PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Maps na Joomla 2.5 - masa błędów



Ajgor
18-05-2012, 11:32
Witam.

W najbliższym czasię będę stawiał witrynę na Joomla. Obecnie testuję ją na lokalnym serwerze na swoim komputerze. Serwer, jakiego do tego używam, to jest pakiet VertrigoServ. Najnowsza wersja. Postawiłem na nim Joomla 2.5.3, którą następnie zaktualizowałem do 2.5.4 (najnowszej).

Zainstalowałem w nim PhocaMaps. Zarówno plugin, jak i komponent.
Kiedy w Joomla w panelu administratora wchodzę w ustawienia pluginu (menu Rozszerzenia/Dodatki) jest wszystko OK, ale kiedy próbuję wejść w którykolwiek element komponenetu (menu komponenty/Phoca Maps), wyskakuje mi masa różnych błędów.
Na przykład:

"Strict standards: Declaration of phocaMapsCpController::display() should be compatible with that of JController::display() in D:\Program Files\Internet\VertrigoServ\www\prestige\administr ator\components\com_phocamaps\controller.php on line 65"

" Strict standards: Non-static method PhocaMapsHelper::getPhocaVersion() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in D:\Program Files\Internet\VertrigoServ\www\prestige\administr ator\components\com_phocamaps\views\phocamapscp\vi ew.html.php on line 22"

"Strict standards: Non-static method PhocaMapsRender::quickIconButton() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in D:\Program Files\Internet\VertrigoServ\www\prestige\administr ator\components\com_phocamaps\views\phocamapscp\tm pl\default.php on line 10"

i wiele innych. Błędy są na pomarańczowym tle z dodanymi wykrzyknikami na czerwonym tle, i do każdego błędu jest dołączona tabelka z różnymi danymi. Czy ktoś wie, co może być na rzeczy? Być może wina leży w konfiguracji serwera. Nic nie zmieniałem w ustawieniach Vertrigo. Niestety nie jestem w tym fachowcem, i nawet nie wiem, gdzie zacząć szukanie.

Dodam, że próbowałem instalować plugin Google Maps, i było to samo. Kopię po internecie za rozwiązaniem, i już mnie biorą na zmianę nerwy, i zniechęcenie, a zależy mi na tym, bo to dla znajomej, która otwiera firmę, więc chciał bym sobie z tym poradzić.

Z góry dzięki za pomoc.

pyziak
18-05-2012, 11:51
właśnie na localhost zainstalowałem Phoca Maps utworzyłem mapę dodałem do menu i se poklikałem, wszystko działa jak należy jako serwera lokalnego użyłem http://jamp.joomla.pl/ pewnie to jest przyczyną

Ajgor
18-05-2012, 12:53
Popróbuję. Dzięki

---------- Post dodany o 12:53 ---------- Poprzedni post był o 11:54 ----------

Przepraszam, ale nie mogę znaleźć, czy na tym forum można edytować posty, więc dopiszę kolejny.
Odpaliłem JAMP, i wszystko zadziałało bez problemu :)
I Phoca Maps, i Google maps działają bez problemu. Pozostanę przy wtyczce Google maps. Łatwiejsze w obsłudze :)
Dzięki za pomoc. Punkcik repuyacji oczywiście poleciał