PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon technozine i brak polskich liter!



wasylek
29-12-2006, 16:03
Witam!
Mam w joomli zainstalowany szablon technozine. Mam jednak z nim problem. Na lokalnym serwerze wszystko wyświetlane było poprawnie jednak po przeniesieniu( zainstalowaniu nawet od nowa) w Operze nie ma polskich znaków a w IE wogóle nie wyswietla nawet innych. Co trzeba zrobić? Zauważyłem że szablon ten korzysta ze swojej czcionki która nie ma polskich liter jednak na lokalnym dysku wszystkie przeglądarki dobrze wyświetlały bo chyba korzystało z jakieś innej bardzo podobnej czcionki systemowej. Proszę pomóżcie mi aby wyświetlało tak jak na moim lokalnym czcionke polską również. A może jest możliwość w jakiś prosty sposób edytowanie istniejącej czcionki i dodanie polskich liter? Próbowałem podmienić czcionke na inną ale nie dawało to nic na serwerze hostingowym!

Plik index.php z szablonu fragment.

<?php
defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );
// needed to seperate the ISO number from the language file constant _ISO
$iso = split( '=', _ISO );
// xml prolog
echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';
?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; <?php echo _ISO; ?>" />
<link href="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/css/template_css.css" rel="stylesheet" type="text/css" />
<link rel="shortcut icon" href="<?php echo $mosConfig_live_site;?>/images/favicon.ico" />
<?php
if ( $my->id ) {
initEditor();
}
mosShowHead();
require($mosConfig_absolute_path."/templates/" . $mainframe->getTemplate() . "/md_submenu.php");

//fail back to standard CSS if server doesn't support GD and TTF Generation
if (function_exists('ImageTTFText')) {
?>

<script type="text/javascript">
function imageHeader(selector,phpfile,wordwrap){
this.selector = selector;
this.phpfile = phpfile;
this.wordwrap = wordwrap;
}

var testURL = "templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/images/test.png" ;
var hideFlicker = true;
var hideFlickerCSS = "templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/css/hidden_css.css";
var hideFlickerTimeout = 1000;
var imageHeaders = [
new imageHeader("h2","templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/heading.php?font_size=12&font_color=fff&background_color=853400&upper=true",false),
new imageHeader("h3","templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/heading.php?font_size=12&font_color=fc0&background_color=111&upper=true",false),
new imageHeader("div.componentheading","templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/heading.php?font_size=12&font_color=fc0&background_color=111&upper=true",false),
new imageHeader("ul.mainlevel a.active_menu","templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/heading.php?font_size=12&font_color=fc0&background_color=111&upper=true",false),
new imageHeader("ul.mainlevel a.normal","templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/heading.php?font_size=12&font_color=fff&background_color=111&upper=true",false)
]
</script>
<script
type="text/JavaScript"
src="templates/<?php echo $mainframe->getTemplate(); ?>/replacement.js">
</script>

<?php
}
?>

Trochę dużo ale nie wiedziałem co się przyda!

3 dni się bawie i nic nie wyszło!

Maker3
29-12-2006, 20:08
Zamiast
<?php echo _ISO; ?>

Wstaw od razu
charset=iso-8859-2

wasylek
29-12-2006, 21:23
Niestety nadal kwadraciki zamiast polskich liter.

Viking
30-12-2006, 01:01
echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>';

zmień jeszcze tu ;)

feniks
29-04-2007, 13:42
Witam
To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje pomoże mi on w rozwiązaniu problemu chodź ten temat nie jest już świeży to nowego nie chce tworzyć skoro już taki wątek tutaj został poruszany.

Również mam template TechnoZine i nie wyświetlają mi się w nim polskie znaki m.in. dlatego że ta czcionka ich nie zawiera, jednak edytowałem fonta i dorobiłem polskie litery, teraz pozostaje mi tylko zmienić odpowiednio kodowanie.
Myślę, że mój problem leży w tym że źle wpisuje kodowanie.
Napisz dokładnie które znaki zastąpić jakimi (nie wiem czy nie usuwam przez to jakiś potrzebnych) bo ja w tym to nie zbyt dobry jestem.

A jeśli to ma jakieś znaczenie to podaje tutaj listę formatów w jakich jest ta czcionka kodowana (screen informacji z programu w którym dodawałem polskie znaki):
http://img186.imageshack.us/img186/7412/beztytu322uyp7.jpg

Czyli gdzie i co wpisać?

Będę BARDZO wdzięczny za pomoc.

Viking
29-04-2007, 14:13
raczej nie należy korzystać z czcionek niestandardowych (możesz z powodzeniem założyć że internauci nie będą ich mieli u siebie w związku z czym wyświetli im się inna i strona będzie wyglądać zupełnie inaczej niż Ci się wydaje).
Czcionka jednak raczej nie ma nic do rzeczy w tym przypadku.
Na początek zobacz co się wydarzy kiedy wykasujesz prolog xml
(// xml prolog
echo '<?xml version="1.0" encoding="'. $iso[1] .'"?' .'>'; )

feniks
29-04-2007, 14:50
Usunąłem to co mi napisałeś i nic się nie zmieniło. Jednak może bardziej opisze problem. Nie wszystkie czcionki na stronie są bez polskich znaków, jedynie tytuły które po kliknięcia odnoszą do odpowiednich działów, np FILMY czy ARTYKUŁY.
Jednak to co już wcześniej zauważyłem to, to że czasem po odświeżeniu strony zmienia się nie co czcionka, robi się większa i już z polskimi znakami ale zaraz się zmienia znów na starą tak jak by coś nie pozwoliło stronie wyświetlać tej polskiej czcionki.

