PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o pomoc nie odczytuje baze danych



rrr
09-05-2012, 20:28
witam, dzis namieszałem tak strona nie widzi moich artykułów, opisze wszystko co wykonałem i będę wdzieczny za pomoc:
1. chciałem zainstalować 2 strone ale na tej samej bazie danych (tak do testów)
2. podczas instalacji drugiej strony joomla dałem chyba aby archiwizowało baze danych czy cos takiego
3. teraz sprawdzam moją stronke (tą wcześniejszą) ale niestety nic nie ma, katalogów artykułów

sprawdziłem w Panelu serwera że baza jest i jest tam coś zapisane (kilka mega) ale niestety nie wiem jak przywrucić tak aby baza była odczytwywana

Bazyl
09-05-2012, 20:31
Hej,

Temat nie jest zgodny z regulaminem.

Prawdopodobnie masz w bazie dwa rodzaje przedrostków: bak oraz jos.
Sprawdź.
Jezeli tak, zmień w configuration.php pierwszej strony przyrostek bazy na bak.

rrr
09-05-2012, 20:43
czesciowo pomoglo bo juz sie wyswietlaja artykuły ale na gorze strony mam:
Warning: session_start() [function.session-start (http://podrozni24.pl/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/telezaku/public_html/joomla/configuration.php:1) in /home/telezaku/public_html/joomla/libraries/joomla/session/session.php on line 423

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/telezaku/public_html/joomla/configuration.php:1) in /home/telezaku/public_html/joomla/libraries/joomla/session/session.php on line 426

link do strony:
http://podrozni24.pl/

i nie moge sie zalogowac do PA

Gall Anonim
09-05-2012, 20:57
Błąd w postaci użycia notatnika systemowego jako edytora pliku configuration.php - hasło bom
Do edycji plików używamy stworzonych do tego celu narzędzi n.p. notepad++

rrr
09-05-2012, 21:18
nie przewidziałem tego i plik juz edytowałem w notatniku oraz go zastąpiłem, ja moge rozwiazać problem nie mam oryginalnego pliku configuration.php tylko edytowany notatnikiem

Bazyl
09-05-2012, 21:28
Pobierz plik.
Otwórz w czymś innym nim notatnik.
Dokonaj zmian.
Zapisz w UTF8 bez bom (no bom)

rrr
09-05-2012, 21:36
ufff dziala :) dzieki

tomaszek83
09-05-2012, 21:38
notepad++ ma coś takiego jak Fortmat->Koduj w UTF-8 (bez boom).