PDA

Zobacz pełną wersję : Odrębny szablon dla wyników wyszukiwania



woonski
16-05-2012, 22:43
Mam pewną zagwostkę. Na stronie którą obecnie projektuję mam standardowy moduł wyszukiwania treściz joomla. Problemem jest to, że wyniki wyszukiwania pojawiają mi się razem z modułami które są obecne na stronie z ktorej się wyszukuje (wyszukiwarka na każdej z podstron). Przypuśćmy że na głównej stronie mam trzy moduły, a poniżej content. W wynikach wyszukiwania pokazują mi się najpierw trzy moduły, a później dopiero wyniki. Czy jest możliwość aby wyniki wyszukiwania były zawsze na "gołej" stronie na której jest tylko nagłówek menu i stopka, np. osobny szablon dla wyników wyszukiwania, z którego w index.php wyciąłbym moduły, a zostawił sam content?

Próbowałem tego rozwiąznaia: http://forum.joomla.pl/showthread.php?52526-Inny-szablon-(template)-dla-strony-z-wynikami-wyszukiwania. Wyrzuciłem wszystkie moduły, których nie chciałem, zostawiłem tylko top, menu, content i stopkę, przypisałem do tego szablonu pozycję menu z szukajką i nic się nie zmieniło.

pozdrawiam

seba.adm
16-05-2012, 22:52
Witam.

Jest taka możliwość. W projektancie pozycji menu utwórz odnośnik do komponentu wyszukiwarki. Zapisz ID tej pozycji. Przejdź do ustawień modułu wyszukiwarki, i w polu opcji Ustal ID pozycji menu wpisz spisany wcześniej ID pozycji menu komponentu.

woonski
16-05-2012, 22:56
Jesteś wielki!

O to właśnie chodziło! Nigdy nie korzystałem z tej opcji wg rozkazu "Jeśli nie wiesz co to znaczy nie korzystaj z tego". :)

Dzięki!