PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomlaboard



cyborg
29-12-2006, 18:33
Zainstalowalem Joomlaboard.
Probuje je uruchomic, a tu takie kwiatki:

Warning: main(/home/web/szkola/htdoc/a/administrator/components/com_joomlaboard/joomlaboard_config.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/web/szkola/htdoc/a/components/com_joomlaboard/joomlaboard.php on line 79

Warning: main(): Failed opening '/home/web/szkola/htdoc/a/administrator/components/com_joomlaboard/joomlaboard_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /home/web/szkola/htdoc/a/components/com_joomlaboard/joomlaboard.php on line 79

pat-Error Could not load templates from header.html.


Co mam z tym do djaska zrobic. Moze moja baza danych jest za slaba?

sogo
29-12-2006, 18:49
sprawdź czy wszystkie pliki wgrały się na serwer i czy któryś nie ma wartości zerowej i jeżeli możesz wejść do konfiguracji joomlaboard od strony administratora to sprawdź czy templatkę joomlaboard masz default.
pozdr.

Rybik
29-12-2006, 19:07
i regulamin forum przejrzyj

cyborg
29-12-2006, 19:44
dzieki za informacje na temat regulaminu,
bede wiedzial, jak zalozyc nowy temat

cyborg
29-12-2006, 19:47
A po zaladowaniu pakietu pisze, ze instalacja przebiegla pomyslnie,
ale forum nie dziala :(

wiec, sogo, rzeczywiscie nie wszystkie pliki sie przegraly i dogralem te brakujace, ale to nic nie zmienilo; zaden tez z plikow nie ma wartosci zerowej

probuje sie dobrac do tych ustawien templata

Rybik
30-12-2006, 00:47
wkleiles 2 komunikaty bledow, zobacz co jest w tych liniach ktore wymienia, zobacz tez czy pliki ktorych nie umie otworzyc istniaja i czy maja odpowiednie chmody (konfiguracja Joomlaboard lub robic psikusy ze tam jakis plik jest niezapisywalny itp)

a moja uwaga o regulaminie dotyczyla bardziej podania nam tu swoich ustawien serwera, wersji php itp (opisane w regulaminie) bo znajac te ustawienia latwo z marszu wyeliminowac blad nie wnikajac w jego istote ... czasem zamias grzebac po kodzie i plikach wytarczy ... :) przestrzegac wymagan srodowiska serwera dla Joomla czyli php4, mysql4, safe mode off, register globals off. Ja o tym trabie od zawsze bo to sa najczesciej ignorowane przyczyny bledow nad ktorymi niejeden programista by sie us#$%ał probujac dojsc w kodzie co jest nie tak.

cyborg
30-12-2006, 08:36
Wiec tak,

teraz najwiekszym problemem jest to, ze, gdy uruchamiam w menu administratora joomlaboard, to wyskakuje mi menu start, a nie opcje joomlaboard

tak jest zarowno w wersji 1.1.1 i 1.1.4

tak wiec nie wiem, czy template jest ustawiony na default

wszystkim plikom dalem 777

plik, ktorego nie wgrywa instalujac tzn. joomlaboard_conf.php dogralem, ale nic to nie zmienia

mysql mam 4.0.2
php nie umiem sprawdzic, ale jestem przekonany, ze minimum 4, skoro chodzi joomla i phpbb

safe mode i register - niestety nie wiem, co to jest

sogo
30-12-2006, 08:56
sorki, nie znasz nawet parametrów swojego serwera? W panelu admina masz zakładkę system i tam popatrz. Przy PHP5 możesz mieć kłopoty. O register globals i safe mode forum i google puchną od zawartości na ten temat. Musisz poswięcić trochę czasu na wiedzę o podstawach które powinieneś samodzielnie zdobyć. Inaczej to będzie tylko zgadywanka bo nie wiesz nawet jak i o co się zapytać:)
pozdr.

cyborg
30-12-2006, 09:08
sogo, dzieki za sluszna uwage

ogromny postep

okazalo sie, ze czesc plikow, ktorych nie przegralo w czasie instalacji znajdowalo sie w componentach administratora, a nie w komponentach ogolnych

teraz forum dziala

ale rzeczywiscie register globals mam "on"

pewnie dlatego, jak wejde do administracji forum, to w niektorych miejscach zamiast slow mam nazwy zmiennych ...

jak to zmienic?

sorry za takie pytania z parteru.

cyborg
30-12-2006, 17:05
Znalazlem przyczyne wyswietlania sie nazw zmiennych. Po prostu trzeba bylo z katalogu administratora RECZNIE usunac slady instalacji Joomlaboard 1.1.1 i wrzucic language z 1.1.4. Po prostu deinstalacja nie jest kompletna.

Rybik
30-12-2006, 17:18
a jakby doczytal regulamin to nawet tam napisalem gdzie te informacje mozna znalezc ... do pelni szczescia dodam jeszcze ze niektore z tych opcji serwera mozna latwo samemu przelaczyc co opisano na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl)

p.s. wystepowanie nazw zmiennych zamiast komunikatow ekranowych w Joomla zawsze oznacza klopoty z plikiem jezykowym (albo za stary i nie zawiera jakichs nowo wprowadzonych definicji, albo go brak)