PDA

Zobacz pełną wersję : CKForms - Nie sprawdza pól obowiązkowych



Martinoz
08-05-2012, 12:34
Witam,
Posiadam CKForms 1.3.5, Joomla 1.5.26.
Mój problem z CKForms polega na tym, że można wysłać formularz w CKForms nie zaznaczając jakiegokolwiek pola obowiązkowego - nie wyskakuje nawet jakikolwiek komunikat że użytkownik musi powrócić do wypełnienia jakiegoś pola. Co może być tego przyczyną ?

marian_mk
08-05-2012, 13:19
Ale prawdopodobni wystepuje to tylko pod przegladarką IE, sprawdz jak sie zachowuje pod przegladarka FF lub OPERA lub Chrome

Martinoz
08-05-2012, 14:17
Co ma wspólnego to pod jaką przeglądarką to występuje, to nie powinno zdarzyć się pod jakąkolwiek że użytkownik może wysłać formularz bez uzupełnienia obowiązkowych pól.

marian_mk
08-05-2012, 14:18
A ma cos wspólnego , pod IE wystepuje konflikt skryptów, ale wydaje mi sie ze nie chcesz pomocy tylko chcesz się wymadrzać

Martinoz
09-05-2012, 10:24
Czyli rozwiązanie to "Drodzy użytkownicy używajcie tylko IE" ? Bez żartów, sorry, ale takie rozwiązanie nie wchodzi w grę - poza tym na IE jest ten sam problem.
Zauważyłem że Mega Menu oraz moduł JA-Tabs na stronach z CKForms nie wyświetlają się poprawnie - tj. nie można przeglądać zakładek w menu i jatabs. Jest to jakiś konflikt z komponentem?

zwiastun
09-05-2012, 11:53
@Martinoz: ton Twoich wypowiedzi zniechęca do jakiejkolwiek pomocy. Kup sobie worek treningowy, jeśli musisz komuś koniecznie przywalić.
Masz do czynienia z konfliktem skryptów. Prawdopodobnie spowodowany używaniem Mootols i jQuery.

Martinoz
10-05-2012, 10:34
W takim razie, czy istnieje jakiś plugin albo dodatek który by eliminował te błędy?
Ok, znalazłem to co się gryzie z CKForms - jest to plugin mootools upgrade, na razie go wyłączyłem.