PDA

Zobacz pełną wersję : Forum + Joomla



Balas
19-01-2006, 19:42
Chcialbym zabrac sie za polaczenie Joomli z forum PHPBB2 mod. by Przemo. Chodzi mi dokladnie o polaczenie baz obu skryptow (szczegolnie uzytkownikow) oraz administracja forum z administracji Joomli (z tym chyba nie bedzie problemow ;P najwyzej sie IFRAME wstawi :] ). Czy daloby sie cos takiego zrobic ?? (mod. ma prawie te same tabele co zwykly :) )

PHP i MYSQL'a znam... troche :P (costam umiem wykrzesac ;] ) tylko nie wiem jak sie do tego zabrac.

magic
20-01-2006, 00:44
http://www.joomlastuff.org/phpbb.html
Pobierasz, przyglądasz się jak zrobiono integrację, bierzesz co potrzebujesz z gotowego kodu ...

stone
20-01-2006, 08:55
Bedziesz miał problem bo integracja w przypadku phpbb nie polega tylko tym ze mamy pomost pomiedzy joomla a phpbb2, ale takze na tym ze wersja phpbb2 do tego celu jest specjalnie spreparowana, tzn linki sa pozmieniane na jommlowskie i inne takie. Aczkolwiek sądze iz opracowanie integracji dla przemo byloby bardzo wskazane. Bedzie to duzo pracu, jezli chcesz to moglibysmy do tego siasc i w dwójke nad tym posiedziec, moze pojdzie szybciej.:)

vj_
20-01-2006, 13:23
Chcialbym zabrac sie za polaczenie Joomli z forum PHPBB2 mod. by Przemo. Chodzi mi dokladnie o polaczenie baz obu skryptow (szczegolnie uzytkownikow) oraz administracja forum z administracji Joomli (z tym chyba nie bedzie problemow ;P najwyzej sie IFRAME wstawi :] ). Czy daloby sie cos takiego zrobic ?? (mod. ma prawie te same tabele co zwykly :) )

PHP i MYSQL'a znam... troche :P (costam umiem wykrzesac ;] ) tylko nie wiem jak sie do tego zabrac.


faktycznie znasz sie troche, poniewaz integracja forum Przema z mambo, to nie jest taka prosta sprawa, swego czasu robilem kiedys integracje "przema" z phpnukiem i to rzucilem w czorty, bo za duzo pracy by mnie to kosztowalo, a zainteresowanie bylo za male. Przyjrzyj sie dokladnie budowie tabel w bazie ot chociazby i Ci przejdzie ochota na zabawe w takie piruety. Oczywiscie to tylko moja skromna opinia, Ty masz wolna reke :D Co innego sprawa zwyklego phpbb2. Pozdrawiam

Balas
20-01-2006, 16:44
Jezeli chodzi o integracje to napisalem sobie kiedys malego "CMS'a" z tabelami wlasnie z Przemo... tylko teraz sie zastanawiam co lepiej przerabiac (w wiekszym stopniu) Forum czy moze Joomle. Przegladajac tableki doszedlem to wniosku ze Joomle ;) (pozmieniac nazwy kolumn i samych tabel na te z Przema, przerobic logowanie)

magic Dzieki za link :) Zaraz lookne ;)

EDIT:
Cie chodzilo mi o cos tak zaawansowanego. Samo polaczenie bazy danych userow, ta sama rejestracja, po zalogowaniu na stronie bede rowniez zalogowany na forum ;) (i odwrotnie )

magic
20-01-2006, 17:02
No to zerknij na http://mamboforge.net/ - w lokalnej wyszukiwarce zapodaj phpbb - coś się może nada na początek

Balas
20-01-2006, 17:12
Moze jednak wykorzystam ten link powyzej :)

Podmieni sie pliki, porobi zmiany :P moze bedzie chodzic.
Jak dobrze widze to jedyna wspolna tabela do user ;)

Ide sie pobawic

stone
20-01-2006, 17:22
Niestety, tak to nie zadziala. Ten komponent integrujacy bazuje na zmodyfikowanym phpbb. W kazdym pliku sa zmiany w linkach i zaminy w plikach konfiguracyjnych. Z tego co teraz patrzylem zmian nie jest duzo ale sa one w kazdym pliku. Boje sie tylko czy phpbb przemo nie ma zmodyfikowanego logowania gdyz to wtedy kladzie na lopatki caly pomysl. W akzdym razie proponowlbym usiasc i przeleciec wszytskie pliki przemo i pozamieniac tak jak jest w tym juz zitegrowanym. Roboty jest jest sporo ale jakbysmy w dwoch usiedli, to czemu nie:) Najwazniejsze ze sam komponent integrujacy dziala wiec jakby najwiekszu problem jest z glowy.
Daj znac co o tym myslisz

Balas
20-01-2006, 17:52
popodmienia mi chodzilo oczywiscie ze z przerobkami :P
Trzeba zapytania podmienic ;)

Zaraz sciagne zwykle phpbb i zobacze czym sie roznia

a jezeli chcialbys we 2 to pomysle ;P (znaczy sie "tak" ;P ) tylko trzeba by sie podzielic praca ;)

edit
Na jakiej wersji phpbb2 zostal opracowany komponent ?? :]

vj_
20-01-2006, 21:23
Znacznie się różnią, swego czasu rozmawiałem z autorem tej przeróbki i prawdę mówiąc sporo czasu na nią poświęcił, ale chłopaki życze powodzenia :)

stone
20-01-2006, 22:41
Na jakiej wersji phpbb2 zostal opracowany komponent ?? :]

Zależy ktora wersja

1.2.4 RC3.2 to 2.0.18
natomiast 1.2.4RC to 2.0.19 ale z tego co czytalem u nich na forum sa problemu z ta wersja, trzeba bedzie jeszcze poczekac az okrzepnie