PDA

Zobacz pełną wersję : JUNewsUltra



cygan89
23-05-2012, 19:19
Witajcie,
Na start podaje adres strony której będzie dotyczyło zapytanie: http://pszym.star-kom.pl/rada2 (strona w budowie)

Zainstalowałem jak widać moduł JUNewsUltra dla Joomli 2.5. (szablon ca_couldbase, na gantry framework)

Ni jak mimo wielu prób i błędów, szukania po necie, nie potrafię ustawić aby:
Po kliknięciu na dany artykuł na stronie głównej wyświetlał się on nie w Home na dole strony a w sposób jaki chcę, mianowicie:
5471


Klikam na news z modułu "Rada Osiedla Jasień" a pożądany efekt to:
(brak home na dole pożądany)
5472
Czerwone pole to treść newsa moduł "wiadomości" znika zostaje sam moduł "rada osiedla jasień".
W przypadku kliknięcia newsa z modułu "wiadomości" znika moduł "rada osiedla..." czyli analogiczne.
proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Bazyl
23-05-2012, 20:22
Hej,

Podstawowa funkcjonalność Joomla!: przypisywanie modułów do właściwych pozycji w menu...
Też: http://forum.joomla.pl/showthread.php?63689-Tre%C5%9B%C4%87-artyku%C5%82u-na-stronie-frontowej&p=284636&viewfull=1#post284636

cygan89
23-05-2012, 20:27
przykro mi ale to nie jest odpowiedź.. :/
wiem o co ci chodzi ale widzę że Ty nie rozumiesz o co mi chodzi... :( i Twoim sposobem tego nie da rady wykonać :/ bynajmniej ja nie wi.m jak..

Bazyl
23-05-2012, 20:34
Przykro mi, ale nie rozumiesz mojej odpowiedzi...

Należy utworzyć kategorie, przypisać do nich artykuły oraz zbudować taką samą strukturę w menu.
Wyswietlaniem modułów w Joomla! sterujesz poprzez ustawienie im właściwych pozycji menu.

Jest to opisane na www.wiki.joomla.pl i w wielu innych miejscach i stanowi elementarz.
Czytaj...

cygan89
23-05-2012, 20:37
o ile dobrze rozumiem mam zrobić drugie menu oprócz tego widocznego u góry?

Bazyl
23-05-2012, 20:41
Jest to opisane na www.wiki.joomla.pl i w wielu innych miejscach i stanowi elementarz.
Czytaj...

Coś tutaj nie tak napisałem?
Sam moduł menu nie musi być nigdzie opublikowany, ale pozycje mają być.

cygan89
23-05-2012, 20:45
Ja wszystko rozumiem. Ale równie dobrze mógł byś dać linka do google'a bo nie znam.
Wyraźnie napisałem, że szukałem hmmm? A Ty próbujesz pomóc czy ironizujesz sobie z tego, że czegoś nie wiem bo na to mi wygląda.
Wydaje mi się, że jak byś próbował pomóc dałbyś mniej ogólny link? :>
Miłego wieczora.

zwiastun
23-05-2012, 22:06
@cygan - @bazyl udzielił Ci dobrej porady. Masz prawo jej nie rozumieć, ale nie masz prawa przypisywać komuś, kto Ci usiłuje pomóc, niecnych intencji. Takie zachowania uznajemy tu za nieestosowne.

Nie jest Ci potrzebny prawdopodobnie żaden dokładniejszy link, bo - jak przypuszczam - doskonale wiesz, jak się przypisuje moduły do pozycji menu. Twój problem polega zapewne na tym, że moduł wywołuje artykuły, które wyświetlają się zgodnie z ustawieniami pozycji menu, która je zwykle wywołuje. Stąd sugestia @bazyla, by stworzyć pozycję menu z tymi artykułami, które chcesz wyświetlać w sposób, o jakim piszesz i przypisać do nich moduł, który ma się wyświetlać. Tych pozycji menu nie musisz umieszczać w module menu (a więc nie muszą być widoczne w witrynie), ale muszą być opublikowane.