PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal error: Class 'sobi2Config'



makumbus
20-05-2012, 20:48
Witam Wszystkich
Bardzo prosiłbym o pomoc, podpowiedź w kwestii mojego problemu

Mam mały konflikt u siebie na stronce. Przy użyciu modułu mod_SOBI2M_latest i standardowego modułu logowania joomla koło siebie otrzymuje komunikat :
Fatal error: Class 'sobi2Config' not found in /home/.../mod_SOBI2M_latest.php on line 42

Przy innym ustawieniu modułów strona poprawnie się wyświetla.

Próbowałem wyłączyć SobiSEF Plugin i przeprowadzić sprawdzanie systemu, wyłąnczanie cahe joomla i sobi2, nadawanie praw dostępu.

Niestety nic nie poskutkowało.

Dodatek SOBI2M_latest był zainstalowany do działającego już serwisu, więc opcja złej kopi z lokalnego serwera chyba odpada.

Dziękuje z góry za wszelkie podpowiedzi przy rozwiązaniu problemu

Na stronie użyto:
joomla 1.5.9
sobi2 2.9.4

Jola
21-05-2012, 01:07
Witam,
aktualizacja do najnowszej wersji modułu powinna pomóc (nie wspomnę o aktualizacji Joomla) :)

makumbus
22-05-2012, 08:33
Witam

Dziękuje za szybka odpowiedź.

Aktualizacja modułu odpada, ponieważ autor zamknął projekt.
Próbowałem zauktualizwować moją joomle do 2.5poprzez dodatki System - Mootools Uprade i komponent jUpgrade . Niestety po zainstalowaniu inacisnieciu przycisku "rozpocnij migrację" nic się niedziało. Doczytałem że nalezy zauktulizowac system komponentem Admin Tools do wersji 1.5.26 niestety w dalszym ciągu migracja nienastępuje.

Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi jeżeli jest to możliwe.

Jola
22-05-2012, 17:43
Nie rozumiem co oznacza: "Aktualizacja modułu odpada, ponieważ autor zamknął projekt".
Poradzenie sobie z kłopotem polega na małej modyfikacji kodu (pliku) modułu. Zrobienie tego za pomoca mojej porady czy nadpisania plików modułu to jedno działanie.
Komunikat pojawia się ponieważ na niektórych podstronach nie jest odpalany komponent czy inne rozszerzenie Sobi2, które pobiera klasę sobi2Config.
Należy w pliku modułu: mod_sobi2latest.php użyć kodu, który sprawdzi czy klasa jest dołączona, jeśli nie - to ma to wykonać:

$add = defined( 'JPATH_SITE' ) ? DS.'mod_sobi2latest' : null;
defined( '_SOBI_CMSROOT' ) || define( '_SOBI_CMSROOT', str_replace( DS.'modules'.$add, null, dirname( __FILE__ ) ) );
class_exists( 'sobi2Config' ) || require_once( _SOBI_CMSROOT.DS.'components'.DS.'com_sobi2'.DS.'c onfig.class.php' );
Ten kawałek kodu - z najnowszego modułu - za to odpowiada.
Co do metody aktualizacji wersji 1.5 do najnowszej - to myślę, że jest tyle razy ten temat wałkowany, że hasło : "nadpisanie plików" powinno być właściwą wskazówką. :)