PDA

Zobacz pełną wersję : Zniknął mi edytor JCE



CPS
21-05-2012, 21:51
Witam.
Mam dziwny problem: nie wiem jakim cudem ale nie wyświetla mi się edytor JCE. Przeinstalowałem go i nadal jest to samo zamiast edytora mam czysty kod html. Nie jestem pewny czy ktoś się dobierał do mojej strony czy po prostu coś padło (możliwe ze przy ostatniej aktualizacji JCE). Ponieważ nie jestem za bardzo zaawansowany w tych sprawach byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

palyga007
21-05-2012, 21:59
a może po prostu w ustawieniach dla użytkownika przestawiłeś sobie widok na coś innego niż oczekujesz zobaczyć.

CPS
21-05-2012, 22:02
nic nie zmieniałem. Sprawdziłem wszędzie mam ustawione żeby używał JCE. W samych ustawieniach JCE nie widzę żadnej opcji która mogła by to spowodować bo tak jak pisałem kilka dni temu była aktualizacja.

aktualizacja:
Co ciekawego zauważyłem to że JCE nie wyświetla się na Chrome i Firefoxie. Na IE pokazuje się ale są błędy (np: w oknie tabelki nie ma tłumaczenia tylko odnośniki w nawiasach)

Gall Anonim
21-05-2012, 22:10
Przełącz na standardowy i zobacz czv się pojawia
Jeśli tak - przestaw na JCE
- sprawdź czy są włączone dodatki
- rozumiem że w menu komponenty pojawia ci się JCE - i masz możliwość konfiguracji
Pzdr

CPS
21-05-2012, 22:16
Standardowy się pojawia bez problemu. Dodatki są włączone w komponentach jest widoczny i można konfigurować. Tak jak pisałem wyżej pojawia sie w IE ale z błędami

Gall Anonim
21-05-2012, 22:28
a. kopia zapasowa całości
b. odinstaluj
c. Sprawdź katalogi i bezę danych czy nie zostały jakieś śmieci
d. zainstaluj ponownie
Szkoda czasu na zabawę

CPS
21-05-2012, 22:30
woow, tego sie obawiałem

Gall Anonim
21-05-2012, 22:34
Zasadniczo nie ma specjalnych obaw, ale kopia zapasowa to podstawa - bo jest coś takiego jak Prawa Murphego - co stanowi iż wykrzaczy nam się strona dokładnie wtedy kiedy jeden, jedyny raz nie zrobimy kopii zapasowej.
Reszta to banał
Pzdr
P.S. Powyższe zrobisz w 5 minut - a dłubać będziesz 3 dni - po czym okaże się że pliki podczas aktualizacji się wysypały z jakiegoś banalnego powodu i i tak trzeba było je wymienić.

CPS
21-05-2012, 22:41
Czym zrobić dobry backup?? Ja zrobiłem Akeeba Backup ale może jest jakiś lepszy sposób. Rozumiem ze po backupie mam zainstalować joomlę od początku tylko na innej bazie i potem przenieść configuration.php

Gall Anonim
21-05-2012, 22:46
Czym zrobić dobry backup??
Nie bardzo rozumiem -Akeeba przy konfiguracji na pełną kopię zapasową witryny daje bardzo dobrą i szybko odtwarzalną kopię zapasową jakbyśmy jej potrzebowali

Rozumiem ze po backupie mam zainstalować joomlę od początku tylko na innej bazie i potem przenieść configuration.ph
Po co? Masz na obecnej witrynie odinstalować edytor JCE wykorzystując w instalatorze zakładkę "zarządzanie"
Resztę może sobie daruj - bo niepokoję się o efekty
I zainstaluj od nowa edytor JCE
- dopiero jak tak nie ruszy to będziemy się martwić co dalej.
Pzdr

CPS
21-05-2012, 22:56
To to ja już zrobiłem i to 2 razy. Nic nie pomogło. sprawdzałem katalogi joomli i bazę smieci nie było.

Gall Anonim
21-05-2012, 22:57
Zaryzykujesz dostęp do zaplecza przez PW?

CPS
21-05-2012, 23:00
ok nie ma problemu gorzej nie będzie :) konto superadmina ??

poszło

Gall Anonim
21-05-2012, 23:04
SA
do zaplecza
no i ścieżka dostępu
tylko przez pocztę wewnętrzną forum

Wiola
10-07-2012, 11:54
Witam,

podpinam się pod ten temat, choć tak naprawdę nie wiem czy to jest najbardziej odpowiednie miejsce.

