PDA

Zobacz pełną wersję : próba ataku? prośba o interpretacje



zaba600
10-05-2012, 13:37
Joomla 1.5.26
Dostałem przed chwilą poniższy komunikat na mejla
Czy to oznacza próbę ataku na stronę?
Z góry dziękuje za pomoc
-----------------------------------
Marco's interceptor warning

** Local File Inclusion [GET:Itemid] => ../../../../../../../../../../../../..//proc/self/environ\000
** Local File Inclusion [REQUEST:Itemid] => ../../../../../../../../../../../../..//proc/self/environ\000
**PAGE / SERVER INFO

*REMOTE_ADDR :
94.228.180.218
*HTTP_USER_AGENT :
Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.17; Mac_PowerPC)
*REQUEST_METHOD :
GET
*QUERY_STRING :
option=com_djclassifieds&view=showitem&cid=6&id=29&Itemid=../../../../../../../../../../../../..//proc/self/environ

PeFik
10-05-2012, 20:23
Ktosik próbował wykorzystać lukę w komponencie djclassifieds, aby : http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_file_inclusion - czyli wczytać swój spreparowany plik.

dumes
11-05-2012, 09:44
zabezpiecz katalog /administrator htaccess-em
po co maja ci przychodzic komunikaty o probie wtargnięcia, przynajmniej na katalog /administrator
Zapewniam cie że polepszy to poziom bezpieczenstwa twojej Joomli przynajmniej na katalog /administrator

ps. pamietaj ze proba zabezpieczenia htaccess-em katalogu administrator moze czasem powodować utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu twojej witryny, np. komponent zoo z yootheme ( nie wiem jak nowsza wersja, ale starsza napewno ) podczas gdy miales zabezpieczony katalog adm... to przy normlanym funkcjonowaniu Joomli i komponentu Zoo wyskakiwal komunikat podania log i hasla, proba odwolania bezposrednio do katalogu administrator przez komponent pododowalo wyswietlenie komunikatu, dlatego po zabezpieczeniu katalogu administrator sprawdz funkcjonalnosc twojej witryny na tego typu problemy.

zaba600
14-05-2012, 19:27
hmmm dzięki za pomoc!
ogólnie mam wgrany plik htaccess,ale faktycznie chyba nie na kat. administrator, dzisiaj kolejne info :

** Local File Inclusion [GET:controller] => ../../../../../../../../../../../../..//proc/self/environ\000
** Local File Inclusion [REQUEST:controller] => ../../../../../../../../../../../../..//proc/self/environ\000

**PAGE / SERVER INFO


*REMOTE_ADDR :
193.33.175.15

*HTTP_USER_AGENT :
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8b4) Gecko/20050908 Firefox/1.4

*REQUEST_METHOD :
GET

*QUERY_STRING :
option=com_kunena&controller=../../../../../../../../../../../../..//proc/self/environ

ramiro
14-05-2012, 20:11
Korzystasz z jakiegoś programu antywirusowego?

dumes
14-05-2012, 20:30
W takim razie zrob htaccess na katalog administrator/

Jak wspomniał @ramiro przeskanuj ( chociaz nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym ) np. Nod 32 online za free ;)

zaba600
14-05-2012, 23:08
zabezpieczyłem administrator - htpasswd , faktycznie problem moze wystepowac poprzez brak antywirusa skonczyla mi sie licencja tydzien temu i nagle próba ataku x2, dzisiaj wykupilem ponownie kasperkiego, dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

ramiro
16-05-2012, 21:33
Jeśli problem nadal będzie się powtarzał można spróbować z typowym antywirusem dla Joomla! - RSFirewall. Jest w nim bardzo dużo ciekawych funkcji, oraz określanie standardu procentowego zabezpieczenia witryny. Jeśli witryna jest cennym serwisem warto o tym pomyśleć, jeśli to tylko strona informacyjna firmy to już niekoniecznie. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne ale dużo zależy także od funduszy.
Pozdrawiam.