PDA

Zobacz pełną wersję : Wpisanie hasła do konta użytkownika do Joomli 2.5.4 pod phpmyadminem.



Super_mousee
18-05-2012, 14:14
Mam taki problem, że chciałabym mieć możliwość ręcznego wpisania do tabeli bazy Joomla 2.5.4 pod phpmyadminem hasła do konta danego użytkownika, na przykład także do konta "admin".
Nie wiem pod jaką funkcją (np. OLD_PASSWORD, MD5, etc) mam zapisać w polu "password" wpisane ręcznie hasło, żeby było pod taką funkcją jak używa Joomla.

Moje przykładowe zakodowane pod "funkcją" hasło wygląda np. tak:

a51c08c6c7244f8b7aa794a28ef77ddd:7mGtLiVjGzNBGG39c Tg3uIZ9jn42X2d4

Chodzi mi o bezpieczeństwo korzystania z Joomla, że np. jak zapomnę lub zmienię hasło i nie pamiętam na jakie do konta "admin" to mogę je wpisać do phpmyadmina.
Drugi problem jest taki, że chciałabym zaimportować do bazy pod Joomla 2.5.4 pod phpmyadminem konta użytkowników (login, name, email, password) z innej bazy (nie z Joomli) - tam są hasła pod funkcją "OLD_PASSWORD" i zastanawiam się jak mogłabym pola z tabeli z kontami użytkowników z innej bazy wyeksportować i zaimportwać do bazy z użytkownikami pod Joomlą.

Karol99
18-05-2012, 17:32
Ten tekst (http://docs.joomla.org/How_do_you_recover_your_admin_password%3F#Add_a_Ne w_Super_Administrator_User) powinien nieco rozjaśnić Ci problem. Generalnie: hasła w j! są szyfrowane w MD5 z solą

zwiastun
19-05-2012, 22:45
1. Wiele razy już pialiśmy: w phpMyAdminie można wpisać jakiekolwiek hasło i zakodować je kluczem Md5,następnie zalogować się na zaplecze i na zapleczu powtórzyć operację zmiany hasła.
2. Konta możesz spróbować importować, ale nie jest to takie proste:
a) trzeba najpierw uzupełnić tabele o brakujące dane/pola
b) przenieść dane to tabeli użytkowników Joomla
c) utworzyć pozycje w tabeli mapującej użytkowników i uprawnienia
d) zmienić wszystkim hasła i podać hasła np. pocztą
Łatwiej,prościej i bezpieczniej - poprosić o założenie kont od nowa.

kacper1972
26-05-2012, 00:05
Jak to zmienić masz tutaj
http://www.youtube.com/watch?v=3gNIqoSZyzw
Nagrałem to po angielsku ale zrozumiesz

difrost
04-11-2012, 14:18
Zmiane hasła w ten sposób robiłem już dziesiatki razu, ale dzisiejsza akcja mnie zaskoczyła. W nocy robiłem zmiany w projekcie dla klienta. Po skończonej pracy ładnie się wylogowałem a dziś rano zonk. Moje hasło nie działa.
Wszedłem do phpMyAdmin, zmianiam hasło i loguję się i... nic. Dostęp do zaplecza nie reaguje na logowanie.
Co może byc przyczyną?

Jdwind
04-11-2012, 17:53
A jesteś w grupie userów z dostępem do zaplecza? Co Ci się pokazuje w komunikacie?

difrost
04-11-2012, 18:07
Nie ma żadnych komunikatów. Po podaniu loginu i hasła przeładowuje stronę i znowu mam formularz. Po wpisaniu błędnych danych też nie ma komunikatu tylko pusty formularz. Od kilku tygodni siedziałem nad stroną i dziś w nocy po zakończonej pracy zwyczajnie się wylogowałem. A rano już logowanie nie udało się.
Grzebałem po różnych formach ale niestety podawane rozwiązanie nie zdają egzaminu.
No i jestem w kropce :/

Użytkownik to administrator. Sprawdziłem w bazie danych (porównując z inną działająca stroną) i wszystko jest ok.

Jdwind
04-11-2012, 19:15
Zobacz tutaj (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?t=717423) podobne problemy były, ale nie wiem czy do końca podali rozwiązanie. Spróbuj też uzupełnić wartość zmiennej live_site w pliku configuration.php. Może akurat pomoże.

difrost
04-11-2012, 19:24
Dzięki Jdwind!!! Problem znalazłem w podanym poście :)
W nocy musiałem przedwcześnie zmienić parametr public $cookie_domain = ''; na public $cookie_domain = 'nazwadomeny.pl'; i przez to pojawił się problem z ciasteczkami, ktory uniemożliwiał logowanie.
Jeszcze raz wielkie dzięki!!!