PDA

Zobacz pełną wersję : HOT Joomla Gallery - jak używać, problem z wpięciem galerii za pomocą modułu



robakx1
11-05-2012, 20:31
Witam

Zainstalowałem moduł Hot Joomla Gallery, który ma za zadanie wyświetlać zdjęcia z danego katalogu i ustawiłem jego pozycję na X

W artykule próbuje go wywołać za pomocą

{modulepos x}
{module x}
{module 131}
Niestety nie udaje się, mimo że ten sposób działa w joomli 1.5.26 - może ktoś powiedzieć gdzie robię błąd ?

Pozdrawiam

PeFik
11-05-2012, 21:18
a co na to autorzy rozszerzenia? Może dokumentacja uległa zmianie? Napisz do nich.

Karol99
11-05-2012, 21:36
Sprawdź, czy galeria działa jak należy, wstawiając moduł do którejś z istniejących pozycji szablonu.

Potem zmień przypisanie na swoją pozycję x, a w artykule wstaw ją poleceniem {loadposition x}.

Agnieszka123
12-06-2012, 13:33
U mnie {loadposition x} działa jak złoto. Trzeba pamiętać tylko o zasadzie, aby "x" było nazwą pozycji nowo nadaną, nie używaną w szablonie. Efekty działania pluginu na:
http://www.drial.pl/pl/katalogi
W artykule Katalogi zostały wstawione taby za pomocą ww. pluginu :-)

A jeśli chodzi o rozwiązani dotyczące Galerii:

U mnie mam Phoca Gallery, bo daje możliwość automatycznego generowania miniaturek + wiele innych możliwości :-). Aby pozbyć się "Powered by Phoca Gallery" i załadować samą galerię do artykułu - użyłam pluginu Core Design Web Gallery, który jest zintegrowany z PhocaGallery. W artykule wstawiasz tylko:
{webgallery integration="phocagallery"}1{/webgallery}
gdzie "1" to ID kategorii przypisanej zdjęciom w Phoca. Można wstwić więcej kategorii oddzielając je przecinkiem. Plugin ma możliwość konfiguracji wyglądu galerii.

Linki do Galerii:
http://www.drial.pl/pl/galeria
http://www.drial.pl/en/projects

Pojawił się tylko jeden mały problem
--> tytuł artykułu w wersji PL to "Galeria realizacji", a pojawiają się dwa:
<h1>Galeria</h1>
<h2>Galeria realizacji</h2>
Dlatego w wersji PL wyłączyłam całkowicie tytuł artykułu i został tylko ten h1 (który zassał się nie wiadomo skąd ??? Żaden artykuł, plugin, ani nawet sama Galeria w Phoca się tak nie nazywa!!! Jedynie słowo takie zostało użyte w górnym menu w wersji PL )

--> tytuł artykułu w wersji EN to "Projects", a pojawiają się też dwa:
<h1>Galeria</h1>
<h2>Projects</h2>
Mogę tylko wyłączyć tytuł artykułu, więc i w tym przypadku to zrobiłam. Znów został tytuł h1. Jak się go pozbyć? W wersji EN, w menu, link kierujący do Galerii nazywa się "Projects", a w <h1> zasysa się również... "Galeria".
Poniżej ustawienia pluginu Core Design Web Gallery, zaznaczę, że wyłączyłam w ustawieniach pluginu tytuł Galerii oraz tytuły zdjęć.
5535
Może ktoś bardziej doświadczony ma pomysł jak pozbyć się niechcianego tytułu <h1> z obydwu Galerii ?

---------- Post dodany o 11:33 ---------- Poprzedni post był o 09:46 ----------

Kwestia podwójnych tytułów: sprawdziłam jeszcze raz, dokładniej tym razem, plik template.css, no i znalazłam! Zdublowany zapis odnoszący sie do stylu h1! Po wykasowaniu zapisu z pliku problem już rozwiązany :-)