PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam dodatku - Menu - dowolne grafiki (przy jego pozycjach)



Hansolo
23-05-2012, 14:55
Witam,

Szukam dodatku - Menu zeby mozna bylo ladowac rozne dowolne grafiki przy jego pozycjach,
czyli np: Home (1.jpg), O nas (2.jpg), Prace (3.jpg) itp

czy ktos natknął sie na takiego plugina czy kom, itp ???

pozdrawiam

zwiastun
23-05-2012, 15:02
A po co dodatek, skoro masz to w standardzie Joomla?

Hansolo
23-05-2012, 15:27
przeciez nie ma,
(bo chyba nie mowisz o module Custom HTML ;)

Karol99
23-05-2012, 17:06
Zwiastunowi nie chodzi oczywiście o własny kod html. Zobacz tu (http://wiki.joomla.pl/index.php/Modu%C5%82_witryny_-_Menu_witryny#Inne_parametry)

Hansolo
23-05-2012, 17:14
no tak ze chodzi nie o .mainlevel oraz .sublevel tylko na jednym poziomie rozne grafiki z overami,

zwiastun
23-05-2012, 17:19
Dalej nie wiem, o co Ci chodzi. Każda pozycja menu może mieć własną grafikę.

Hansolo
23-05-2012, 17:28
ale to trzeba to robic na stylach - cssach a chodzi zeby osoba (klient) w miare latwo ladowala sobie rozne grafiki do nowej (nowych) pozycji w menu w przyszlosci, dlatego szukam takiego plg,

souacz
23-05-2012, 21:58
Ale o co Ci chodzi?
O menu obrazkowe? Modułów zatrzęsienie w JED.
A jesli o dopisanie obrazków do pozycji menu to jest to w standardzie we własciwościach pozycji przecież....

Hansolo
23-05-2012, 22:44
ale jak,
chodzi mi o to jak to najlepiej rozwiazac takie menu:
tu1 (http://www.ispace.vot.pl/images/nowe/1.gif)
tu2 (http://www.ispace.vot.pl/images/nowe/2.gif)

zwiastun
23-05-2012, 22:46
I do tego jest potrzebne ładowanie obrazków do konkretnych pozycji przez klienta?
Takie menu robi się za pomocą kodowania CSS

Hansolo
23-05-2012, 22:51
no tak tylko ze klient nie zna css i sie pogubi jak chce wiecej pozycji w tym menu
ale moze podmieniac obrazki jak ma do tego jakis plugin...,

zwiastun
23-05-2012, 23:47
Jakie obrazki ma ładowac klient? Zdecyduj się, co chcesz. Na przedstawionych przykładach masz grafikę dokładnie taką samą w każdej pozycji menu, zmieniającą kolor, w stanie hover.

Hansolo
23-05-2012, 23:56
taaak? to sie przyjrzy dokladnie :) (nie tylko kolor)

zwiastun
24-05-2012, 01:11
Wybacz, będzie pozornie w trochę zaczepnym, ironicznym stylu, ale chodzi mi o to, by odpowiedź była bardzo klarowna.
1. Taak? Ogromne są różnice między kolejnymi obrazkami. Nie wiadomo wprawdzie, czy one wynikają z różnego wyglądu czy z nieudolności malarza, ale tak czy owak, dla odbioru treści tych pozycji menu znaczenie mają żadne.
2. To genialny pomysł, aby tworzyć stronę dla klienta na zamówienie i z góry zakładać, że klient będzie dodawać GŁÓWNE POZYCJE MENU. Oczywiście, taki klient, który nie ma pojęcia o kodowaniu czegokolwiek.
3. No cóż, obiecałeś klientowi cudawianki, to mu je teraz jakimś cudem wyprodukuj. Tak żeby było łatwo, lekko i przyjemnie. Ale nie proś, żeby cudawianki wymyślali Ci forumowicze. Gdy się podejmuje zadań zawodowo, to trzeba znać możliwości i ograniczenia dziedziny, którą się zawodowo uprawia.

