerii, to ta galeria musi być wyłączona).

boroti
09-05-2012, 07:10
Mod_rewrite włączony, dokładnie chodzi mi o to żeby stary adres z joomla 1.x np. www.moja_domena.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=229&Itemid=274 przekierować na nowy przyjazny link: www.moja_domena.pl/ladnie-sformatowany-link

I właśnie problem w tym że jak ustawiam by przekierowywał ze starego adresu to wywala błąd: "Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: Stary, źródłowy adres strony musi być niepowtarzalny."