PDA

Zobacz pełną wersję : komunikat An error has occurred. przy logowaniu



KasiaKonarska
23-05-2012, 20:50
Witam,
mam mały problem z instalacją Joomla 2.5.4 proces instalacji przebiega prawidłowo. Niestety po próbie dostanie się na zaplecze login i hasło jak przy konfiguracji, pojawia się komunikat An error has occurred.
The requested page cannot be found.
Home Page (http://qqconsulting.pl/index.php)

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site and report the error below.#404 Component not found
natomiast w pasku adresu widnieje: nazwa_witryny/indeks.php

próbowałam zmieniać ustawienia w sql_u, ustawienia Użytkownik/Joomla ustawione jest na 1.
Macie może jakieś przemyślenia w tym temacie.
Z góry dziękuje za pomoc.

Bazyl
23-05-2012, 20:57
Witam,

Zainstaluj Joomla raz jeszcze, ale tym razem czytaj uważnie, co jest napisane.
Do nauki najlepszy jest www.jamp.joomla.pl i instalacja z przykładowymi danymi.

I nie bój się zakładać oddzielnych wątków...

KasiaKonarska
23-05-2012, 21:11
Instalowałam wielokrotnie Joomla 1.5 i ta wersja działa bezproblemowo, zachciało mi się nowości..

Nie mam pojęcia co robię nie tak..

serwer mam na home.pl i tak jak wspomniałam z 1.5 nie ma problemu.

Instalowałam już kilkakrotnie 2.5.4 i za każdym razem ten sam komunikat.

tomaszek83
24-05-2012, 11:02
tak jak podpowiedział Ci @bazyl zainstaluj sobie 2.5.4 lokalnie na JAMP i sprawdz czy będzie ok. Jeśli tą samą czynność powtórzysz poźniej na nieszczęsnym home.pl i będzie błąd to udaj się do szanownych panów z home niech Ci pomogą.

mjmartino
24-05-2012, 12:02
Drobny OT
Skoro masz wykupiony hosting to czemu nie skorzystasz z prawa jakie Ci przysługuje czyli pomocy serwisowej z home.
Z godnie z powszechną maksymą płacę to wymagam... a tak uczymy lenistwa serwis ...
Poza tym problemy z home są powszechnie znane na forum.. jak i serwisowi homa ; )

KasiaKonarska
25-05-2012, 17:56
Problem rozwiązało ustawienie w pliku configuration.php odpowiedniej wartości dla zmiennej public $live_site :public $live_site = “http://www.mojadomena.pl”Po zmianie w/w zmiennej dostęp do aplikacji jak i panelu administratora bezproblemowy.

Dziękuje panowie za wsparcie :)