Hansolo
24-05-2012, 01:53
drogi @zwiastunie,
ja takich "glupich" menu nie produkuje :) tylko graficzka po ASP, nie moja wina
:)

zwiastun
24-05-2012, 02:53
W menu głównym klient grzebać nie powinien. Jeśli trzeba je będzie zmienić, bo mu się zmieni koncepcja strony, a zmiana rzeczywiście będzie niezbędna, to wyda 100-200 złotych na dodatkową zlecenie dla projektanta.
A skoro tak, to możesz wdrożyć to, co graficzka po ASP zaprojektowała. Zwłaszcza że graficzka też nie jest w stanie przewidzieć, co klientowi w przyszłości przyjdzie do głowy, więc zanim klient doda nowe pozycje menu, będzie jeszcze musiał sfinansować zlecenie dla graficzki po ASP (najczęściej szybko mu się odechce, gdy się przekona, ile taka zabawa kosztuje).
I to chyba wszystko na ten temat. Alternatywa: niech się klient nauczy CSS-a i będzie w stanie zrobić sobie zmiany sam.
Pomyśl chłodno, czego Ty (klient?) oczekujesz. Joomla jest systemem zarządzania treścią, którym mogą się posługiwać osoby bez przygotowania technicznego, ale to nie znaczy, że każdy zrobi w Joomla!, co mu się tylko wymarzy (owe cudawianki), choć pojęcie ma tylko o kopaniu dołów szpadlem.

Hansolo
24-05-2012, 13:38
dlatego wole robic cala strone od A do Z sam ale niekiedy musze z graficzka bo od niej jest czasem robota,

kurcze pytalem tylko o plugin ktory to moze automatyzowac :) a tu dyskusja ;) wiem ze jest JED ale tam sa setki, tysiace ale to tydzien przegladania albo wiecej... Po to jest chyba forum zeby zapytac i pomoc szybko jak ktos konretny plugin juz widzial i moze akurat takie menu używał jpg1, jpg2-over, nie bawiac sie background css
(po to jest forum wydaje mi sie zeby sobie pomagac raz ja, raz ktos inny itp)
tyle,
pozdrawiam

Hansolo
31-05-2012, 21:10
oki, to olewam na razie pluginy, robię recznie w sumie @zwiastun ma racje,

tylko czy ktos mi moze dokladnie powiedziec (bez mieszania mnie z blotem ;) jak w jednym menu zrobić rożne przy przyciski
(kazda pozycja menu inna - rozny background)

czy te style umieścić w danym pozycjach menu? przy "Przyrostek klas CSS strony" ?
jakos mi to nie dziala, probuje na szablonie rhuk_milkyway (dla przykladu) dodając w menu w Joomli przy "Przyrostek klas CSS strony" "-pozycja3"

a css w temp.


#pillmenu-pozycja3 a {
color: #fefefe;
font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size: 17px;
font-weight: bold;
line-height: 20px;
text-decoration: none;
}


(sory ale zawyczaj menu mam jednakowe wiec dotychczas nie mieszalem w Joomli w menu bo szlo w templatki takie same pozycje)
moze to robie źle? moze inaczej trzeba ?

tomaszek83
31-05-2012, 22:40
a czy czasem każda z pozycji menu nie ma ItemId i czy czasem każda pozycja nie jest tak zdefiniowana?:


<li class="itemid1">...</li>
<li class="itemid2">...</li>
<li class="itemid3">...</li>

coś mi się wydaje że każda pozycja ma taką właśnie klasę. Którą wystarczy dopisać w pliku .css i odpowiednio sformatować.

Hansolo
31-05-2012, 23:06
daje w menu Przyrostek klas CSS strony: item6, w cssie daje np:

.item6 {
color: #fefefe;
font-family: Arial,Helvetica,sans-serif;
font-size: 28px;
}


i nic...

tomaszek83
31-05-2012, 23:13
adres strony? tak w ciemno to możemy sobie gdybać.

