PDA

Zobacz pełną wersję : Superfish menu oraz phoca gallery i przesunięcie o określoną ilość pikseli



luknij
10-05-2012, 11:16
Witam,

Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić, czy jest w ogóle możliwość ustawienia parametru w superfish menu, który po kliknięciu na przycisk przesuwałby stronę o określoną ilość pikseli w dół lub przesuwałby ją do podanego diva np. do <content>. Ewentualnie czy można zaimplementować JS do poszczególnych przycisków, które by przesuwały stronę w dół do diva lub o określoną ilość pikseli? Nie mogę sobie z tym poradzić i nie znam JS aby stwierdzić czy jest to możliwe, dlatego proszę was o pomoc.

Podobne rozwiązanie chciałbym zastosować w phoca gallery gdzie są utworzone katalogi ze zdjęciami tematycznymi i po wejściu do któregoś z tych katalogów strona przesuwa się do góry i należy ją dopiero przesunąć w dół aby obejrzeć zawartość katalogu, a właśnie idealnym rozwiązaniem byłoby aby strona pozostała w tym samym miejscu lub przesuwała się o określoną ilość pikseli aby zawartość katalogu była od razu widoczna.

Pordrawiam
Pokorny uczeń

Karol99
10-05-2012, 15:19
Nie jestem pewien, czy dobrze Cię rozumiem... Ale czy takiego problemu nie możesz rozwiązać osadzając kotwice na stronie i wstawiając odwołania do nich w poszczególnych pozycjach menu?

luknij
11-05-2012, 08:09
czy kotwica mogła by wyglądać tak? <div name="#pozycja">. Natomiast nie widzę możliwości ustawienia takiego odwołanie w moim menu.

Karol99
11-05-2012, 10:19
Chyba nie działa Ci wujek G (https://encrypted.google.com/search?q=kotwica+html&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a)... Trudno, zrobię to za Ciebie: zobacz np. tu (http://webmaster.helion.pl/kurshtml/odsylacz/odsylacz.htm#etykieta) (obejrzyj też jak wygląda ten link)

luknij
11-05-2012, 10:27
Hmmm nie chcę zrobić odsyłacza ręcznie bo niema takiej możliwość. Potrzebuję zaimplementować go do modułu "top menu" w joomli? :hmm: i o to cały czas się rozchodzi...

Karol99
11-05-2012, 11:05
A co przeszkadza Ci zrobić pozycję menu typu "Alias" (czyli "łącze w menu") i wstawić tam link do wcześniej stworzonej kotwicy?

luknij
11-05-2012, 11:25
gdy ustawiam typ alias to jedyne co mogę ustawić to parametry: podstawowe, a tam wybieram pozycję. Nie mogę edytować łącza.

Karol99
11-05-2012, 11:38
Przepraszam, mój błąd - chodzi oczywiście o typ pozycji "Łącze zewnętrzne".

luknij
11-05-2012, 11:47
Niby proste a czasem ciężko dojść jak to zrobić, właśnie o to mi chodziło :) dzięki za pomoc, wszystko działa jak należy.