PDA

Zobacz pełną wersję : menu nie dla wszystkich? - problem nowicjusza



Venom
27-05-2012, 00:20
witam, na wstępie chciałem zaznaczyć iż nie znam php, jakieś podstawy htmla mam opanowane w stopniu umożliwiającym stworzenie baaaardzo prostej strony. niedawno postanowiłem założyć swoją stronę,która musiała trzymać poziom i tak trafiłem na joomla. posiadam wersję 2.5 a wszelka moja wiedza pochodzi z internetowych kursów for i własnych eksperymentów.
I właśnie tu natrafiłem na problem,bo chociaż postępuje zgodnie z 'instrukcją' (a przynajmniej tak mi się wydaje) nie jestem w stanie osiągnąć zamierzonego efektu. No ale do rzeczy
Na stronie mam menu i chciałbym aby jedna/kilka jego pozycji pojawiały się tylko niektórym użytkownikom, np. zalogowanym;
ustawiłem więc w opcjach wyświetlania Registered zamiast Public ale mimo to napis niezmiennie jest w menu.
czy mógłbym prosić o pomoc w tworzeniu takiej pozycji? (zakładam że wszystkie inne problemy uda mi się rozwiązać samemu jeśli poznam prawidłowy sposób postępowania).

PS. tak wiem,jest Wujek Google i wyszukiwarka na forum, ale przekopałem ponad sto stron i nie znalazłem lekarstwa na moje bolączki.

Danielo85
27-05-2012, 08:06
Moze głupia podpowiedź, ale czy sam jako administrator jesteś wylogowany z poziomu witryny?

PeFik
27-05-2012, 09:07
Sugeruje podejść do księgarni i poczytać o ACL w książkach o Joomla (wyd. helion).

Bazyl
27-05-2012, 10:37
czy sam jako administrator jesteś wylogowany z poziomu witryny?
I tu jest pies pogrzebany...

Venom
27-05-2012, 11:29
Moze głupia podpowiedź, ale czy sam jako administrator jesteś wylogowany z poziomu witryny?

Tak,jestem wylogowany.

O ACLu czytałem w internecie i wydaje mi się,że zrozumiałem jego zasadę działania,problem tkwi w zastosowaniu a nie będę kupował książki za pewnie ze 40 PLN, która mi się do niczego więcej nie przyda, jeśli można zapytać.

Bazyl
27-05-2012, 12:17
Podaj adres witryny i dokładnie pozycę menu, która jest dla zalogowanych.

PeFik
27-05-2012, 20:08
Książkę można kupić, albo przeczytać rozdział na miejscu. Jeśli uważasz, że wiesz wszytsko to nie kupuj i napisz sam.

p.s.
Faktycznie bez zaglądania pod maskę trudno zdiagnozować, co źle ustawiłeś.

Venom
28-05-2012, 19:05
stronka www.venommorph.jupe.pl chodzi o pozycję Log Out w menu

zwiastun
28-05-2012, 19:31
??? A o co w ogóle chodzi? O to, żeby pozycja nie była widoczna w menu?
Należy stworzyć moduł menu tylko dla zarejestrowanych i w nim umieścić pozycje, które mają być niewidoczne dla zarejestrowanych.

Gall Anonim
28-05-2012, 19:38
chodzi o pozycję Log Out w menu
Element menu Log Out oznaczasz jako tylko dla zarejestrowanych i koniec tematu
W ten sposób element będzie widoczny tylko po zalogowaniu użytkownika zarejestrowanego.
Pzdr

Venom
28-05-2012, 19:46
Tak jest stworzone. Log Out ma ustawione registered.

---------- Post dodany o 19:46 ---------- Poprzedni post był o 19:41 ----------


Element menu Log Out oznaczasz jako tylko dla zarejestrowanych i koniec tematu
W ten sposób element będzie widoczny tylko po zalogowaniu użytkownika zarejestrowanego.
Pzdr
kiedy mówię,że właśnie tak mam. jeśli ktoś ma czas i mógłby na to rzucić okiem od strony zaplecza,to chętnie na PM podam hasło i usera

Gall Anonim
28-05-2012, 19:53
Akurat chyba nie
Zobacz
user: test
pass: test
strona testowa :http://www.agora2.jooshop.pl
menu po lewej stronie
loplo to do logowania
na samym dole po zalogowaniu pokaże się wyloguj
Pzdr

Venom
28-05-2012, 20:13
super i właśnie o coś takiego mi chodzi. problem polega na tym ze nie działa,mimo ustawienia Regitered i dlatego napisałem na tym forum