PDA

Zobacz pełną wersję : RSFirewall - długie skanowanie systemu.



tomaszek83
17-05-2012, 21:11
Witam,

wdrażam właśnie RSFirewall i mam pytanie. Ile może trwać sprawdzanie systemu? U mnie punkt 3 czyli "Sprawdzanie uprawnień plików i folderów" trwa już dobrą godzinę. Czy to normalne?

Jeśli nie to gdzie szukać przyczyny długiego skanowania?

Pozdrawiam
Tomek

palyga007
17-05-2012, 21:21
To nie jest normalne. Jeśli Cię to pocieszy ;)

Cyferki lecą do przodu czy się zatrzymały.

Gall Anonim
17-05-2012, 21:26
A może masz hosting na home - znam takich którzy mieli tam oceną dużo powyżej 100 procent :-)

tomaszek83
17-05-2012, 21:32
To nie jest normalne. Jeśli Cię to pocieszy ;)

Wiem, domyśliłem się...


Cyferki lecą do przodu czy się zatrzymały.

Lecą ja głupie ponad 200 tyś procent :)


A może masz hosting na home - znam takich którzy mieli tam oceną dużo powyżej 100 procent :-)

Niestety home :( ... I nie ma szans żeby to zmienić bo to dostawca hostingu który kiedyś tam wygrał przetarg. I niestety ja biedny żuczek tego nie przeskoczę.

Zaskoczyło mnie tylko to że RSTester pokazał informację że serwer spełnia wymagania.

No ale mam już diagnozę. To połowa sukcesu. A znacie może rozwiązanie tego problemu? Czy mam napierdzielać home? I o co ich prosić w zasadzie?

palyga007
17-05-2012, 21:43
http://www.rsjoomla.com/support/documentation/view-article/456-the-system-check-will-not-stop.html

Może pomoże, chociaż szansa niewielka.

Gall Anonim
17-05-2012, 21:44
Poproś Pyziaka - to jemu wywaliło kiedyś taką szopkę - ale na szczęście na witrynie testowej - jeżeli dobrze kojarzę to rozkminł problem i przy kolejnym skanie było ok.
Pzdr

tomaszek83
17-05-2012, 23:02
http://www.rsjoomla.com/support/documentation/view-article/456-the-system-check-will-not-stop.html

Może pomoże, chociaż szansa niewielka.

Nie pomogło... :( Chyba w @Pyziaku ostatnia deska ratunku...

dumes
18-05-2012, 13:49
Sprobuj nawiązać kontakt z supportem od RSjoomla, ale watpie aby w tej kwestii ci pomogli.
Sprobuj nic nie tracisz ;) a mozesz tylko zyskac.
Bedziesz musial im podac wszelkie dane do Joomla i moze ftp.

tomaszek83
18-05-2012, 20:18
tyle to ja wiem... już poszło zapytanie do RSJoomla. Jak uda mi się rozwiązać problem to napiszę. No chyba że ktoś mi tu szybciej pomoże :)

---------- Post dodany o 14:35 ---------- Poprzedni post był o 14:01 ----------

Właśnie support się zabrał za moje zgłoszenie. Może im uda się zdiagnozować problem :)

---------- Post dodany o 20:18 ---------- Poprzedni post był o 14:35 ----------

Właśnie dostałem odpowiedź od RSJoomla. Po sprawdzeniu dostałem od nich taką odpowiedź:


Hello,

The problem is actually generated by a Joomla! bug. From what i can see, your site resides in your root folder, but the defined Joomla! constant (JPATH_SITE) that should return the path to your site, returns an empty value - thus causing issues such as this.

You could perform some tests by placing a copy of the site in a sub-folder.

Regards!

no i zonk... jak to obejść?

ramiro
18-05-2012, 22:53
No masz odpowiedź: Można wykonać kilka testów, umieszczając kopię strony w podkatalogu.

tomaszek83
18-05-2012, 22:58
tyle że to niekoniecznie trybi. Strona de facto jest w podkatalogu i w subdomenie (test.domena.pl). Adres wskazuje na podkatalog w katalogu public_html.