PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5 xml i sql



mcgrc
17-05-2012, 19:19
Witam,
Jestem początkujący w temacie, chciałbym sie dowiedzieć jaki jest najlepszy sposób obsługi zapytań sql.
Wiem że można to zrobić w xml, ale nie wiem w jaki sposób wprowadzić kod xml do artykułu.
pozdrawiam

tomaszek83
17-05-2012, 19:33
może napisz co chcesz osiągnąć?

mcgrc
17-05-2012, 19:43
http://wiki.joomla.pl/index.php/Parametr_typu_sql

Karol99
17-05-2012, 20:22
Artykuł, który wskazałeś, pochodzi z działu wiki dotyczącego programowania rozszerzeń dla J!. To jakby wyższa szkoła jazdy...

palyga007
17-05-2012, 20:27
Ale nie za bardzo rozumiem o co chodzi.
Spróbuj to opisać w kilku zdaniach. Jaki kod sql chcesz wprowadzać do artykułu i po co?

mcgrc
17-05-2012, 20:33
Chce zrobić w joomli logowanie uczni, potem chce żeby każdy mógł sobie zobaczyć dane z bazy danych
np.
SELECT * from klasa, uczniowie

chciałbym uzyskać odpowieć na te zapytanie sql i odpowieć wkleić do artykułu.

palyga007
17-05-2012, 20:37
Ciągle kilka zdań za mało.
Natomiast po tym co wkleiłeś wiem jedno. Nie dasz sobie rady.

Opisz porządnie co ten komponent miałby robić i poszukaj na forum komponentu o nazwie vbasic school (chyba tak to leciało)

mcgrc
17-05-2012, 22:27
Możesz mi powiedzieć czy jest możliwość z poziomu artykułu na stronie dodawanie wartości do bazy danych??
Niestety ale musze to zrobić, musi to działać żeby można było z bazy danych dodawać jako nauczyciel i odczytawać oceny jako uczeń.
BasicSchool jest ok, ale jest na wersje 1.5, a poza tym muszę obsłużyć istniejącą już baze danych.
Proszę o pomoc, nigdzie to nie bedzie działać, jedynie muszę to skończyć.
P.S. ma to być coś w stylu dzienniczka.

palyga007
17-05-2012, 22:36
@mgrc

Naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz. Wrzucanie wyników zapytania SQL do artykułu to totalna abstrakcja bo niby czemu by to miało służyć.
Z tego co opisujesz to jest jakaś gotowa baza danych którą trzeba obsłużyć komponentem dla niej dedykowanym (mniej lub bardziej skomplikowanym).

Na chwilę obecną mogę cię odesłać tylko do kursu "wromanka"
http://wromanek.info/artykuly/16.html
Gdzie możesz poznać podstawowe zasady tworzenia komponentów dla J!.
oraz
http://api.joomla.org/
gdzie możesz zaznajomić się z klasami i metodami wykorzystywanymi w J!
Możesz także opisać to co potrzebujesz w dziale zleceń.
Napisanie komponentu od podstaw w zależności od skomplikowania to cena od kilkuset pln (dla bardzo prostego rozwiązania) w górę.

zwiastun
17-05-2012, 22:43
@mcgrc - bez urazy, ale...
Chyba niewiele wiesz o projektowaniu aplikacji internetowych.


Niestety ale musze to zrobić
Jest takie przysłowie: Musi to na Rusi, w Polsce jak kto chce. Ale to tak na marginesie.
Skoro musisz, znaczy się, że ktoś Ci to polecił. Możesz temu Ktosiowi przekazać, że jest jedyną osobą na świecie, która potrafi sobie poradzić z tak sformułowanym zadaniem, po czym schyl z pokorą głowę i rzeknij jeszcze, że aczkolwiek Natura obdarzyła Cię wszelkimi możliwymi przymiotami, to zdolności do rozwiązania tego zadania wskazaną metodą poskąpiła, albowiem tylko jeden człowiek mógł takiej wspaniałomyślności Matki Natury doświadczyć.

I wybacz mi ironię tej odpowiedzi, bo chociaż podobno nie ma głupich pytań, to na pewno są pytania nie na miejscu. I Twoje do takich, niestety, należy (pewno nie z Twojej winy, bo ktoś Ci wydumał durne zadanie),