PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł "Reklamy" jak zmusić do wyświetlania reklam jedna obok drugiej



zombiq
23-05-2012, 19:53
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jest to mój pierwszy post na forum - proszę o wyrozumiałość.

Starałem się znaleźć rozwiązanie w google, na forum jednak nie trafiłem (może źle szukałem) na podobny przypadek.

A mianowicie - opublikowałem moduł Reklamy, zdefiniowałem pozycje wyświetlania, wszystko jest ok. Jednak potrzebuje "przekonać go" żeby banery wyświetlał jeden obok drugiego mniej więcej tak:

B1 B2 B3

B4 B5 B6

A nie jak obecnie
B1
B2
B3

Czy jest to definiowane gdzieś z poziomu panelu administratora ?? Czy muszę zagłębiać się w plikach ? namierzyłem plik odpowiedzialny za wyświetlanie baneru - jednak nie ma tam nic o formatowaniu - gdzie tego szukać... Proszę o poradę... Jeżeli taki temat był już opisywany to bardzo przepraszam - nie zauważyłem... od dwóch dni widzę jedynie "banners" itpe..

Pozdrawiam serdecznie,

Marek

Bazyl
23-05-2012, 20:07
Witaj,

Wyśiwetlają się tak, jak na to pozwala pozycja w szablonie i style css.

zombiq
23-05-2012, 20:33
Bazyl śliczne dzięki za podpowiedź. Problem o tyle że wyświetlając w tej pozycji szablonu np polecane produkty z VM wyświetlają się na całej szerokości a z moduły reklamy nie ważne jaka jest szerokość elementów - zawsze w pionie - mimo że miejsca mają dość... Czy byłbyś uprzejmy wskazać gdzie tego szukać w plikach templatki ?? Generalnie piszę o stronie e-maka.pl na samym dole, na środku "Partnerzy:" opublikowane jest to w tym samym miejscu co wyżej opublikowane bestselery.

Marek

Bazyl
23-05-2012, 20:39
Nie wiem, co to templatka...

Dopisz na końcu arkusza css: div.banneritem {float: left; width: 33%}

zombiq
23-05-2012, 21:06
Bazyl - ślicznie dziękuje! Gdybyś zawędrował w okolice podkarpacia zapraszam na dużą warkę piwa domowej roboty :-)

Jeszcze raz bardzo dziękuje!

Marek

zwiastun
23-05-2012, 21:28
Równie dobrze odwdzięczysz się za pomocą tej strony (http://fundacja.joomla.pl/pomagaj). @Bazyl również przyklaśnie tej formie.