PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuję dobrej i działającej galerii do Joomla.



kaszczor
29-12-2006, 09:19
Poszukuję dobrej i działającej galerii do Joomla. Wszystkie te, które dotychczas sprawdziłem, albo nie działają w ogóle, albo są tak kiepskie w obsłudze, że dyskwalifikują się same. I tak, aby nie być gołosłowny po kolei przedstawię wszystkie problemy z tymi galeriami.

Datso Gallery chyba najlepiej działa z tych wszystkich dostępnych galerii do Joomla, ale i ona ma bardzo poważne błędy. Bardzo kiepska i strasznie niewygodna jest obsługa w panelu administracyjnym galerii. Poza tym nijak nie można sprawić, aby były widoczne opisy do zdjęć. Szwankuje też sortowane zdjęć, które tam w ogóle nie działa, a zdjęcia ustawiają się jak same chcą.

Do panelu administracyjnego Expose nie można w ogóle wejść. W krótkiej instrukcji do niej jest co prawda informacja, że można to obejść przy pomocy Album Manaagera. Problem w tym, że takiego Album Managera pod Linuksa w ogóle nie ma (a Windowsa w ogóle nie używam). Zainstalowałem sobie jeszcze tego Album Managera w wersji dla PHP, ale też u mnie nie działa.
Widziałem demo tej galeryjki. Nawet fajna jest, ale co z tego, jak nie działa poprawnie?

Kiedy klikam na odnośnik w menu prowadzący do galerii Hexaimage, to pojawia się komunikat: Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /home/k/o/m/komg/www/components/com_heximage/heximage.php on line 68.

W galerii Joomnik jest bardzo kiepska nawigacja. Nie ma w niej żadnych odnośników, które pozwalają na płynne przejście do innej kategorii. W tym celu trzeba klikać na "Cofnij w samej przeglądarce. jednym słowekm kicha.

W PAXGallery w ogóle nie można stworzyć żadnej kategorii.

Z kolei w Pony Gallery da się nawet stworzyć kategorię, ale po kliknięciu na czerwony krzyżyk w kolumnie "Published" pokazuje się komunikat Select an item to publish i stworzonej kategorii w żaden sposób ne daje się opublikować.

RSSGallery w ogóle nie reaguje na ustawienia w panelu administracyjnym. Ustawiam np. miniaturki kategorii w 3 kolumnach, a rzeczywiście wyświetlają się tylko w jednej.

Zoom Gallery ma jakieś problemy z kodowaniem i w miejscu polskich liter pojawiają się krzaczki.

To tylko niektóre problemy z galeriami. Gdybym bowiem chciał je wszystkie wymienić, to zajęłoby to o wiele więcej miejsca tutaj.
Czy jest jakaś dobra i działająca galeria do Joomla?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

dtp3
29-12-2006, 11:15
Polecam rsgallery2 (http://rsgallery2.net/) ja tego używam na stronie szwejkowskiej (http://www.szwejk-przemysl.pl) ( popatrz jak działa). Faktycznie były jakieś małe problemy z tabelami o których wspominasz ale po ustawieniu w konfiguracji "stylu miniaturek" na "tabele" a nie "pływające" problem zniknął.

kaszczor
29-12-2006, 11:49
Polecam rsgallery2 (http://rsgallery2.net/) ja tego używam na stronie szwejkowskiej (http://www.szwejk-przemysl.pl) ( popatrz jak działa). Faktycznie były jakieś małe problemy z tabelami o których wspominasz ale po ustawieniu w konfiguracji "stylu miniaturek" na "tabele" a nie "pływające" problem zniknął.Mam ustawiony styl na "tabele", ale cała galeria u mnie na to w ogóle nie reaguje, niestety. U mnie więc ten problem w ogóle nie znika. I to tą całą galerię całkowicie dyskwalifikuje.

