PDA

Zobacz pełną wersję : Edycja artykułu po logowaniu na stronie joomla



tdudus
08-05-2012, 13:50
Witajcie...
Nie wiem czy było na forum ale...

1. Logując się na mojej stronce chcę edytować wybrany artykuł. Wszystko ok włącza się edytor nanoszę zmiany natomiast po kliknięciu w przycisk "zapisz" nic się nie dzieje :( - bez znaczenia jaka przeglądarka. Spotkał się już ktoś z takim problemem?

2. Czy jest taka możliwość, żeby można było dodawać nowe artykuły bez konieczności logowania do panelu administracyjnego a tylko przez opcje logowania na stronie ?

dzieki za pomoc...

marian_mk
08-05-2012, 14:44
ad1. - nie spotkałem sie z takim problemm
ad.2 - do pozycji men u dodajesz typ pozycji menu -> Artykuły ->Wyslij artykuł

tomaszek83
08-05-2012, 14:46
1. Logując się na mojej stronce chcę edytować wybrany artykuł. Wszystko ok włącza się edytor nanoszę zmiany natomiast po kliknięciu w przycisk "zapisz" nic się nie dzieje - bez znaczenia jaka przeglądarka. Spotkał się już ktoś z takim problemem?

Sprawdzałeś na innych komputerach? Jaka wersja Joomla?

tdudus
08-05-2012, 15:17
joomla 2.5 :( troche kicha bo za kazdym razem trzeba logowoac sie do pulpitu joomla

marian_mk nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy. Na swojej stronce loguje sie przez pola login i hasło wtedy mam mozliwosc edycji zawartosci strony (artykułów na stronie) ale nie mam opcji + dodaj artykuł. jest tylko opcja edytuj (ikona notesu z pisakiem)

tomaszek83
08-05-2012, 15:21
musisz dodać do menu pozycję "Dodaj artykuł" (walę z pamięci więc może być trochę inna nazwa) i przypisać ją tylko dla osób zalogowanych.

tdudus
08-05-2012, 15:45
musisz dodać do menu pozycję "Dodaj artykuł" (walę z pamięci więc może być trochę inna nazwa) i przypisać ją tylko dla osób zalogowanych.
No tak ale wiesz ze wtedy musze dodatkowy przycisk menu zrobic ;( nie da się tak, że po zalogowaniu na stronie pojawi sie taki przycisk dopiero ? tak jak np edytuj sie pojawia ? bo bez tego trzeba logowac sie na zaplecze.
Poza tym nic mi z tego do poki nie zacznie dzialac przycisk "zapisz"

aha...
w "zapleczu" przyciski zapisz, zapisz i wyslij, itp itd działają bezproblemowo ( znalazlem na forum pomoc dotyczącą tych przyciskow) a mnie chodzi o przycisk "zapisz" po logowaniu na stronie.

tomaszek83
08-05-2012, 22:39
robisz nowe menu np o nazwie "ukryte" a w nim pozycję "dodawanie artykułu", następnie tworzysz moduł z tymże menu i dajesz do niego poziom dostępu "rejestrowany" lub inny niż "public". I teraz na stronie pojawi Ci się to menu dopiero jak się zalogujesz. Dla użytkowników niezalogowanych nie będzie ten moduł widoczny. No ale to są podstawy joomla...:)

tdudus
09-05-2012, 08:54
robisz nowe menu np o nazwie "ukryte" a w nim pozycję "dodawanie artykułu", następnie tworzysz moduł z tymże menu i dajesz do niego poziom dostępu "rejestrowany" lub inny niż "public". I teraz na stronie pojawi Ci się to menu dopiero jak się zalogujesz. Dla użytkowników niezalogowanych nie będzie ten moduł widoczny. No ale to są podstawy joomla...:)

Nikt nie mowil ze bedzie latwo. Jestem totalnym laikiem wiec dziekuje Ci bardzo ;) punkcik polecial.

Niestety nic mi z tej pomocy do póki nie bedzie mi dzialal przycisk "ZAPISZ" :( chyba ze jest jakas inna opcja, zeby zapisac artykuł :(

tomaszek83
09-05-2012, 08:55
sprawdzałeś na innych komputerach? Czy masz aktualną wersję Joomla? Czy masz jakieś błędy JS?

tdudus
09-05-2012, 09:20
sprawdzalem na innych kompach, na roznych przegladarkach i nic ;(

po kliknieciu na przycisk zapisz:

Uncaught SyntaxError: Unexpected end of input

[COLOR=red !important]/index.php/component/content/?view=form&layout=edit&a_id=73&return=aHR0cDovL2R1dGtpZXdpY3oub3JnLnBsLw==:275 (http://dutkiewicz.org.pl/index.php/component/content/?view=form&layout=edit&a_id=73&return=aHR0cDovL2R1dGtpZXdpY3oub3JnLnBsLw==)
Uncaught TypeError: Cannot call method 'isValid' of null

tomaszek83
09-05-2012, 09:38
czy masz najnowszą wersję Joomla czyli 2.5.4? Spróbuj nadpisać raz jeszcze wszystkie pliki Joomla bez katalogu Instalation. Oczywiście wcześniej kopia albo praca na kopii lokalnej.

tdudus
09-05-2012, 09:48
2.5.4 a to jest nowsza ? zaraz robie backup akeeba i nadpisuje pliki

tomaszek83
09-05-2012, 09:56
tak, aktualna wersja Joomla to 2.5.4. Co do błędu to wydaje mi się że jest to błąd związany z konfliktem JS. Ale nie dam sobie ręki obciąć :). Zrób sobie kopię i zaktualizuj joomla. Ewentualnie gdy to nie pomoże to daj adres do strony. Popatrzę co Ty tam masz poinstalowane.

tdudus
09-05-2012, 10:25
oki w takim razie nadpisuje pliki ;) dam znac pozniej czy cos zadzialalo

zwiastun
09-05-2012, 11:49
Masz jakiś konflikt użytych na stronie skryptów JavaScript.
1. Przełącz się na standardowy szablon i sprawdź
2. Jeśli to nie przyniesie skutku, sprawdź w źródle, jakie skrypty JS są uruchamiane i po kolei wyłączaj je, by dotrzeć do tego, który powoduje problem.

tdudus
09-05-2012, 12:17
ok sprawa jasna... to przez styl - po przelaczeniu na standardowy szablon problem znikl...

jakies pomysly ? :(

zwiastun
09-05-2012, 12:21
A na jakiej podstawie ktoś miałby Ci jeszcze pomóc?
Przeczytaj, jak to brzmi: "Mój szablon powoduje problem. Wie ktoś, jak go rozwiązać?". "Mój samochód nie jeździ. Wie ktoś, jak go uruchomić?"
(to, co nazywasz stylem, to jest szablon)

tomaszek83
09-05-2012, 12:23
tak jak podał Ci @zwiastun. Zobacz jakie skrypty masz wpięte w szablon i je wyłączaj po kolei... zakładam że w pliku index.php szablonu są jakieś .js zaimplementowane.

tdudus
09-05-2012, 13:55
Ok sorki za pomylke slowna ;) zamiast styl powinno byc szablon. Ok dzieki za pomoc wszystkim