PDA

Zobacz pełną wersję : Nie instalują się większe rozszerzenia.



andrzej61
12-05-2012, 17:48
Nie instalują mi się w J2.5 większe rozszerzenia, ma przykład już jak ma nieco ponad 600 KB to po długim mieleniu daje "Połączenie zostało zresetowane" . Tak dzieje się z J2.5 i to nie od pierwszej wersji. Chyba od J2.5.4. Nie, to na Nazwa.pl mi tak wszystko instaluje. J1.5 też. Albo po prostu paczki komponentów są teraz może większe? JCE ma 1.1 MB? Czy nie da się tego przestawić gdzieś żeby można normalnie instalować przez instalator?

Winnetou
12-05-2012, 20:46
Spróbuj rozpakować zawartość rozszerzenia do jakiegoś folderu na dysku twardym a nastepnie przez FTP przekopiowac wszystkie rozpakowane pliki do katalogu tmp. Potem z poziomu zaplecza ponów próbę instalacji.

andrzej61
12-05-2012, 23:22
Ależ owszem. Tak można zrobić, tylko że to strasznie wooolno się robi. Zastanawiam się czy to Nazwa.pl coś poprzestawiali ze nie idzie przez instalatory?

Gall Anonim
13-05-2012, 00:15
Zastanawiam się czy to Nazwa.pl coś poprzestawiali ze nie idzie przez instalatory?
Nie - to coś u ciebie - u nich jest ok - chyba że przestawili tylko u ciebie

Karol99
13-05-2012, 16:39
Sprawdź na zapleczu: Witryna --> Informacja o systemie --> Informacje o PHP i pozycje post_max_size oraz upload_max_filesize.

Można próbować zmieniać te wartości poprzez modyfikację plików php.ini lub .htaccess (jeśli admin hosta na to pozwala - szczegóły znajdziesz przy pomocy wujka G).

andrzej61
02-06-2012, 11:36
Obie pozycje mają po 64M. I nadal nie instaluje. Jak extension ma już 600 KB to nie idzie. Daje komunikat: Połączenie zostało zresetowane. W zakładce Ostrzeżenia jest że :Brak katalogu tymczasowego . Katalog tymczasowy PHP jest miejscem, z którego korzysta PHP do przechowania przesyłanego pliku, zanim Joomla! uzyska do niego dostęp. Nieustawienie tego katalogu nie zawsze powoduje problemy, ale jeśli pliki manifestu lub wczytywane pliki nie są wykrywane, ustaw ten parametr przy pomocy pliku php.ini, co może naprawić problem.
Ale tak było zawsze od początku J2.5 i instalowały się rozszerzenia. A teraz nie.

Karol99
02-06-2012, 14:57
To by oznaczało, że serwer php nie ma przypisanego katalogu tmp (nie mylić z katalogiem tmp w konfiguracji joomla!). Jak instalka jest niewielka, to mieści się w pamięci operacyjnej serwera, jak większa to nie ma jej gdzie zeskładować.

Spróbuj w php.ini dodać linię (ścieżka niech prowadzi np. do katalogu tmp Twojej j!):


upload_tmp_dir ="/usr/home/usernamehere/tmp/"

Jeśli nie zadziała - napisz do admina hostingu.

marcoOSP
31-12-2012, 09:38
A mi przy próbie instalacji nowego szablonu (Joomla! 2.5) pojawia się komunikat:
Warning: POST Content-Length of 13180254 bytes exceeds the limit of 8388608 bytes in Unknown on line 0
Gdzie szukać, żeby to poprawić?

Karol99
04-01-2013, 21:40
Gdzie szukać? Najszybciej u wujka G... Odpowiedziałby Ci, że próbujesz przesłać na serwer plik większy, niż dopuszczają to ustawienia konfiguracyjne (najprawdopodobniej zmienna upload_max_filesize w php.ini)

Gall Anonim
04-01-2013, 21:54
Tak można zrobić, tylko że to strasznie wooolno się robi
Wiesz co - przenieś cały skompresowany plik do katalogu wewnątrz witryny i zainstaluj do z linku sam u siebie
i po sprawie. - i będzie szybciej

marcoOSP
06-01-2013, 12:18
Gdzie szukać? Najszybciej u wujka G... Odpowiedziałby Ci, że próbujesz przesłać na serwer plik większy, niż dopuszczają to ustawienia konfiguracyjne (najprawdopodobniej zmienna upload_max_filesize w php.ini)

... tak, próbowałem różnych ustawień, aktualnie mam:

Maximum allowed size for uploaded files.
http://php.net/upload-max-filesize
upload_max_filesize = 100M

oraz:

Maximum size of POST data that PHP will accept.
Its value may be 0 to disable the limit. It is ignored if POST data reading
is disabled through enable_post_data_reading.
http://php.net/post-max-size
post_max_size = 101M
... i też nie przyjmuje szablonu :hmm:

Karol99
06-01-2013, 18:53
Doraźnie żeby zainstalować szablon możesz przerzucić go w postaci rozpakowanej ftp-em do katalogu templates, a potem Rozszerzenia --> Instalacje --> Wykrywanie - powinien go znaleźć i dokończyć instalację.

Natomiast co do ustawień - sprawdź z wnętrza J! (Witryna --> Informacje o systemie) , czy wprowadzane przez Ciebie zmiany rzeczywiście wpłływają na ustawienia serwera - czasem administratorzy hostingów ograniczają uzytkownikom takie możliwości.

marcoOSP
07-01-2013, 12:18
Dzięki! :) Tego sposobu nie znałem (przyda się na przyszłość), ale poradziłem sobie wcześniej.... Niebawem opiszę