xfm
29-12-2006, 15:42
Polecam galerie Coppermine, którą można zintegrować z Joomlą. Na początku też kombinowałem z różnymi galeriami pod Joomle i myślałem że Zoom jest takie dobre, ale nie ma to jak konkretny skrypt Coppermine. Naprawde warto.

kaszczor
29-12-2006, 15:53
Polecam galerie Coppermine, którą można zintegrować z Joomlą. Na początku też kombinowałem z różnymi galeriami pod Joomle i myślałem że Zoom jest takie dobre, ale nie ma to jak konkretny skrypt Coppermine. Naprawde warto.Tylko jak to zrobić? Jest gdzież jakaś instrukcja integrowania CPG z Joomla? Jeżeli tak, to zapodaj "namiary".

Rybik
29-12-2006, 17:05
http://www.mehdiplugins.com/misc/

tu masz pomost

kaszczor
29-12-2006, 17:35
http://www.mehdiplugins.com/misc/

tu masz pomostA gdzie jest jakaś instrukcja, jak to ze sobą połączyć? Najlepiej gdyby była po polsku, bo ja w angielskim nie jestem zbyt biegły.

dtp3
30-12-2006, 12:30
Owszem Coppermine to potęga ale mnie niestety nie udało się go zintegrować z Joomlą. Używam go natomiast oddzielnie na kilku stronach jako samodzielna galeria i faktycznie uważam że chyba lepsza darmowa galeria nie istnieje !!
Jednakże bardzo chętnie pooglądałbym przykład zintegrowania coppermina z joomlą ZNA KTOś TAKI ?? proszę o linki !

xfm
30-12-2006, 14:23
Integracja wbrew pozorom wcale trudna nie jest jak by się na pierwszy raz wydawało, choć z samego początku musiałem się trochu pogłowić.

A więc robimy tak: rozpakowujemy plik joomcpg-bridge.zip pobrany z http://www.mehdiplugins.com/misc/. Nastepnie kopiujemy pliki joomla.inc.php, joomla.integ.php, quickmerge.php znajdujące sie w głównym folderze wypakowanego archiwum do katalogu bridge w galerii coppermine.
Nastepnie wracamy do folderu gdzie mamy mostek, ale tym razem wchodzimy do katalogu cpg149 => hacked files i znajdują się tam dwa pliki: bridgemgr.php kopiujemy i wklejamy do głównego folderu coppermine nadpisując istniejący, oraz podobnie postępujemy z functions.inc.php wklejając do folderu include również znajdującym się w galerii.
Należy jeszcze zainstalować w Joomli component com_coppermine znajdujący się w joomcpg-bridge.zip

Teraz logujemy się w coppermine jako administrator (ważne jest aby administrator zarówno w joomli i coppermine miał podane te same dane, czyli nazwa, email i hasło). Na samym dole jest opcja jak integracja którą klikamy, a nastepnie zaznaczamy "joomla" i włącza się nam kreator.
Jedynie co trzeba wpisać, to bezpośrednia ścieżkę do skryptu galerii, czyli np. /home/public_html/moja_strona/galeria (w zależności od serwera), kończymy kreatora i to wszystko :)

Potem tylko tworzymy link w Joomli jako łącze url, ponieważ odpalając jako komponent będzie błąd o którym nawet pisze w faq na stronie domowej mostka. Dodam, że integracji dokonałem na Joomli 1011 oraz Coppermine 1410.

Zintegrowałem też dodatkowo forum SMF i przyznam że mialem troche problemow ponieważ posypala sie automatyczna synchronizacja uzytkownikow w forum przy rejestracji poprzez joomle, ale znalazlem na to patent. Jezeli chcecie mieć te dwa komponenty, to najpierw nalezy zintegrowac galerie, a pozniej dopiero forum i wszystko bedzie ok.

Adres strony to http://nocnytarnow.pl którą miałem uruchomic 1 stycznia, ale z powodu braku czasu i kilku potknieć po drodze otwarcie przeciągnie się o jeszcze kilka tygodni.

