PDA

Zobacz pełną wersję : Wyrzucenie modułu poza szablon



pawlik666
21-05-2012, 12:49
Witam,

korzystam z szablonu ca_cloudbase2_j17 - Default (http://fabrykaczasu.pl/administrator/index.php?option=com_gantry&task=template.edit&id=116)
pod joomla 1.7 i mam taki problem, w pozycjach nie mam możliwości umieszczenia czegoś poza szablonem strony. A chciałbym umieścić tam zdjęcie z odnośnikiem. Tak by obszar strony nie zwężał się jak w wypadku próby umieszczenia tego z boku (w szablonie) jakaś rada?

Bazyl
21-05-2012, 13:00
Hej,

1. Aktualizacja!!!
2. Poczytaj o pozycjonowaniu elementów www: absolutnym, relatywnym...

pawlik666
21-05-2012, 13:14
dostałem informacje że ktoś wcześniej zrobił to za pomocą pluginu lub modułu na tej stronie(ale jak dla mnie tego tam nie ma). Więc nie chce mi się czytać książki po to by rozwiązać jakiś problem który wymaga może jednego kliknięcia. Nie oczekuje, że ktoś tu będzie za mnie tworzył strony, skypty ale prosiłbym o jakiś bliższy kierunek. Dzięki

zwiastun
21-05-2012, 13:47
1. To nie jest problem do rozwiązania za pomocą jednego kliknięcia.
2. Umieszczenie czegoś w szablonie, ale poza szablonem to nierealne zadanie, ale rozumiem, że to tylko kłopot w objaśnieniu o co chodzi.
3. Dopisz w szablonie to, czego potrzebujesz, a potem odpowiednio spozycjonuj - dlatego Ci @bazyl napisał, byś poczytał o pozycjonowaniu elementów na stronie www.
Jak się na tym nie znasz to nie zrobisz.

pawlik666
21-05-2012, 15:41
Zdjęcie na dole

A więc proszę najdalej gdzie udało mi się umieścić moje zdjęcie po lewej stronie to pozycja sidebar-c. Jeśli będzie wyżej czy niżej zepsuję kompozycję strony, jeśli będzie w pozycji sidebar-c wtedy ucina połowe treści strony, a chciałbym go wyrzucić poza obszar pozycji czyli jeszcze bardziej na prawo tak by nie ucinało połowe witryny tylko było tak jakby obok niej. Wcześniej było to na tej stronie zrobione kiedy inna osoba była administratorem, ale niestety nie wiem jak to funkcjonowało. Jakiś pomysł? Będę może próbował umieścić je gdzieś na poboczu strony by nie zrobiło się w tym miejscu puste pole i z tego miejsca może uda mi się wyrzucić to zdjęcie na prawo, ale może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł by uniknąć takiego rozwiązywania problemu.?


Zdjęcie \/

link (http://fabrykaczasu.pl/templates/ca_cloudbase2_j17/images/modulePositions.jpg)

PeFik
21-05-2012, 23:15
Dodaj nową pozycje modułu np. ptaszek a za pomocą CSS (którego znajomość oczekuje się od każdego webmastera) umieść poza sztywną ramką.