PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem przeglądu artykułów kategorii joomla 2.5.4



taiyo
13-05-2012, 16:09
Witam,

Proszę o pomoc strona www.3dcax.pl nie można wejść na głównej stronie w artykuł z przeglądu artykułów w danej kategorii np artykuł Narzędzia (tzn wyświetla się biała strona).
Oraz w menu NEWS jest ustawione jako przegląd artykułów w kategorii i również nie działają. Wydaje mi się że coś źle linki tworzy ale nie jestem pewien...

Karol99
13-05-2012, 17:02
Sprawdź, czy to samo dzieje się na standardowym szablonie dostarczonym z J!.

Wygląda mi to na błąd w nadpisywaniu szablonem...

taiyo
13-05-2012, 18:59
niestety to samo, również jak zainstalowałem jakiś inny ściągnięty szablon, ten sam problem niezależnie od szablonu ....

tomaszek83
13-05-2012, 19:53
masz takie coś w kodzie strony:


<script language="javascript" type="text/javascript"> function setgood() { return true; } var sectioncategories = []; function submitbutton(pressbutton) { var form = document.adminForm; if (pressbutton == 'cancel') { submitform(pressbutton); return; } try { form.onsubmit(); } catch (e) { alert(e); } // do field validation var text = <br /> <b>Fatal error</b>: Call to a member function getContent() on a non-object in <b>/home/users/taiyo/public_html/3dcax/templates/3dcax_ver1_5/html/com_content/article/form.php</b> on line <b>48</b><br />

Może tak poszukaj błędu. Wygląda to jednak na szablon.

taiyo
13-05-2012, 21:37
widziałem ten błąd tylko nie wiem do końca jak to rozwiązać, przy zmianie szablonu albo nadpisaniu pliku form.php z innej templatki ten sam problem ...

nikszal
13-05-2012, 21:51
Dla jakiej wersji Joomla masz ten szablon wygenerowany w Artisteerze? Piszesz w dziale Joomla 1.6/1.7/2.5 , a z pliku templateDetails.xml wynika, że szablonik masz dla wersji 1.5

<install type="template" version="1.5">
<name>3dcax_ver1_5</name>

taiyo
13-05-2012, 23:54
najnowszy artisteer, szablon eksportowany do joomla 2.5 wg ustawień artisteera, w tym raczej nie ma problemu ponieważ ten przegląd artykułów już działał na tej wersji szablonu, nie jestem pewien czy na pewno, ale możliwe że po aktualizacji joomli do nowszej wersji 2.5 przestało działać ...

tamto z pliku templatedetails.xml to tylko wpisuje sobie w artisteerze ale tak naprawdę nie ma znaczenia, sprawdzałem...

---------- Post dodany o 21:54 ---------- Poprzedni post był o 20:48 ----------

jeszcze jedną zależność zauważyłem, jak ustawię kategorię w przeglądzie taką która występuje w kolumnie lewej lub prawej to wtedy przegląd artykułów działa, i linki też mają taka postać jak te z kolumn lewej i prawej ...

nikszal
14-05-2012, 00:36
najnowszy artisteer,
Akurat :D
Informacja z Twojej strony

/* Created by Artisteer v3.0.0.41778 */

Zobacz tutaj http://www.artisteer.com/?p=downloads Ja widzę wersję 3.1
Wersje nie tylko różnią się cyferkami, ale także konstrukcją szablonu i zawartością pliku function.php


w tym raczej nie ma problemu ponieważ ten przegląd artykułów już działał na tej wersji szablonu, nie jestem pewien czy na pewno
To się zdecyduj czy przegląd artykułów działał czy nie.


ale możliwe że po aktualizacji joomli do nowszej wersji 2.5 przestało działać ...
... bardzo możliwe, bo szablon pochodzi ze starej wersji Artisteera. Mam wersję 3.1 i szabloniki działają pod J 2.5 bez zarzutu.

taiyo
14-05-2012, 07:57
faktycznie nie było najnowsze ale teraz już jest z wersji artisteera 3.1.0.48375 edycja standardowa i nadal nie działa ...

---------- Post dodany o 23:21 ---------- Poprzedni post był o 23:18 ----------

działał na pewno

---------- Post dodany 14-05-2012 o 05:57 ---------- Poprzedni post był 13-05-2012 o 23:21 ----------

PROBLEM ROZWIĄZANY !!!!!! DZISIAJ RANO W PRACY :) O 7.57 ZNALAZŁEM

http://www.artisteer.com/Default.aspx?post_id=159888&p=forum_post&forum_id=20

pozdrawiam i dzięki za chęci pomocy :)