PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie artykułów przez użytkowników - problem



vertigo_02
19-05-2012, 22:15
Witam
Projektuję z użyciem Joomla 2.5 witrynę pewnego projektu naukowego.
Chcę umożliwić zarejestrowanym użytkownikom publikację artykułów z poziomu strony.

Utworzyłem w tym celu login form oraz pozycję w menu głównym typu "wyślij artykuł".
Utworzyłem też testowego użytkownika z uprawnieniami edytora.
I teraz pojawia się problem: po wciśnięciu odpowiedniej pozycji w menu pojawia się formularz wysyłania artykułu, jednak nie działają niektóre przyciski.
Nie działające elementy zaznaczyłem na załączonym rysunku.

Próbowałem rozwiązać problem przez instalację alternatywnych rozszerzeń obsługi wstawiania contentu przez userów, jednak dwa z tych które testowałem rozszerza tylko możliwości standardowego modułu. Z kolei polecane wszędzie rozszerzenie K2 jest zbyt rozbudowane na moje potrzeby (max 3-4 edytorów).
Proszę o propozycje rozwiązania problemu.
Pozdrawiam

zwiastun
19-05-2012, 22:21
Powodem jest prawdopodobnie konflikt skryptów JQuery i Mootols. Z linkiem do strony byłoby łatwiej coś doradzić.

vertigo_02
19-05-2012, 22:46
Dzięki za szybką odpowiedź!
Z linkiem będzie problem - projektuję stronę lokalnie z wykorzystaniem WampServer :/
Być może listing źródła jakoś pomoże w znalezieniu źródła problemu?
Jeśli nie, wystawię stronę w niedługim czasie.

zwiastun
19-05-2012, 22:48
Jak widać w źródle, korzystasz i z mootols i z jquery - poszukaj na JED dodatku który pomaga rozwiązać konflikt.

vertigo_02
20-05-2012, 10:48
Próbowałem z różnymi dodatkami:
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/performance/jquery-scripts
(pierwsze cztery) - żaden nie naprawia problemu. W plikach .php na stronie pojawiają się polecenia typu jQuery.noConflict();
jednak nie przynosi to rezultatu ;/ Jedyne co się zmienia, to w przypadku uaktywnienia jednego z dodatków przestaje działać slideshow na stronie startowej.
Męczę się już z tym problemem drugi dzień i jestem gotów zrezygnować z funkcjonalności wysyłania artykułów przez userów, jednak istotnie obniżyłoby to funkcjonalność witryny.
Stąd moje pytanie - czy istnieje jakieś alternatywne rozszerzenie/moduł umożliwiające wysyłanie artykułów przez userów?

zwiastun
20-05-2012, 10:56
Wyłączaj po kolei rozszerzenia, by znaleźć to, które powoduje problem

vertigo_02
20-05-2012, 11:47
Tak więc chyba znalazłem źródło problemu.
Po przerzuceniu części zawartości do defaultowego szablonu, wszytko działa jak należy.
Za problem odpowiada więc chyba jeden z dwóch animowanych elementów szablonu strony: rozwijane menu lub slideshow, przy czym raczej to pierwsze.
Nie chcąc tracić korzystnego wyglądu szablonu zdecydowałem się na dostęp edytorów do zaplecza z ograniczeniami dostępu tylko do menu artykułów.
Pozostaje więc mieć nadzieję, że konflikt bibliotek nie nastręczy dalszych problemów.