P.S.
Opisałem to dość łopatologicznie i sorry za błedy stylistyczne, interpunkcyjne itp, ale nie mam czasu na ich poprawe, bo liczy się treść i myślę, że w miare wiadomo o co chodzi. Jak by byly jakieś pytania, to piszcie w tym wątku. Nie będe odpisywał na pm ani emaile. Pzdr

matist
31-12-2006, 18:02
doszedlem do kreatora bridge ... pytal o integracje z forum nie pytal o sciezki do galerii ....
po zakonczeniu instalatora dostaje komunikat
Cannot find "com_coppermine" component .
Seems you need to install it first.
jesli nawet wejde na www.moja (http://www.moja) strona.com/moja galeria to dostaje ten sam komunikat ... hmmm jakies pomysly ?

xfm
01-01-2007, 15:55
Przez to przedsylwestrowe zamieszanie, zapomniałem napisać, że nalezy jeszcze zainstalować w Joomli komponent com_coppermine który znajduje się w joomcpg-bridge.zip

Pitosz
14-02-2007, 15:11
Witam

Galeria Coppermine 1.4.10 po integracji z Joomla! 1.0.11 owija się templatką CMSa. Czy wiecie może jak zrobić, by po kliknięciu na link prowadzący do galerii, pojawiała się ona w osobnym oknie, ale unwrapped?

Do integracji wykorzystałem jomcpg-bridge.zip, który załączam do tego postu. ;>

dtp3
14-02-2007, 18:27
Pitosz - pokaż jak Ci to wyszło - chętnie pooglądam zintegrowanego z joomlą coppermina. Ja mam trudniejszą sprawę bo mój coppermine jest staruszkiem w wersji 1.3.X i bagażem paru tysięcy zdjęć i sporą ilością komentarzy i do niedawna działał sobie niezależnie a teraz nie mam pojęcia jak go "odmłodzić" i jeszcze na dodatek zintegrować z joomlą, a zarazem nie stracić np. komentarzy i ocen. Nowa wersja coppermina chyba nawet ma całkowicie inną strukturę bazy danych. A już ideałem byłoby przerzucenie zarejestrowanych użytkowników w moim copperminie do listy zarejestrowanych użytkowników mojej joomli :). Ktoś potrafi dokonać takiego cudu ??

Czekam niecierpliwie na linka do Joomli współdziałającej z Copperminem i może jakieś pomysły do problemu powyżej.

kaszczor
14-02-2007, 18:45
Do integracji wykorzystałem jomcpg-bridge.zip, który załączam do tego postu. ;>Skopiowałem sobie ten plik, ale u mnie w ogóle nie chce się zainstalować com_coppermine. Otrzymuję komunikat o takiej oto poniżej treści:

Wczytaj component - Błąd: Wczytanie pliku NIEUDANE
Nie można przenieść wczytanego pliku do katalogu /media.

Pitosz
14-02-2007, 20:05
Pitosz - pokaż jak Ci to wyszło - chętnie pooglądam zintegrowanego z joomlą coppermina.

Niestety, na razie integrację przeprowadziłem na kopii strony postawionej lokalnie na Krasnalu. Jak tylko ktoś pomoże mi z powyższym problemem, to zainstaluję tą galerię, zintegruję i chętnie podzielę się wynikiem. W tej chwili wygląda to żenująco, bo cała templatka się rozjechała.


Skopiowałem sobie ten plik, ale u mnie w ogóle nie chce się zainstalować com_coppermine.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje. To zwykły komponent do Joomla!, nie dodaje żadnych opcji, jednak jest potrzebny do poprawnego przeprowadzenia procesu integracji.

