PDA

Zobacz pełną wersję : Strona startowa z hiperłaczami w postaci obrazków



airw90
26-05-2012, 13:25
Witam ponownie,
jak już wcześniej pisałem chciałbym mieć stronę startową (domową w joomla?) z hiperłączami w postaci zdjęć, do podstron o różnej tematyce. Podstrony będą mieć wspólny szablon, strona domowa stworzony oczywiście oddzielnie. Wiem, że pozycją menu da się przypisać szablony oraz wyświetlane zdjęcia. Ja natomiast potrzebuję czegoś w rodzaju schematu blokowego, w którym po kliknięciu w odpowiednie części wystąpi przekierowanie do danej podstrony. Aby miało to sens, zdjęcia muszą być rozmieszczone w określony sposób, raczej w części centralnej strony, dlatego menu chyba odpada. Czy powinienem dodać artykuł, a w nim dopiero zdjęcia z hiperłączami? I tak chyba nie mam pewności, że zostaną rozmieszczone w odpowiedni sposób. Jak Wy zrealizowali byście coś takiego najprościej?


Dziękuje za pomoc

Bazyl
26-05-2012, 13:33
Witam,

Możesz na startowej ustawić jeden artykuł, a w nim swoje zdjęcia z linkami.
Tym, jak się wyświetlą sterujesz w css.

airw90
26-05-2012, 21:42
A w rozszerzonym edytorze Tiny też mogę ustawiać jakby pozycję zdjęć?

---------- Post dodany o 19:42 ---------- Poprzedni post był o 11:50 ----------

Jeszcze jedno jak mam zrobić na jednej joomli kilka podstron do których będą przekierowywały zdjęcia, jakie linki podać. Miałby to być po prostu inny szablon z innymi pozycjami menu.

PeFik
26-05-2012, 22:08
1) Tak, jeśli znasz podstawy HTML lub/oraz CSS - licealiści na informatyce się o tym uczą.
2) Jeśli dobrze zrozumiałem, wystarczy utworzyć menu - dodać tam odnośniki do konkretnych artykułów, a następnie w twoim startowym artykule dodajesz linki do zdjęć. Jeśli zainstalujesz edytor JCE będzie ci łatwiej bo tam narzędzie do odnośników z menu jest wbudowane.

airw90
26-05-2012, 23:00
Jesteś PeFik bardzo wyrozumiały:) A czy jest jakaś możliwość żeby w tym menu z podstrony nie była wyświetlana pozycja do niej, tylko do jednej startowej, taki home.

Bazyl
26-05-2012, 23:20
Pytasz o podstawy, które trzeba samemu opanować.
Początek jest tutaj: www.wiki.joomla.pl

p.s. Modułu menu nie musisz tworzyć, ani - tym bardziej - publikować.