PDA

Zobacz pełną wersję : JomSocial i formularz w jquery



Adish_90
16-05-2012, 12:04
Witam Serdecznie jestem w trakcie tworzenia portalu z systemem jomsocial + joomla i mam mały problem
w formularzu rejestracyjnym mam rozwijaną listę i gdy wybierze się opcję inne chcę zrobić coś takiego aby pojawiło się text_input jak mogę tego dokonać

Z Góry dziękuje za szybką odpowiedz

Gall Anonim
16-05-2012, 12:17
Sorki, ale czy mi się wydaje, czy JomSocial jest komercyjny i należy ci się pomoc sprzedającego?
Jeszcze jedno, jeżeli startujesz ze stroną zmykaj na 2.5 bo potem będziesz miał problem z migracją.
Pzdr

Adish_90
16-05-2012, 13:46
Wiem Ale chciałem to sam jakoś ogarnąć a portal jest już w dość rozwiniętym stadium i nie chce go przenosić na razie na joomle 2.5 ale z czasem na pewno o tym pomyślę ;] rozumiem że nie wiesz jak mogę stworzyć taki formularz ?

Pozdrawiam Adrian

tomaszek83
16-05-2012, 14:02
chciałem to sam jakoś ogarnąć

to sam czy prosisz innych. Jak prosisz innych to zapytaj autora. Przecież masz wsparcie.

Adish_90
16-05-2012, 14:20
chciałem tylko zapytać czy jest taka możliwość

PeFik
16-05-2012, 15:32
Czy chodzi ci o tzw. pola zależne, czyli:
Jaki masz pojazd :
a) AUto
b) Motor
c) Rower

i Jeśli wybierze Auto - wtedy pojawi się pole wybierz pojemność ?

Niestety! Tego nie ma w JomSocial, nawet męczyłem ich o to jakieś 6 miesięty temu, ale woleli głupie nowe powiadomienia zrobić niż to.

---------- Post dodany o 15:32 ---------- Poprzedni post był o 15:29 ----------

Ale możesz zrobić to inaczej mianowicie poprzez MulitiProfiles - czyli Wieloprofilowość - czy jak zwał tak zwał. Czyli user na starcie wybiera czy jest automaniakiem, czy ekologiem. Do tego polecam: JomSocial Profile Types (JSPT - XIPT). Wtedy może mieć pola tylko dla swojego profilu.

Adish_90
16-05-2012, 16:59
a można użyć innego komponentu i przypisać mu pola i miejsca w tabeli który jest bardziej elastyczny ?

Gall Anonim
16-05-2012, 19:06
a można użyć innego komponentu
SmartFormerGold

Adish_90
18-05-2012, 11:32
Mam jeszcze taki zapytanie mianowicie zakupiłem BreezingForms 1.7.5 czy mogę użyć go do stworzenia formularza rejestracyjnego ?

tomaszek83
18-05-2012, 11:50
skoro wydałeś $49 to chyba wiesz po co je wydałeś i wiesz do czego służy BreezingForms? Poza tym masz wsparcie u producenta czyż nie?

Gall Anonim
18-05-2012, 12:00
@Adish_90
nie mam pojęcia - natomiast wskazałem Ci w analogicznej cenie komponent w którym takie rzeczy są banalne i przy którym producent oferuje całkowicie funkcjonalną wersję czasową i wszystko byś sobie przetestował.
Kosztuje również 49$
I serwis jest na całkiem niezłym poziomie
Pzdr

Adish_90
18-05-2012, 13:30
to forum powstało po to żeby zapytać prawda ? wiec pytam ;] nie potrzebuje odsyłaczy do wsparcia ;]

tomaszek83
18-05-2012, 13:45
tak, powstało po to żeby zadawać pytania... ale po Twoich wypowiedziach dochodzę do wniosku że jesteś trochę leniwy i nie do końca uczciwy. Bo gdybyś kupił BreezingForms to byś wiedział co z nim można zrobić. A mi się wydaje że zarówno JomSocial jak i BreezingForms sciągnąłeś z nie do końca legalnych źródeł.

Na stronie BreezingForms jest ładnie opisane co ten komponent może a czego nie. Są nawet tutoriale jak zrobić to czego szukasz. Ale Ty oczwyiście nie raczyłeś tam zajrzeć...