PDA

Zobacz pełną wersję : Header - zamiast pływania zwiększanie rozdzielczości.



ramiro
18-05-2012, 22:15
Witam.
Mam pewien mały problem. Napisałem szablon Joomla! 2.5, który posiadam na razie tylko na localhoście. Wszystko ładnie współgra, lecz podczas testów wykryłem dziwne zachowanie header'a. W przeglądarkach Opera, Chrome, Firefox (nie uwzględniam Explorera) podczas zmiany rozdzielczości (również podczas zmiany w przeglądarce - ctrl+scroll) następuje dziwne zachowanie. Cała witryna dostosowuje się do środka przeglądarki (centruje się) nadając odpowiednie równomierne proporcje "komponentom" (footer, menu) w szablonie, poza header'em. Zostaje on wyśrodkowany ale bez zmian (zostawia wolną przestrzeń po obu stronach - brakuje pływania/płynności).
Najbardziej dziwi mnie, iż w bardzo podobny sposób (identyczny css header'a) posiadam na innej witrynie J! 1.5 i działa bez zarzutów.
Poniżej podaje kod.


background-image: url("../images/header.jpg"); background-position: center center;

background-repeat: no-repeat;

content: " ";

display: block;
height: 300px;
position: absolute;
top: 0;
width: 100%;
z-index: -1;



Dla lepszego zobrazowania dodam załączniki:
Na poniższym ukazuje w jaki sposób powinien wyglądać header cały czas, również po zmianie rozdzielczości. Minimalne marginesy ze wszystkich stron dla lepszej wizualizacji kontenera
5456
A to co się dzieje po zmianie rozdzielczości. Proszę zwrócić uwagę na boki header'a.
5457

Osobiście uważam, że kontener header'a się zwiększa, ale jego zawartość już nie.
Bardzo proszę o podpowiedzi jeśli macie jakieś pomysły.

ramiro
25-05-2012, 22:12
Odświeżam temat czy moglibyście coś podpowiedzieć? Oczywiście bez osadzania szablonu na żadnym framework'u. Szablon całkowicie od nowa, zera jest zrobiony.