PDA

Zobacz pełną wersję : Przeźroczyste tło w pliku flash



Doris25
19-05-2012, 18:14
Witam, przeszukałam już chyba wszystko i nic. Wiecie jak wstawić plik flash do joomla tak aby jego tło było przeźroczyste?

PeFik
19-05-2012, 18:25
tak, ale to nie ma nic wspólnego z Joomla. Po prostu do kodu wygenerowanego przez twój flashowy program trzeba dodać jedną linijkę i tyle.

wmode - możliwe wartości do przyjęcia: window, opaque,transparent

zatem: <PARAM name="wmode" value="transparent">

Jdwind
19-05-2012, 18:26
Jeżeli plik flash ma przezroczyste tło, to w czym problem? Jeżeli zrobiłaś kolorowe tło we flashu, to w Joomla tego nie zmienisz.
EDIT: chyba, że masz na myśli to o czym napisał wyżej PeFik.

Doris25
19-05-2012, 18:52
tak, ale to nie ma nic wspólnego z Joomla. Po prostu do kodu wygenerowanego przez twój flashowy program trzeba dodać jedną linijkę i tyle.

wmode - możliwe wartości do przyjęcia: window, opaque,transparent

zatem: <PARAM name="wmode" value="transparent">

Gdzie mam dodać ten kod. Mój flash tworzy plik *swf i tyle

freeriders
19-05-2012, 20:23
Aby tło strony internetowej na której zostanie umieszczona animacja było widoczne, należy dopisać fragment kodu HTML (w pliku HTML wyświetlającym Twoją animację). Odszukaj fragment wyświetlający animację i wstaw dwa fragmenty. Pierwszy z nich należy umieścić jako nowy wiersz: Kod:
<param name=wmode value=transparent>


Drugi należy dopisać wewnątrz znacznika <embed>, na przykład przed znacznikiem quality: Kod:
wmode=transparent


Drugi wpis nie zawsze jest konieczny. Poniższy fragment zawiera opisane wcześniej zmiany.
Kod:
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=4,0,2,0"
id="index" width="400" height="300">
<param name="movie" value="movie.swf">
<param name="quality" value="high">
<param name="wmode" value="transparent"> <= ta linikja Doris 25 jest do dodania i ten wpis poniżej, który podkreśliłem, musi działać nie ma bata
<param name="bgcolor" value="#FFFFFF">
<embed name="movie" src="movie.swf"" wmode="transparent"
quality="high bgcolor="#FFFFFF" swLiveConnect="true"
width="400" height="300"
type="application/x-shockwave-flash"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed>
</object>


Powyższa modyfikacja umożliwia stworzenie przezroczystego tła animacji flash.

PeFik
20-05-2012, 10:26
Gdzie mam dodać ten kod. Mój flash tworzy plik *swf i tyle
Dziwny ten twój program, bo większość ma opcje Zapisz animacje oraz Zapisz animacje + kod albo Pogląd wraz z kodem, nie mówiąc już o tym, że w dokumentacji programu ów kod jest na 99%

Jdwind
20-05-2012, 11:02
Shift + F12 - nie masz opcji "publikuj jako html"?

Doris25
20-05-2012, 20:36
Wielkie dzięki Panowie. Nie wpadłam na to wcześniej :) Wszystko teraz działa pięknie.

Doris25
21-05-2012, 22:14
Upss. Czy w każdym szablonie to ma działać? Zmieniłam szablon i nie działa przeźroczystość

---------- Post dodany o 20:14 ---------- Poprzedni post był o 20:02 ----------

Chodzi mi o darmowy szablon Light od Cloud acces - nie działa przeźroczystość, macie jakiś pomysł jeszcze :)

PeFik
21-05-2012, 23:08
to zależy w jakiej pozycji modułu umieszczasz ów flash ? Bo może jakieś tło jest, koleżanko trudno zgadywać nie widząc URL ani twojej animacji, czyż nie.

Doris25
29-05-2012, 17:25
No właśnie przeźroczystość flasha działa, ale chyba jest jeszcze tło modułu. Moze wiecie jak ustawić przeźroczystość zamiast tego białego placka w pozycji showcase szablonu Light. Przykład tutaj www.sp2.lh.pl

alex51
29-05-2012, 17:38
W pliku template.css wiersz 1278 ma taką treść:
#ja-rotator .main .ja-moduletable .ja-box-ct {
background: none repeat scroll 0 0 #FFFFFF;
border-bottom: 6px solid #90A500;
margin: -3px 0 0;
}

Doris25
29-05-2012, 19:10
Nie, no... Jestem pod wrażeniem wiedzy osób, które się tu wypowiadają. I druga sprawa, że nie trzymają wiedzy dla siebie tylko poświęcają czas aby odpowiadać na tematy. Dzięki wielkie @alex51 za podpowiedź, udało mi się poprawić:)