PDA

Zobacz pełną wersję : GPL 2.0 i GPL 3.0 a komponenty



szlapek
09-05-2012, 14:36
Witam!

Chciałem spytać jak to wygląda na http://extensions.joomla.org z tym GPL 2, GPL3 i Non-Commercial i Commercial. Dokładnie co do czego można użyć za friko a za co płacić. Przejrzałem kilka artykułów ale raz piszą tak raz tak i sam już nie wiem, bo raz pisze że trzeba kupić, raz że nie ale jest Donate itd.

zwiastun
09-05-2012, 14:52
Non-Commercial: niekomercyjne - pobierasz, instalujesz, używasz. Jeśli rozszerzenie Ci dobrze służy, przekaż niewielką darowiznę, a może przyczynisz się do tego, że autor nadal będzie udostępniać rozszerzenie na warunkach niekomercyjnych (bezpłatnie).
Commercial: komercyjne - aby pobrać, musisz albo wnieść opłatę licencyjną, albo wykupić subskrypcję. Ponieważ rozszerzenia są wydane na GPL, możesz uzyskać skrypt od kogoś, kto go posiada (wniósł opłatę, wykupił subskrypcję). Ale na takie praktyki nie patrzymy zbyt przychylnie - pozbawiają autorów należnej im gratyfikacji.

szlapek
09-05-2012, 17:28
Aha, czyli to nie jest tak że Non-Commercial jest tylko dla stron niekomercyjnych, a Commercial dla komercyjnych tylko to chodzi o płacenie lub nie za ściągnięcie ;) Ok, dzięki wielkie ;)