PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z php - skrypt daje zły wynik



Berylek
26-05-2012, 13:51
Już od wczoraj borykam się z pewnym problemem i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.
Próbuję zagnieździć skrypt php w module. Oczywiście mam zainstalowane jumi. Problem tkwi w tym, że skrypt po prostu działa źle. Jeżeli wywołam go normalnie, tzn podająć sciezke w przegladarce to wynik skryptu jest poprawny, natomiast w joomli jest błędny. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, próbowałem już wielu rzeczy, obejścia błedu. Niestety bez skutku.


<?php
include_once( 'config.php' );
function test_realm()
{
global $server, $port;
$s = @fsockopen("$server", $port, $ERROR_NO, $ERROR_STR,(float)0.5);
if($s){@fclose($s);return true;} else return false;
}

if (test_realm())
{
$title = 'online';
}
else
{
$title = 'offline';
}
print "$title"
?>

Bardzo proszę o pomoc.

starko
29-05-2012, 22:02
co to znaczy błędny? Może przy konfiguracji w jumi trzeba by zmienić ścieżkę do include_once?

Berylek
30-05-2012, 12:02
Nawet bez include dzieje się to samo. (gdy wklejam zawartosc pliku configuration bezposrednio). Skrypt ostatecznie ma pokazać czy serwer jest aktualnie online czy offline. W joomli skrypt zawsze pokazuje offilne natomiast normalnie działa poprawnie. Poradziłem sobie z problemem wklejac skrypt do index.php, który zapisuje do pliku txt, a potem w module tylko odczytuje plik txt. Uwazam jednak ze to troche głupie rozwiązanie. Ponadto mam też problem z innymi skryptami które musze uruchamiać w ramce iframe by działały.

Jola
31-05-2012, 13:04
Witam,
jeśli kombinujesz z modyfikacjami w Joomla - włącz raportowanie błędów na maxa i unikaj dodawania "@" przed funkcjami.
PHP sam ci powie co go boli :)
Pozdrawiam