Chociaż strona jest dopiero w budowie i widać że jest jeszcze nie dokończona, oraz będzie po skończeniu pod innym adresem oraz na płatnym ftp to wole go publicznie jeszcze nie udostępniać dlatego wysyłam Ci go na PW abyś mógł sam zobaczyć jak to wygląda.
Mogę również wysłać wszystkie pliki template lub skopiować treść jakiś plików jeśli dzięki temu będziesz mógł lepiej określić w czym tkwi problem.

Viking
29-04-2007, 15:02
Już miałem pisać żebyś podał adres :) (...ale dostałem na priv).
Używasz bota jogadgets do generowania tych tytułów. Do klienta są przesyłane jako obrazek, który jest generowany przez serwer z dostępnej na nim czcionki. Jeżeli czcionka nie posiada polskich znaków, cudów nie ma - nie wygenerują się (w każdym razie byłby to cud wymagający dość zaawansowanego programowania).
czy jeśli zmienisz tą czcionkę na inną, która posiada polskie znaki problem nadal występuje?

feniks
29-04-2007, 15:22
Czcionkę przerobiłem i jest z polskimi znakami, wydawało by sie że wystarczy ją tylko podmienić i zmienić kodowanie, jednak to nie działa.

Podmieniłem czcionkę na zwykły Arial - dalej jest ta stara, bez pl znaków.
Nawet usunąłem czcionkę a tu dalej się wyświetla ta sama bez polskich znaków.
Być może Joomla przeniosła sobie czcionkę z template po zainstalowaniu jego do swojego folderu i teraz czyta tylko tą nie uwzględniając zmian w folderze z template lub może ten bot o którym piszesz przerobił czcionkę na image i teraz strona czyta ja tylko z tych obrazków?

Aktualnie stronę tymczasowo zostawiam z usuniętą czcionka, możesz zobaczyć że wygląda tak samo.

Viking
29-04-2007, 15:26
może schowki (cache) wyczyść (Joomla! i przeglądarki)

feniks
29-04-2007, 15:47
Usunąłem wszystkie tymczasowe pliki przeglądarki, oraz folder cache na ftp. Coś mi się wydaje że to od tego bota, jednak jest on wyłączony... (tak mi się wydaje, skoro jest wyświetlone że nie jest opublikowany)

Edit 1:
jak mi możesz jeszcze pomóc? Może ci prześle pliki template, dużo nie zajmują i byś zobaczył o co chodzi. Był bym naprawde wdzięczny ponieważ ładniejszego template nie znalazłem a nie może być bez polskich znaków :(

Jeszcze odinstaluje template i zainstaluje bez fonta od nowa i zobaczę co się stanie...

Edit 2:
Odinstalowałem bota i usunąłem folder _jgfw_ który jest jego folderem no i ku**a dalej to samo oO O co tu kurde chodzi???
Jeszcze ten styl od nowa zainstaluje bez fonta i jak dalej będzie bez zmian to chyba nie wytrzymam.

Edit 3:
No i odkryłem coś nowego. Gdy usunąłem fonta to teksty nagłówka nad jakimś artykułem (już po jego otwarciu do czytania) były zastępowane informacja że brakuje fonta, a nagłówek jest właśnie w tej czcionce. Gdy znów wgrałem fonta to się temu przyjrzałem i tekst jest wyświetlany i to z POLSKIMI znakami ;] Czyli coś już więcej jest wiadomo, że zmiany jednak zachodzą przy kombinowaniu z tym fontem ale nie w Menu strony... Dlaczego? Może dlatego że korzysta z innej czcionki lub trzeba zmienić gdzieś kodowanie tylko dla menu?? Może wiesz o co chodzi?
No a bot jest wciąż usunięty.

Edit 4:
Kurde chyba znalazłem przyczynę tego że teksty z menu się nie zmieniały. Trzeba było jeszcze wyczyścić folder cache samego template, ale co się z czcionką strasznego stało ;/ . Właśnie takie coś widziałem przez krótki czas zawsze po odświeżeniu.
Teraz kurde muszę tylko się dowiedzieć jak zainstalować ten bot który z nerwów usunąłem ;[
Możesz mi napisać jak sie go instaluje ręcznie bo coś mi to nie wychodzi?
Pozdro

feniks
29-04-2007, 18:08
JEST JEST JEST :D
Cały dzień kombinowania ale się opłacało
Tak żeby też inni mogli skorzystać z tego tematu opisze co trzeba było zrobić

Wystarczyło:

1. Dorobić do oryginalnego fonta PL znaki - jak to zrobić dokładnie jest opisane TUTAJ (http://anfo.pl/forum/viewtopic.php?p=60650&highlight=&sid=051ec498af4b43af28196f85c8007bf2)
2. Podmienić gotowego już fonta z tym na serwerze ftp.
3. Wyczyścić folder "cache" znajdujący się w folderze template TechnoZine na serwerze ftp, którego wcześniej nie zauważyłem.
4. Odświeżyć swoją stronę i gotowe :D

Nawet kodowania nie ma po co zmieniać, kodowanie ma być takie jakie jest :D

Viking dzięki za wszelką pomoc, teraz tylko jeśli byś mógł to prosiłbym bardzo abyś mi opisał jak zainstalować bota JoGadgets 0.44 (ty to jesteś w tym dobry więc na pewno wiesz :-) ), którego zupełnie niepotrzebnie z nerwów odinstalowałem ponieważ to nie on był tutaj problemem ;/
Pobrałem go STĄD (http://www.jokris.info/component/option,com_remository/Itemid,28/func,fileinfo/id,151/)

Pozdrawiam :)