[Edit]
Czy już nikt oprócz dtp3 i kaszczora nie zainteresował się tym tematem? Proszę chociaż napisać mi czy jest to do zrobienia, czy może jest za trudne lub nie warte zachodu. Spoglądam do tego tematu, bo liczy się dla mnie opinia bardziej doświadczonych użytkowników, a tutaj nadal wątek pozostaje nierozwiązany. Znalazłem w internecie podobne tematy (linki podaję na końcu posta), ale żaden nie rozwiązuje mojego problemu, lub ja źle interpretuję ich treść. Proszę o pomoc.

http://forum.mamboserver.com/showthread.php?t=12634
http://www.mehdiplugins.com/misc/cpgjoomfaq.html

jaca15
25-02-2007, 22:01
Skopiowałem sobie ten plik, ale u mnie w ogóle nie chce się zainstalować com_coppermine.
niestety ja mam to samo a na dodatek nie wiem ja wyłączyć integrację z joomlą (w ostatnim oknie kreatora integracji było "coś" co należy w takim przypadku zrobić - ale kto by sobie zawracał głowę czytaniem czegoś takiego i teraz jest efekt) więc mam prośbę jak wyłączyć integrację (nie mogę dostać się na stronę zgalerią a tym samym zalogować jako administrator) wyskakuje błąd

Cannot find "com_coppermine" component .
Seems you need to install it first

martinero
28-02-2007, 16:15
Witam,

Miałem podobne problemy z różnymi galeriami, większość z nich wyrzucałem po problemach z uploadem plików. Nie próbowałem integrować Coppermine, ale musiałem na szybko postawić galerię, więc użyłem JAlbum.

Wystarczy wejść tu : http://jalbum.net/ - ściągnąć programik, stworzyć galerię (później można pobawić się konfiguracją) i przesłać na serwer. Na koniec trzeba zrobić link w menu typu "wrapper" i podać adres katalogu do którego wrzucona została galeria.

Nie jest to na pewno rozwiązanie idealne - tymbardziej że upload plików jest przez FTP - manualnie albo z wbudowanego w programik. Jak ktoś chce mieć "na już" niebrzydką galerię to polecam.

kaszczor
25-03-2007, 09:19
Teraz logujemy się w coppermine jako administrator (ważne jest aby administrator zarówno w joomli i coppermine miał podane te same dane, czyli nazwa, email i hasło).Ale żeby zalogować się do Coppermine, to najpierw trzeba zainstalować ją jako osobną galerię, na razie jeszcze niepowiązaną z Joomla? Jeżeli tak, to podczas instalacji Coppermine jako galerii jeszcze niepowiązanej z Joomla pojawiają się u mnie jakieś bardzo dziwne, poniższe komunikaty, które jak na razie całkowicie uniemożliwiają prawidłowe zainstalowanie tej galerii.

Warning: fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0 in /home/x/x/x/xxxx/www/cpg1410/install.php on line 452

Warning: fread() [function.fread]: Length parameter must be greater than 0 in /home/x/x/x/xxxx/www/cpg1410/install.php on line 457

• • • ERROR • • •
The following errors were encountered and need to be corrected first:

mySQL Error: Unknown column 'user_id' in 'field list' on query 'INSERT INTO odmg_users (user_id, user_group, user_active, user_name, user_password, user_lastvisit, user_regdate, user_group_list, user_email, user_profile1, user_profile2, user_profile3, user_profile4, user_profile5, user_profile6, user_actkey ) VALUES (1, 1, 'YES', 'admin', md5('xxx'), NOW(), NOW(), '', 'xxx@xxx.xxx', '', '', '', '', '', '', '')'Co jeszcze źle robię?

