PDA

Zobacz pełną wersję : Lekko zblokowane zaplecze



TomekZ
18-05-2012, 14:23
Ryzykuję zapytaniem, które mogło sie pojawić, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na forum. Mianowicie z niewiadomego powodu (wczoraj, kiedy zamykałem komputer działało) zaplecze Joomla! 2.5 nie pozwala na dodanie nowego artykułu. Klikam w ikonkę "zapisz" lub "zapisz i zamknij", ona mruga i nic się nie dzieje. Czasem pojawia się czerwony komunikat, że "nie mam uprawnień". Sprawdziłem, że ja, czyli "super admin" mam wszystkie prawa. Prawa "public" są nieustawione.
Równocześnie "Konfiguracja globalna" i inne ustawienia działają. Tylko "Artykuły" wiszą.

Podobny problem mam z ustawieniami szablonu Quasar - nadane ustawienia modułów nie zapisują się i po kolejnym otwarciu panelu szablonu wracaja do starych ustawień (przy czym same moduły de facto zachowują nowe ustawienia!)

---------- Post dodany o 14:23 ---------- Poprzedni post był o 11:56 ----------

Grzebałem jeszcze w tym, ale nie znalazłem rozwiązania problemu. Ponieważ hostingodawca daje taką mozliwość a ja jestem ze strona w fazie testów serwera - odinstalowałem Joomla!, skasowałem bazę danych oraz zainstalowałem skrypt od nowa. Cały proces trwa zaskakująco szybko - może 5 minut! Na tle moich zmagań z instalowaniem Joomla! 2.5 na innym serwerze, to jest szokujące. Ale do rzeczy - nowe zaplecze działa poprawnie. Nie umiem sie doszukać w pamięci jakiejkolwiek mojej ingerencji, która mogłaby być powodem niesprawności poprzedniej wersji zaplecza. I to jest niedobre, bo nie wiem, czego sie wystrzegać.

zwiastun
19-05-2012, 22:46
I my też nie odgadniemy :)

PeFik
20-05-2012, 10:37
Na tle moich zmagań z instalowaniem Joomla! 2.5 na innym serwerze, to jest szokujące.
My też jesteśmy w szoku. Zatem zagadka pozostaje zagadką.

TomekZ
20-05-2012, 15:55
Brzmi rzeczywiście ekstrawagancko:) ale to fakt, że po przesiadce na inny serwer jest o niebo lepiej.

kacper1972
26-05-2012, 00:00
Ok co do szablonu Quasar - problem nie lezy w szablonie a działaniu biblioteki Gantry. Niestey pojawia się on na niektórych serwerach np AZ. zapisywanie danych nic nie daje, bo problem lezy po stronie serwera. wyjasnienei i rozwiążanie problemu masz tutaj

http://www.rockettheme.com/forum/index.php?f=394&t=139710&rb_v=viewtopic

Problem jest rozwiązany przez zmianę ustawienia serwera,

pz

TomekZ
26-05-2012, 08:43
Dzięki, poczytam. Tymczasem po przeniesieniu domen na linux.pl robię stronę w oparciu o szablon vertex (shape5). Ma sporo modułów. Jak na razie bez problemów. Wyłączając fakt, że podmenu (podstrony) nie chcą mi się otwierać, ale to raczej moja nieznajomość obsługi Joomla! Zakładka pod pozycją główną main menu ładnie sie wysuwa i wyskakuje komunikat o błędzie 404 (nie można odnaleźć kategorii).

kacper1972
26-05-2012, 10:26
Pamietaj ze poza szablonem instaluje sie tez plugin s5_flex_menu dostajesz coś takiego co nazwano mega menu, plugin menu włączasz.
Generalnie szablon i biblioteka bajka i łatwa w obsłudze, na forum shape5 ludziska dziękowali Mikkowi że dał takie narzędzie zupełnie za free
pz

TomekZ
26-05-2012, 13:14
Tak, zainstalowałem flexa, ale jeszcze go nie zgłębiałem. Plugin jest włączony, muszę w nim pogrzebać. Ale najpierw muszę doprowadzić do wyświetlania się podstron:(

---------- Post dodany o 13:14 ---------- Poprzedni post był o 12:31 ----------

Właśnie znalazłem wątek poświęcony problemowi i się dowiedziałem, że powodem "błędu 404" są włączone proste adresy.