W mojej firmie od jakiegoś czasu korzystamy z Joomli, ostatnio pojawił się pomysł stworzenia firmowego WIKI, tak by pracownicy mogli być na bieżąco z całą dokumentacją,swobodnie ją edytować itp. W naszej Joomli jest opcja JoomlaWiki z zainstalowaną MediaWiki. Dodatkowo dla ułatwienia edycji artykułów zainstalowaliśmy JCE editor. Niestety edytor ten pomimo wybrania go jako główny zarówno z panelu Global Configuration, jak i dla poszczególnego użytkownika niestety nie wyświetla się w oknie edycji dla JWiki.

Kilka razy był przeinstalowany itp. i powiem szczerze, że już naprawdę nie wiem co robić. Zaznaczę, że nie jestem specjalistą z zakresu Joomla ale po przeczytaniu dostępnych tutoriali i przeszukaniu kilkunastu forum (polskich, amerykańskich i niemieckich) nie znalazłam wskazówki jak sobie poradzić z tym problemem.

Czy ktoś byłby tak uprzejmy i udzielił mi wskazówek jak "zmusić" JCE Editor do współpracy z JoomlaWiki? A może jest to po prostu niemożliwe? Dodam, że MediaWiki działa dla Joomli nie mam dodatkowego serwera z zainstalowana na nimi MedaWiki.

Wersja Joomli 1.5.21
JCEeditor: 2.2.1.2

zwiastun
10-07-2012, 12:00
Co to znaczy, że "jest opcja JoomlaWiki z zainstalowanym MediaWiki"?

Wiola
10-07-2012, 12:10
Tzn, ze po otwarciu komponentu JoomlaWiki w oknie Setup pojawia się następujący komunikat:

Dodam tylko, ze mamy stworzony artykuł typu Wiki właśnie w Joomli.


Setup/Install


MediaWiki is installed
Please use the JoomlaWiki configuration options to make changes to this installation

nikszal
10-07-2012, 12:19
Please use the JoomlaWiki configuration options to make changes to this installation

Hey

Komunikat nie jest sugestywny?

Muszisz skonfigurować komponent.

Wiola
10-07-2012, 12:37
JWiki jest skonfigurowana :), jak wspomniałam wyżej mamy stworzone artykuły Wiki niestety ich edycja jest poważnym problemem dla naszych pracowników, gdyż JCE editor nie chce tu działać (a przyznacie, że jest on zdecydowanie user friendly, bo użytkownik "zielony" w temacie budowy stron itp. może odnieść wrażenie jakby pisał w zwykłym, znanym mu Wordzie)

Zaznaczam, że nie jestem znawcą Joomli i wszystkich możliwości, dlatego bardzo proszę o opisywanie wszystkiego jak dla ... ciemnej masy :)

zwiastun
10-07-2012, 13:06
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie. Domyślam się, że masz zainstalowany komponent JWiki.
Właściwie to nawet niepotrzebnie pytałem, bo nie ma to znaczenia - zarówno w Mediawiki, jak i w Mediawiki zintegrowanym z Joomla! za pomocą komponentu JWiki posługujemy się tą samą techniką edycji materiałów, wykorzystującą wikikod. Nie ma takiej możliwości (ani potrzeby), aby stosować edytory typu JCE. Mediawiki ma swój własny prosty edytor. Jeśli potrzebujesz pomocy objaśniającej (pracownikom), jak korzystać z tego edytora, możesz skorzystać z materiału, jaki opracowałem dla naszego wiki:
http://wiki.joomla.pl/index.php/Pomoc:Spis_tre%C5%9Bci

Wiola
10-07-2012, 13:21
i tu znów pojawia się mały problem z TinyMCE: bo albo nie wiem jak to zrobić, albo po prostu nie działa (wszystkie próby ustawiania go jako deflaut zawiodły) i niestety dla Wiki on się po prostu nie pojawia: nie wyswietla sie zaden edytor tekstu ;/

coż to za kruczek konfiguracyjny dla JCE?

generalnie wszędzie tam gdzie nie dotyczy to komponentu JWiki przyjazny użytkownikom edytor tekstu pojawia się, tylko tutaj nie ;/

zwiastun
10-07-2012, 13:26
@Wiola: moja odpowiedź powinna... zakończyć Twoje zmagania. Próby zaprzęgnięcia do obsługi wiki edytorów typu TinyMCE czy JCE do niczego nie prowadzą. Jednymz fundamentalnych elementów tego systemu jest jego własny prosty edytor, który generuje wikikod. Ani TinyMCE, ani JCE nie potrafią generować wikikodu. Owszem, można stron wiki kodować HTML-em, tylko po co?

Wiola
10-07-2012, 13:40
Wszystko już wiem i rozumiem, bardzo dziękuję za informację i udzielone wskazówki :)