PDA

Zobacz pełną wersję : Widmowe resztki po deinstalce w modułach administratora...



Jechudi
29-12-2006, 16:16
Kilka razy męczyłem się z instalacją docmana. Postanowiłem popełnić wszystko od początku. Wywaliłem wszystkie pliki, które powstały na serwerze:
- wypadła część docmana z componentow /com_docman
- wypadla część z modułów pod adminem
- wywaliłem też śmieci z /media

Wszystko jest niby cacy ale...po klinięciu na moduły administratora widzę pozostałości docmana, które nijak nie chcą się usunąć przy wykorzystaniu instytucji kosza.
Guru tematu Joomla, wyraźcie proszę swą miażdżącą opinię... z podpowiedzią jeśli aura dopisze.

PO

Rybik
29-12-2006, 17:00
a skad pomysl zeby usuwac komponent recznie tzn usuwac pliki ? przeciez w oknie instalatora - tam gdzie sie komponenty instaluje, tam rowniez mozna je usunac w sposob bezkolizyjny

(skutecznie acz upierdliwie)
teraz to musialbys zajrzec do pliku xml z paczki instalacyjnej i zobaczyc jakie tabele i/lub wpisy w bazie zosytaly stworzone, po czym je usunac.

(najlepiej jednak)
Moglbys rowniez sprobowac tak: wgrac jeszcze raz wszystkie usuniete pliki (ich lista bedzie rowniez w XMLce) i udawac ze nic sie nie stalo, po czym odinstalowac komponent przez panel admina Joomla.

(a od tego zaczac)
teoretycznie sam plik xml z paczki instalacyjnej powinien wystarczyc do poprawnej deinstalacji, ale nie jestem pewien ... napewno niec tym nie napsujesz i zacznij od tej metody: z paczki instalacyjnej komponentu skopiuj plik .xml do katalogu tego komponentu i odinstaluj go przez panel

Jechudi
29-12-2006, 20:12
bzdura wyszła z tym usuwaniem ale mi się wydawało że gdzieś o tym sposobie przeczytałem, jakkolwiek dzięki za odpowiedź; spróbowałem wszystkiego i nic nie wyszło acz nie gwarantuję, że całość prześledziłem dobrze; docman.xml w katalogu nic nie dał; wszystkie wyczyszczone pliki też nie ujawniły komponentu w menu instalacyjnym tak by go usunąć wedle procedury "jak Pan Bóg przykazał"; została baza ale wywalenie elementów docmana też wypleniło modułów z menu administratora... będę miał sobie pamiątkę ku przestrodze :)

dzięki raz jeszcze za radę; pewnie jeszcze przy tym pogmeram

Rybik
30-12-2006, 00:42
sprobuj bardzo uwaznie przejrzec tabele w bazie danych, szukaj w okolicach slow "components" "admin" "menu" bo tam pozostaly wpisy... gdzies mi tak swita ze wszystkie operacje instalacyjne sa w pliku xml wiec tam mozna dokladnie sprawdzic jakie pliki utworzyl i co dodal do bazy