PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z Joomla! 1.5.24 na 2.5.4



krzewka
25-05-2012, 19:57
Witam wszystkich serdecznie,
przez forum (nie tylko to, ale i inne) przewinęło się już kilka takich tematów, ale po przeczytaniu b. wielu nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Chciałbym przeprowadzić proces migracji Joomla! tak jak w temacie. Mam pytania odnośnie zainstalowanych na mojej stronie modułów.
Posiadam komponent VirtueMart 1.1.9 stable, a w nim ponad 3100 produktów których dodanie i opisanie pochłonęło ogrom czasu. Poza nim standardowe moduły dołączone do VM i szablon sklepu wykonany w Artisteerze, ale modyfikowaną przeze mnie, aby dostosować go pod VM i usunąć setki zbędnych linijek kodu generowanych przez Artisteer'a.
Czy po migracji na Joomla! 2.5.4 nadal będę mógł używać VM 1.1.9, czy wymagany będzie update na VM 2?
Czy po update na VM 2 (jeśli będzie wymagany), moje produkty i konfiguracje nie "zginą"?
Czy hosting który posiadam, a jest nim serwer od webd.pl (do tej pory żadnych problemów) może sprawić problem? Być może ktoś z was już ma doświadczenie z tymi serwerami i migracjami Joomla!

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś z was będzie na tyle uprzejmy i mi wszystko wyjaśni. Zależy mi, aby wszystko działało stabilnie i pewnie a ludzie którzy będą pracować na zapleczu przy VM nie będą mieć problemów. Rzecz jasna klienci kupujący w moim sklepie również.

A może ta migracja to zły pomysł?

Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!
Przy okazji życzę udanego weekendu. :)

palyga007
25-05-2012, 20:40
VM trzeba by migrowac do wersji 2.0.x niestety z tego co sie orientuje to migrator czegos tam nie przenosi(chyba atrybutow) musialbys doczytac. Zacznij od aktualizacji J! do 1.5.26

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

kacper1972
26-05-2012, 00:23
Temat wałek z tą migracją Joomla i VM. Masz tutaj trochę długie

http://www.youtube.com/watch?v=H6wuWngwdCY to part 1

tutaj masz wersję krótką

http://www.flexiblewebdesign.com/blog/virtuemart-v2-0-migration-migrate-your-contents-from-older-version-of-virtuemart-to-virtuemart2/ tez moj film - chłopaki z flexi mieli przetłumaczyć na angielski i gdzieś jest


Chyba wszystko tutaj jest

Eonila
23-02-2013, 12:27
Cześć.

Robiewszytko identycznie jak w tym filmie (5 części na spokojnie wczoraj wieczorkiem puściłem sobie, kawka, cisza, spokój...)
Prawie wszytko się udało. VM jednak nie widzi mediów. (film opowiada o 1.5.x => 1.7.x a ja lece do 2.5.x - hmmm może róznice jakieś są?)

Skopiowałem stronę, sprawdziłem raz jeszcze, czy o czymś nie zapomniałem... kolejna kawa... i to samo.

Następnej kawy nie piłem bo serce by mi wyskoczyło... ale po raz trzeci zrobiłem z kartką, punkt po punkcie wszytko jak na filmie.

Nadal VM nie widzi zdjęć.

Joomla 1.5.26 => Joomla 2.5.9
Virtuemart 1.1.9 => Virtuemart 2.0.18

Pomocy, gdzie potencjalnie strzelam babola?

krzewka
23-02-2013, 12:39
A próbowałeś ręcznie przenosić katalog z mediami?

W VM 1.1.9: .../components/com_virtuemart/shop_image/

Pozdr!

Eonila
23-02-2013, 12:49
Tak, robiłem to przed migracją (zgodnie z sugestią w filmie)
Jak i po... (już kombinowałem)
Kombinujac dalej próbowałem także przycisku synchronizacji mediów...
Próbowałem też zmiany ścieżki do katalogów z mediami... żeby wskazywało na starą lokalizacje w VM1.9

Brak efektów.

krzewka
23-02-2013, 12:59
A nie pozmieniały Ci się może rozszerzenia?
Np. w ogóle ich brakuje na końcach plików, albo np. z ".jpg" zrobiło się ".JPG" albo ".JPEG"
Czsem miałem taki problem, że obrazki się nie ładowały bo chodziło o rozmiar liter w rozszerzeniu, albo o to "e" w jpg'ach, chociaż nie miałem takz VM.

mudol
10-09-2013, 09:47
film opowiada o 1.5.x => 1.7.x a ja lece do 2.5.x - hmmm może róznice jakieś są?
Joomla 1.5.26 => Joomla 2.5.9
Virtuemart 1.1.9 => Virtuemart 2.0.18


Mam ten sam problem, musze przeniesc strone gdzie jest postawiona joomla 1.5 + virtuemart 1.1.9 na joomal 2.5+virtuemart 2

Niestety film malo konkretnie to ukazuje, wszelki poradnik tez jakos dziwne sa, jesli ktos to robil to moze lopatologicznie to przedstawi w krokach jak to robic? Z migracja z joomli 15 do 2.5 problemu nie ma, problem jest jak przeniesc dane z vm1 do nowej joomlii vm2.