Kiedy podczas instalacji Coppermine "MySQL Host" zmieniłem z "localhost" na "localhost/cpg1410", to teraz pojawił się taki oto poniższy komunikat:

Could not create a mySQL connection, please check the SQL values entered

MySQL error was : Unknown MySQL server host 'localhost/cpg1410' (1)"I nadal nic się nie zmienia na lepsze.

kaszczor
28-03-2007, 12:58
Czy po tym, że tak długo brak jest jakiegokolwiek odzewu mam rozumieć, że galerii Coppermine jednak nijak nie da się połączyć z Jomla?

xfm
28-03-2007, 14:42
Da sie jak najbardziej zintegrowac, ale za nim to sie zrobi login i haslo admina powinny byc identyczne dla coppermine jak i joomla. Zainstalowac trzeba wspomniany komponent oraz podmienic kilka plikow w galerii (chyba 2 o ile dobrze pamietam) ktore znajduja sie w paczce mostka i pozniej puscic kreatora integracji z poziomu panelu admina w coppermine. Wystarczy tylko przeczytac na stronie autora tego komponentu, bo wszystko dokladnie jest wyjasnione jak zrobic, do tego bylo kilka razy opisywane tu na forum. Jedyny ból jaki jest po integracji, to niedzialajacy kreator publikacji plikow z poziomu windowsa, bo jak autor komponentu na stronie pisze, mostek obecnie nie wspiera jego dzialania, dlatego sam osobiscie zrezygnowalem z integracji. Wybralem wygode i komfort dla osob ktore beda wrzucac foty niz komentowanie i ocenianie, co kto woli :)

kaszczor
28-03-2007, 15:23
Da sie jak najbardziej zintegrowac, ale za nim to sie zrobi login i haslo admina powinny byc identyczne dla coppermine jak i joomla.I dokładnie tak właśnie u mnie jest.

Zainstalowac trzeba wspomniany komponent oraz podmienic kilka plikow w galerii (chyba 2 o ile dobrze pamietam) ktore znajduja sie w paczce mostka i pozniej puscic kreatora integracji z poziomu panelu admina w coppermine.I dokładnie tak właśnie u mnie jest. Mam tylko problem z zainstalowaniem samej galerii Coppermine, bo wyskaują mi wyżej wymienione komunikaty.

Wystarczy tylko przeczytac na stronie autora tego komponentu, bo wszystko dokladnie jest wyjasnione jak zrobic,Ale do tego trzeba jeszcze znać dobrze j. angielski. A z tym u mnie jest kłopot.

do tego bylo kilka razy opisywane tu na forum.To wiem, ale w tych opisach nigdzie nie ma żadnych informacji o tym, jak rozwiązać problemy, które mnie "dopadły".

Jedyny ból jaki jest po integracji, to niedzialajacy kreator publikacji plikow z poziomu windowsa, bo jak autor komponentu na stronie pisze, mostek obecnie nie wspiera jego dzialania,To akurat mnie nie dotyczy, bo od kilku lat w ogóle nie używam tego badziewia o nazwie Windows, a tylko i wyłącznie Linuksa.

dlatego sam osobiscie zrezygnowalem z integracji. Wybralem wygode i komfort dla osob ktore beda wrzucac foty niz komentowanie i ocenianie, co kto woli :)W mojej galerii nikt oprócz mnie nie będzie miał mozliwości "wrzucania" jakichkolwiek zdjęć, bo będzie to wyłącznie moja autorska galeria, tylko z moimi zdjęciami.

kaszczor
03-04-2007, 07:51
Czekam i czekam na jakąś odpowiedź i pomoc, i nijak się nie mogę doczekać. Coś mi się chyba jednak wydaje, że z tym połączeniem Joomla z Copermine, to kicha. Bynajmniej u mnie nie daje się tego wszystkiego ze sobą "skleić". I jak na razie nie bardzo wiem, co zrobić, aby się jednak jakoś dało. Dlatego też tutaj o tym piszę.

kaszczor
05-04-2007, 18:15
W związku z tym, to chyba jednak całkowicie zrezygnuję z Joomla. A to dlatego, że raczej nie ma ja na razie do niej odpowiadającej mi i poprawnie działającej galerii. A poza tym, to Coppermine też się z Joomlem połączyć jak na razie u mnie nie daje. Łatwiej chyba i prościej jest skorzystać np. z IMGallery lub Bagram. Przynajmniej nie ma z nimi takich problemów, jak z galeriami do Joomla.