PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla, phpbb by przemo, latest_topics



m3ntor
29-12-2006, 03:29
Witam userów!

Mam taki problem. Zainstalowałem własnie sobie most między phpbb i joomla, jestem bardzo zadowolony z tego, że ktoś postarał się o zrobienie czegoś takiego. Malo tego - komentarze na forum - to jest naprawdę świetne, to jest to czego szukałem.

Niestety mam problem z modem latest_topics. Otóż w miejscu tego modu (w sekcji left) mam taki komunikat (zamiast ostatnich tematów):


setQuery($query); echo $db->getErrorMsg(); $rows = $db->loadObjectList(); //check if there is result if(count($rows) > 0){ for($i=0,$n=count($rows);$i<$n;$i++){ $row = &$rows[$i]; $topic_title = $row->topic_title; if(strlen($topic_title) > $titlelenght){ $topic_title = substr($topic_title, 0, ($titlelenght - 2)) . "..."; } $topic_id = $row->topic_id; echo '+ '; echo ''.$topic_title.""; if($display_time == 1){ if(!empty($title_time_separator)){ echo " " . $title_time_separator; } echo " " . strftime($time_format, $row->topic_time); } if($display_user == 1){ if(!empty($time_user_separator)){ echo " " . $time_user_separator; } echo ' '.$row->poster.""; } echo "
\n"; } } else { echo '+ No topics found
'; } ?>

Z tego co tutaj można się doczytać, to skrypt nie znalazł tematów... :) No ale niestety, zielony jestem i to co umiałem - zrobiłem. Śmiga ładnie, komenty na forum są, logowanie też działa. Ślicznie - gdyby te latest_topics zadziałalo, chyba zacząłbym się modlić do Was :)

Zaznaczam, że:
- prefixy jos_ i phpbb_ (tak jak kazano)
- loginy jak przykazano
- maile jak przykazano
- ścieżka do forum "forum/" jak przykazano

Gorąco proszę o pomoc. Czytałem troszkę topic "most-owy", ale tam jest ponad 20 stron, kupę czasu mi zajmie zanim znajdę...

Moje pozdrowienia i podziękowania dla całej ekipy za support tego wspaniałego CMS'a! Świetny. (i to bez wazeliny pisałem :E)

stone
29-12-2006, 07:25
Ten moduł tak ma że czasem tak się wykrzacza, niestety nie mam pojęcia czemu a już sporo osób to zgłaszało.
hmm, zobacz jeszcze plik modułu z tego tematu, może on by mógł pomóc http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1469&page=29

m3ntor
29-12-2006, 14:02
Niestety, plik ten nie pomógł :/

stone
29-12-2006, 20:22
Niestety nie potrafię Ci pomóc, coś z tym modułem jest nie tak, ale nie mam pojęcia co :(

deflection
26-02-2007, 10:58
tak, jest cos z nim nie tak ale tylko przy
register_globals off <- tu sie wywala

lub

safe mode off <- tu tez sie wywala

hahaha naprawilem !!

genialny jestem nie?

chodzi o:


<!-- begin topic content -->
<?

$link = ($component == 1) ? '' : '2';

$query="SELECT topic_title, topic_id, t.topic_time, t.topic_last_post_id, t.topic_poster AS topic_poster_id, u.username AS topic_poster
FROM " .$phpbb_prefix . "topics t
LEFT JOIN " .$phpbb_prefix . "forums f ON f.forum_id = t.forum_id
<? trzeba zmienic na <?php

i dziala!

lukasznnn
26-02-2007, 21:49
Wywala bo serwer zazwyczaj jest ustawiony na short_open_tag off. Ta funkcja php dotyczy interpretacji krótkich znaczników. Można zmienić ustawienia serwera poprzez .htccess wpisując dyrektywę:
php_flag short_open_tag on