Hansolo
01-06-2012, 01:07
normalna swieza joomla 1.5
np: tu (http://www.ispace.vot.pl/ex2)
np. chce przy ex2 w menu i tylko tam zmienić przycisk (css-owo) na np inny kolor, backgroud,
i inny over, itp

tomaszek83
01-06-2012, 07:45
dla całego przycisku kolor backgroundu zmienisz w klasie


.item5 {}

uprzednio usuwając w:


#pillmenu li {
background: url("../images/mw_menu_separator.png") no-repeat scroll right top transparent;
}


Natomiast sam kolor czcionki zmienisz dopisując klasę


.item5 span {}


PS. Jeśli robisz stronę od zera do dlaczego 1.5.x a nie 2.5??? Niedługo 1.5 przestanie być wspierana. Jedyna słuszna droga to 2.5.

Hansolo
01-06-2012, 13:14
ale jak usune

#pillmenu li { background: url("../images/mw_menu_separator.png") no-repeat scroll right top transparent; }

to usune klase dla calego stylu menu li,

a chodzi o to zeby styl dla wszystkich punktow menu byl jaki jest oprocz jednego wybranego np ex3...

???

tomaszek83
01-06-2012, 13:23
a wiesz co to jest !important ???

Hansolo
01-06-2012, 13:53
dalem !important; i nic, sam zobacz firebugiem,
w menu: ex3

tomaszek83
01-06-2012, 14:06
kolego poćwicz znajomość reguł css

jak chcesz zmienić kolor tła powinno być tak:

.item5 {background: #D9DB07 !important;}

natomiast jak chcesz zmienić kolor czcionki musisz dopisać taką klasę:

.item5 span {color:#ff0000;}

Hansolo
01-06-2012, 15:15
ojej wiem ze tu nie tla tak tylko napisalem,

nie widzis ze kolor fontu, wielkość tez nie zmienia ten css:

.item5 {
color: #D9DB07 !important; font-family: Arial,Helvetica,sans-serif !important; font-size: 19px !important;
font-weight: normal !important; line-height: 7px !important; text-decoration: none !important;}



nawet font-size: 19px pozostaje taki sam, why
juz nic nie wiem....

---------- Post dodany o 14:25 ---------- Poprzedni post był o 14:18 ----------

a bo ma byc

.item5 a { }
a nie
.item5 {}

jednak cos tam wiem kolego ;)

---------- Post dodany o 15:15 ---------- Poprzedni post był o 14:25 ----------

tylko ze to ma sie nijak do Przyrostek klas CSS strony w Joomli w pozycji menu,
i nadal nie wiem jak go wykorzystac...,

tomaszek83
01-06-2012, 15:17
ale po co chcesz go wykorzystywać? Chciałeś mieć jedną z pozycji menu inaczej sformatowaną to dostałeś odpowiedź. Więc w czym problem?

Hansolo
01-06-2012, 15:38
to byl tylko przylkad a chce zrobic tak:
tu1 (http://www.ispace.vot.pl/images/nowe/1.gif)
tu2 (http://www.ispace.vot.pl/images/nowe/2.gif)

tomaszek83
01-06-2012, 19:04
no to jaka filozofia.... formatujesz każdą klasę .item tak jak chcesz... pamiętając też o dziedziczeniu. Samo sformatowanie .item nie wystarczy. Trzeba także sformatować: .item span oraz .item a:link

Wszystko co jest Ci potrzebne padło w tym temacie. Na podstawie obrazka gotowca nie dostaniesz. Przyrostek klas CSS strony jest tu niepotrzebny. Służy on do indwdualnego formatownia strony. A nie wyglądu menu.

Hansolo
01-06-2012, 22:11
Służy on do indwdualnego formatownia strony. A nie wyglądu menu.
aaa to ktos mnie wprowadzic w blad

oki, dzieki a lot,